Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy 5 hós baba 70...

Szerintetek egy 5 hós baba 70 cm és 9kg méreteivel "túlsúlyosnak" számít?

Figyelt kérdés

Lányom vegyesen kap anyatejes és tápszert. Mondjuk már nagyrészt tápszert. Most kezdtük el a kóstoltatást.

A kérdést azért tettem fel, mert olvasgattam, hogy egy átlagosan 8-10 hósan érik el a babák ezt a súlyt, jobban mondja a 10 kg-ot.

A doki nem mondott semmit, csak annyit hogy jó husiban van. Igazából még csak most kezdett el forgolódni ennek következtében.

Kinek volt még ilyen nagy babája ennyi idősen? Ahogy egyre aktívabban mozgott, ez a súlygyarapodás lelassúlt?



2021. febr. 5. 12:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
Az én 13 hónaposom 9,7 kg. Szóval úgy gondolom ekkora súly ennyi idősen nem kevés. Pedig az enyém is hurkas,pocakos. De.mit tudsz vele csinálni? Nem fogyozhat. Majd lemozogja.
2021. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%
Az én gyerekem 3 hónapos 3500 grammal született és most 5900. Azt mondták rá, hogy a határ felett van a súlya 😌😌😌😌 egyébként 59 centi.
2021. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
62%

Igen, elég duci. Az én fiam 6 hónaposan volt 72 cm és 9 kg és tiszta hurka volt. Természetesen lelassult a hízása, ma már majdnem 9 éves, magas 145 cm) és egyáltalán nem duci.

A kislányom most 5 hónapos, 68 cm és 6,80 kg. Rajta is van hurka, nem sovány.

2021. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
46%
A kisfiam 5 hónapos lesz és 10 kg 74 cm és 100%-os anyatejes. Napi egyszer kap pürét de talán 3 falatot gyűr le. Nem rajong érte. Nem tűnik ducinak egyébként. Mondjuk az orvos rajong a lógó cicijeiért. 😂Azt mondta az orvos, hogy ilyen az izomfelépítése és nem túlsúlyos. Egyebként a lányom egy évesen volt 8,5 kg.
2021. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%

A lányom 49 centivel és 3120 grammal született. Most 11 hónaposan 74 cm és 7,75 kg.

Ez alapján nekem elég soknak tűnik, persze egyén válogatja.

2021. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
6 hónaposan volt 70cm és 9kg. Nagy súllyal is született 4kg.Pufi volt.Szerintem attól is függ mikor kezd kevésbé pufi lenni, hogy milyen alkat.Az enyém most 3 évesen 100cm meg 16kg.Nem nádszál,de már nem is pufi egyáltalán.Talán átlag.3 hónaposan kezdett forogni, 4 hónaposan kúszni,5 hónaposan mászni, 6 hónaposan felállt,9 hónaposan járt.Nagyon aktív gyerek.Mégis kellett ez a jó 2.5 év hogy normál testalkatú legyen.Úgyhogy én ebben a majd ha elkezd mozogni dologba nem hiszek.
2021. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem írtad mennyivel született.

A lanyom 4350 grammal és 55 centivel született. A tesója "csak" 3700-al.

Most 4 hónaposan 8 kiló és majdnem 70 centi így nem duci hanem arányos.

A dokink csak annyit kérdezett hogy vannak-e magas emberek a családunkban. Nálunk az átlag 180 és 205 cm között van mind anyai mind apai ágon így nem csinált belőle ügyet. Bár mit is csinálhatna? Éheztessem?

2021. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg ha a doki azt mondja rendben van, akkor az a lényeg. Attól mert valakinek vékonyabb volt a babája és leducizza a tiédet még nem jelenti azt hogy dagi.

Amúgy igen a ht-vel lassul,meg a mozgással is. Nálunk is így volt.ne aggódj (még) ezen :)

2021. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
27%

Lányom 6 hónaposan volt 72 és 8,4 kg. Elég duci volt vele.

A súlygyarapodás lassulása nem igazán a mozgástól függ, hanem attól hogy milyen étkezésre szoktatjátok a hozzátáplálással. Ha jó evő marad és pl: krémtúrón, túrórudin, csokin, kekszen, csipszen, víz helyett gyümölcsleven... stb. nő fel, soha nem fogja "lemozogni".

Számos ilyen példa van a környezetemben.

Ha az egészséges táplálkozás a cél, akkor normalizálódik a súlya is.

Egyébként ezért már most tehetsz, pl: azzal, ha ht kapcsán hanyagolod a tejpépeket, édes babakekszeket és úgy általában a hozzáadott cukrot (éppen elég a, természetesen előforduló cukor)...

2021. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

Ismerős gyereke félévesen 10 kg, 1 évesen 15 kiló, most 2 évesen 20 kg.

Neki nem lassult le, mert az egész család szarul étkezik. Gurul az anyuka és az ovis testvér is.

2021. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!