Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájon puszilós anyukák,...

Szájon puszilós anyukák, miért pont a gyerek száját puszilgatjátok?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi vagyok a dolog hátterére, mert nekem valahogy nagyon fura és ízléstelen, mikor valaki a babája/kisgyereke száját puszilgatja, de tudom, hogy sok családban ez a megszokott viselkedés, és ott nyilván természetesként tekintenek erre a szokásra.


Szóval, mi az oka annak, hogy pont a száján akarjátok megpuszilni a gyereketeket, nem a kis fején, arcán, vállán, valahol máshol, hanem kifejezetten arra éreztek késztetést, hogy az ajkait pusziljátok meg?


Persze, most nem arról beszélek, mikor véletlenül odacsúszik egy puszi vagy a gyerek pont úgy fordítja oda a fejét, hanem mikor tudatosan pusziljátok meg a száján és ezt is tanítjátok neki. Más is szájon puszilhatja, rokonok és ismerősök? Vagy ha ez nem fura dolog, akkor miben más, ha rokon puszilja szájon a gyereket?


Megjegyzem, nyilván nem hiszem, hogy bárki pedofil hajlamok miatt csókolgatná szájon a gyerekét, csak nem értem, hogy miközben ez bizonyos szempontból szexuális terület, és az ember nem is puszilgat általában senkit szájon, csak a férjét, akkor miért érzi úgy valaki, hogy neki a gyereket is ott kell megpuszilnia? Miért nem jó máshol?



2021. jan. 28. 12:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Én direktbe nem adok oda, de ő látja, hogy az apjával így szoktuk. Így adott oda is, amire én mondtam h oda apa adhat, ő pedig az arcomra homlokomra, ahogy én is. Ebből aztán az lett, amikor épp a csakazért sem korszakát élte, hogy mindenképp szájrapuszit akart adni, ebből aztán nagy kacagások lettek, meg tetszett neki, hogy ellenkezek, ő meg megprobálta az arcom megfogni. A vége az lett h egyet adhatott. Az egész egy kedveskedő játék. Mint a csiki manó. Már 5 éves és tök ritkán jut eszébe.

Ez engem amúgy hidegen hagy, nem undorodok tőle de nem is szoktam direkt.

2021. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nem volt gyerekem én is ellenezten. Mióta van, megértem valamennyire azokat, akik szájra adnak puszit. Én is oda vagyok a gyerekemért. Cukinak tartom a fejétōl a lába ujjáig. Ha tehetném nonstop puszilgatnám a puha kis bőrét. A száját is. De nem teszem, főleg amiatt, mert egy fogorvos ismerősöm mondta, h.a szülők a szájrapuszival jó kis bacikat adnak át a gyereknek, ami a korai fogszuvasodást is okozhatja akár.
2021. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Alapjáraton nem oda adok, de van, amikor úgy sikerül.


Amúgy az a kérdés, hogy téged miért zavar? Miben különbözik attól, mintha a pocakjára adnál puszit? Nekem oda is csak a párom ad puszit. Tehát ez béna kifogás. Nem nyelves csókot váltanak csak egy puszit adnak.

Simán beleiszik a poharamba vagy beleeszik az ételembe, tehát a nyálcsere így is megtörténik.


Mivel nem megszokott, ezért engem is meglep, amikor valaki direkt így köszön a gyerekével, de annyira nem, hogy ne tudnék tovább lépni ezen.

2021. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

#12 fogorvos ismerősöd ilyet mondott?😂 A kicsik mindent a szájukba vesznek kb. egymás után. A tinik csókolóznak. De az anyuka nyála az a fertő. 😂 Főleg úgy, jogy hogy nincs is nyálcsere.

Rendszeres jó technikával kell fogat mosni és kevés cukros nasit és lötyit kell inni. Azzal hamarabb előzöd meg a fogszuvasodást.

2021. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

#14 ki lehet röhögni, de számos cikk van erről.

Pl.az egyik azt írja, h.a babáknak gyengébb az immunrendszere, benyelhetik a szájra puszival pl.a fogszuvasodást, ínybetegségeket is okozó sztreptokokkusz baktériumot vagy vírusos betegségeket pl.akár a herpeszt stb..

2021. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

Én direktbe nem szoktam pont a száját puszilni, csak a szája szélét, mert nagyon tetszik neki, ahogy hangosan cuppan, "visszhangzik" az ő szájában, jókat mosolyog rajta. :) 5,5 hós.

Szerintem ebben nincs semmi rossz, főleg ilyen baba korban. Azt én is furcsállom, mikor a kisiskolás gyerektől így köszönnek el, de ha náluk ez a szokás... 🤷‍♀️ Én ezt nem tudnám. De néha, mókából jó, és nagyon élvezi a baba a hangját. Olyan volt, hogy belefordul a puszimba, és véletlenül a szájára adtam, de istenem, mégis a gyerekem... mi van akkor. :D

2021. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#15 értem, de akkor figyelj oda, hogy semmilyen formában ne kerüljön idegen nyál a szájába.

Pl. ne adj puszit a kezére, mert utána a szájába veszi.

Szerintem ez csak ki van élezve a szájra puszira, miközben sok más tárgyról is bekerülhet a szájába.

2021. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom azért hogy a szájfertőzéseit (pl hpv, herpesz) átadja már ilyen korán a gyereknek.

Nekem eszembe sincs ilyeneket csinálni vele. Elvileg nincs semmi bajom, de nem akarok kockáztatni.

2021. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!