Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tartom akkor dolognak egy...

Nem tartom akkor dolognak egy gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

Nincs rá jobb szó. 10 hónapos a lányom, nagyon szeretem, cukinak tartom, okos és szép.


De nem adom elő úgy pl a még gyermekteleneknek, hogy "jajjj ez micsoda hatalmas dolog". Ez az élet rendje. Nem vagyok ettől különleges, sem szebb vagy okosabb mint előtte. Miért kell úgy csinálni, mintha ettől egy nő kategóriákat ugorna? 1-2 vagy 3 gyerek felneveléséről beszélünk manapság. Nagyszüleink 5-10 gyereket is neveltek. Vicc az egész...


Vannak ismerőseim, akikről tudom hogy túl sok dolgot magukról elmondani nem tudnak. De lett gyerekük és gyereket nevelni ugye mindenki tud. Na azóta előadják minden nevelési témában, hogy ők hogyan csinálják. Nyilván a legjobban... Az ilyeneknek nincs mást felmutatni? Ehhez "értenek" csak?


2021. jan. 20. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Aha. Akkor tessék, itt a napi fejsimid: simi-simi

Te sokkal jobb vagy, mint a többi, legyen szép estéd

2021. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Unalmas. Találj ki jobbat összeugrasztani a népet legközelebb.

Mert ez a gyakorikerdesek.hu nem pedig a megosztomagondolataimmertunatkozok.hu

2021. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Én se tartom nagy dolognak hogy képes vagyok nevelni a gyereket, de az igenis a legjobb dolog az életemben hogy van gyerekem. De ezt nem hangoztatom mert magánügy.
2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez az élet rendje valóban. De majd gyere vissza 18-20 év múlva. 😁 Vagy ha ovis lesz, iskolás lesz, tini lesz, stb. Nyilván egy babával még nincs semmi különös.
2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Gyereket nemzeni / nevelni nem tud mindenki. Ez tény.

Régen 5 - 10-15 gyerekből jó ha a negyede megélte az első születésnapját, az öregkort pláne. Nevelve pedig végképp nem igazán voltak. Azért ne keverjük öreganyáink korát mikor 5 évesen már dolgoztak a gyerekek kistestvérre vagy a jószágokra vigyáznak, napszámba mentek dolgozni a földekre.


A gyerekek se egyformák ebből kifolyólag kár általánosítanod. Föleg olyannal aki sajátos igényű gyereket nevel.

2021. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Tudod ez gyerekfüggő


1 gyerekkel nekem sem volt semmi



Csillivilli ház, kert, termesztettem is, mert miért ne

Én ástam a kertet stb

Minden nap természetes nem vakolat smink, sosem büfis ruha


Ennyi idősen mint a te gyereked már terhes voltam a 2.-kal..

Mert miért ne.. nem olyan nehéz ez, legalább gyorsabban vége ennek az időnek és mehetek dolgozni... szupi lesz


Kaptam egy még könnyebb kicsit..

De

Közben a nagynak gondjai lettek

Heti 4 fejlesztés

Orvostól orvosig megyünk..


Van amikor kivagyok..

Még mindig elfogadható a ház.. kert is megvan..

Egyedül a tornára, meg a hobbijaimra nem jut idő..



Nem panaszkodom.. de 1 gyerek az semmi a többhöz képest



Régen a 8-10 gyereknél a nagyja nevelta az apraját..

Vagy csak úgy voltak


Mindkettőre van példa a családban ( anyu 10. Gyerek)


De ha csak a hàtbaveregetés a cél, akkor virtuàlisan megteszem...

2021. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenki tud gyereket nevelni. És igen, gyere vissza ezzel a szöveggel ovi/alsó/felső/gimi alatt.

Aztán még ne kérdezd magadtól ha 18 éves lesz és csinál valami orbitális fszsagot, hogy mégis hol rontottad el. Hisz gyereket nevelni mindenki tud. Ezzel persze nem a mindent megmagyarázó, mindenről beszámoló Anyukákat védem, csak simán szállj magadba kicsit.

Buksi simiért meg kuncsorogj a férjednél.

2021. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem, hogy semmi, ahogy ti 😀

Nyilván minden nap más miatta is. Teljesen megváltozott az életem.


Egyszerűen nem tartom magam emiatt olyan különlegesnek és nem is állítom be úgy az egész dolgot, hogy mennyire rendkívüli. Mert ezt sokan csinálják.

2021. jan. 20. 20:02
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindegy ám, hogy valakinek egy álom gyereke van, vagy TE, SNI esetleg ADHD-s. Nagyon nehéz is tud lenni.
2021. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az mindenképpen teljesítmény, h.innentől kezdve nem te vagy az első, hanem a gyereked (legtöbbször). Ezt csak az éli át, akinek van gyereke.
2021. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!