Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csapvíz tényleg ennyire...

A csapvíz tényleg ennyire "ártalmas"?

Figyelt kérdés
Annyira elterjedt hogy nehogy adjunk csapvizet a gyereknek ( 1 éves kor utánról beszélek ). Úgy csinálnak mintha Egyiptomban élnénk ahol nem lehet inni a vezetékes vizet. Nyilván olyan helyen én se adnék ahol tiszta klór a víz, de nagyon sok helyen jó a víz és mégis hülyének néznek mert én csapvizet adok a gyereknek. Mintha mérgezni akarnám. Nem értem miért jobb az a víz amit januárban palackoznak és augusztusban bontod ki. Addig állt a raktárban szélsőséges körülmények között. Az mitől jobb mint a friss vezetékes víz ?
2010. aug. 15. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért van egy kis különbség a vezetékes víz és az ásványvíz között:) Persze ez nem minden ásványvízre igaz, de általában az ásványvíz nem tisztított, és fertőtlenített víz, hanem tisztább. És nem mellékesen sem kémiai anyagmaradék, sem hormon, sem egyéb finomság nincs benne (legalábbis nem akkora mértékben), mint a vezetékes vízben.

De ezektől eltekintve, mindegy, mit adsz neki, a vezetékes víz is lehet jobb minőségű, és az ásványvíz is rosszabb. Nálunk pl. a csapvíz teljesen ihatatlan nyáron, míg télen jóízű:)

2010. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a vezetékes víz tényleg inkább a benne maradó hormonok, nehézfémek miatt nem jó. De pl. ha vennél egy Brita v. hasonló márkájú víztisztító kancsót akkor arra már én is azt mondom, hogy azzal már teljesen jó lenne a csapvíz is.


Mi azért inkább ásványvizet adunk a 1.5 évesünknek.

2010. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk pl: annyira szar a víz a csapból h én sem vagyok hajlandó meginni! Ilyen homokízű vagy nem is tudom mihez hasonlítani!DE ha iható lenne adnék én is! De még JANA-t iszik 1éves!
2010. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Miért nem veszel víztisztítót? Egészségesebb és hosszú távon olcsóbb, mint az ásványvíz!
2010. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csapvizet adtam a fiamnak (1,5 éves) egészen addig, amíg az egyik környező faluban a rokonom három hónapos kisfia nitrátmérgezést nem kapott a csapvíztől, olyan magas volt a nitráttartalma. Hiába forralta a vizet a tápszerhez, attól a nitrát benne maradt.. sőt minél tovább forralta, annál koncentráltabb lett benne. És amúgy finom a csapvíz nálunk (győri vagyok), én azt iszom, de a fiamnak csak akkor adok, ha épp nincs itthon neki való ásványvíz.

2010. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mióta olvastam a felmérést az ásványvizek tartalmáról, hogy mi minden van azokban is, azóta nem is veszek. múltkor is kiderült, hogy 2 drágább fajtában is a gyerekek számára túl sok volt a foszfát, sokszorosa a megengedettnek, mégsem írták rá, hogy gyerekeknek nem adható. szóval abban is ugyanaz benne van, csak ráírják, hogy ásványvíz. győrben is, pesten is életm, semmi baja a víznek, a gyerekeimnek is ezt adom születésük óta.
2010. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

"Húsz vizsgált ásványvízfajtából tizenkettőben magas hormontartalmat mutattak ki"

"Azonban meg kellett állapítanunk, hogy az ásványvíz minősége a hormontartalom szempontjából a szennyvízéhez hasonló.”

"„környezeti hormonoknak” legalább egy része a műanyag csomagolásból származik"

"a PET-palackokból kioldódnak a műanyag-adalékanyagok, mint például a lágyítók. "

most akkor mindegy melyik ujjamat harapom, ugyanúgy fáj. a semmiért nem fizetek többet. bemesélik nekünk, hogy az ásványvíz jó, aztán közben talán még a csapvíznél is több benne a káros anyag. főleg a PET palackosban, olyat én már régóta nem is veszek.

2010. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szentkirályit adok neki, csapvizet nem. Ennek egyszerű oka van, a csapvíznek nálunk sz@r az íze.
2010. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem iszom meg a csapvizet, párom se, kizárólag ásványvizet iszunk. Lehet, hogy tisztítják, de én nem hiszem, hogy az olyan, mint az aljáraton tiszta víz ásványvíz.
2010. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!