Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici babát rá szoktátok bízni...

Pici babát rá szoktátok bízni az apjára?

Figyelt kérdés

Nektek a párotok vigyáz a pici babátokra, ha pl. el kell mennetek valahova?

Mennyire vállalja szivesen a feladatot? Mennyi időre tudjátok rá hagyni?



2021. jan. 27. 09:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos a kislányunk, bármikor rábízom az apjára, miért ne tenném? Tápszeres, etetni is tudja, bármennyi időre rá tudom bízni és bármennyi időre vállalja is szívesen, hiszen az ő lánya is.
2021. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze.


Műtétem volt a szüles után, illetve párszor kórházba kerültem amiatt amit műteni kellett, így férjem és tesóm felváltva segítettek, mikor ki ért rá munka mellett.


Bármikor rábízhatom, nagyon jó apa, meg a házimunka is el van végezve (mosás, mosogatás, boltba menés, bár ő fagyasztott kaját dob be, mert nem tud főzni, csak egy kicsit).


Ő maga mondta, hogy nagyon lenézi aki nem tud gondoskodni a gyerekéről, legyen férfi vagy nő. Mert tudja hogy nehéz, megérti ha nekem nehéz napom volt, de ketten vállalnak egy gyereket.

Bármikor elmosogat, kimossa a ruhákat, hajtogat nagytakarításnál beosztjuk ki, mit csinál.

2021. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy igen. Egyenlő szülő.

Első gyerekkel is elvolt a kezdetektől, második gyereknél választása sincs, mert az elsőt vinni kell ide-oda. Vagy azt vállalja, vagy a kisebbre vigyáz.

Hogy mennyi időre: rá lehetne hagyni napokra is, de arra nincs igényem. Amíg nagyon picik voltak 1-2 órára voltak egyedül, max. 1 etetésnyi időt (egyik tápszeres, másik anyatejes).

2021. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok a félreértések elkerülése érdekében, a felváltva vigyázott rá a tesómmal arra vonatkozott, mikor bent feküdtem a kórházban de ő nem kapott szabadnapot és dolgoznia kellett, akkor tesóm jött el babysitternek. Szóval 100%-ban ellátta a gyereket a szabadnapján, vagy munka után, kelt hozzá éjjel, aztán ment dolgozni stb. Egy hős!
2021. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Persze. De nagyszülőkre is egy-két órára (még nincs fél éves). Ha tudtam, hogy valószínű éhes lesz, amíg távol vagyok, fejtem tejet, de pl babavizet is készítettem be, hogy ha megszomjazna. Annyi idő alatt, amíg elvoltam (max 2 óra, mert vezetni tanultam, és 1:40 perc volt egy alkalom, plusz míg hazaértem), nagy baj nem lehetett, legrosszabb esetben sírt utánam. De Apukával békésen alszik is, ha úgy adódik, van cumija, stb.
2021. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A 6 hetes kontrollra úgy mentem, hogy a picit az apjára bíztam. Semmi baj nem volt. 8 hetes korában leléptem fodrászhoz, ott kicsit tovább tartott a sima egyszerű hajvágásom, mint terveztem, ezért a 2,5 óra végére már nyűgös volt a picur, de gyorsan szopizott és megint kerek lett a világ. Azóta is bármikor ha úgy van, el tudok menni 2-3 órára itthonról (anyatejes, nem fogadja el a lefejt tejet, szóval sajnos az étkezéseket nem tudom figyelmen kívül hagyni), de szerencsére nem is igénylek ennél több időt, meg nem volt még olyan, hogy ennél tovább kelljen mennem valahová. 6 hónapos a baba, az apja itthonról dolgozik a vírus miatt, szóval még csak azt se mondhatom, hogy nagyon problémás lenne kilogisztikázni az egészet. Szuper apa, egyenértékű szülője a lányunknak, miért ne hagynám rá olyankor, amikor nem vihetem magammal?
2021. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

Persze! Már amikor hazajöttünk a kórházból, akkor otthon hagytam őket amíg én átsétáltam a DM-be pár apróságot megvenni.

Később tápszeres lett a babám, így néha el tudtam menni pár órára kikapcsolódni. Egyenrangú szülők vagyunk, nem is volt kérdés, hogy rá merem-e bízni a saját lányát vagy sem.

2021. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%
4,5 hónapos anyatejes a babám. Eddig még csak maximum 2 órára hagytam a férjemre.
2021. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Szerencsések vagytok, anyucik! Az én párom nem vállalja be.. mióta megszületett a kisfiúnk, csak templomban voltam egyedül 1 órára. A hétvégén szerettem volna elmenni valahova kb 5 órára és nem akar vigyazni rá a drága a apuka, azt mondja, max 1-2 órára vállalná be...

Amúgy sem segít túl sokat a pici körül. Este megfürdeti, és kicsit játszik vele, de ha elkezd sírni, passzolja vissza és ezzel ki is fújt a dolog.

2021. jan. 27. 10:27
 10/40 anonim ***** válasza:
66%
Egy két órára rendszeresen vigyázott, 5 órára nem hagytam magára, meló után a fürdetés és játék egy átlag (értsd nem extra törődó típusú férfi) szertem jó. Mennyi idős a babád? A férjem is próbálta lepasszolni, ha sírt, nyilván nem minden áron de látszott, hogy kb pánikba kerül, most mit csináljon. Azért belerázódott. Sok férfi elég esendő a gyereknevelésben, kb meg kell tanulniuk, bátorítani kell. Nagyon ne hagyd rá, mert aztán tényleg mindemt rád hagy.
2021. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!