Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba 6,2 kg, túlsúly...

2 hónapos baba 6,2 kg, túlsúlyosnak számít?

Figyelt kérdés
Kisfiam ennyi, ma mértem. Anyatejes. Szoptatom, néha ha úgy adódik üvegből adom neki a lefejt tejet. Nem akarom túletetni, de annyira kis mohó, addig sír még meg nem kapja az adagját. Kiköveteli, akkor is ha csak 30 miliről van szó. Kicsit aggódom, nekem nagyon soknak tűnik ez a súly 2 hósnak ( 8 hetesnek).
2015. jún. 20. 19:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
tényleg sok. mennyivel született? enyém 2800 és fél évesen volt 6,5 kiló :D azt mondják, hogy az első 2-3 hónapban belefér a havi 1 kiló hízás is, után lassulnia kell a gyarapodásnak.
2015. jún. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
36. Hétre született 3 kilóval.
2015. jún. 20. 19:35
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam 3 hónaposan 7,5 kg volt és 66 cm, szóval 2 hónaposan simán volt annyi, mint a te fiad. Mondjuk ő 3900 grammal született és a mai napig nagyobb, mint az átlag (most 3 éves). Amúgy nem tudsz mit csinálni, ekkora gyereket nem éheztetünk, majd lelassul.
2015. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sok. Meg nincs 2 honapos se es mar duplazott. Ha feltesszuk, hogy nem fogyott, hanem az elso perctol gyarapodott, akkor is 400 gramm/het. 4 het alatt az 1600 gramm. Az enyem 4,2vel szuletett, o max 5,5 volt ennyi idosen. Azota is lassan hizik. Hiaba sok, nem tudsz mit tenni. Talan annyit, hogy tarts legalabb 1,5, de inkabb 2 ora szunetet az evesek kozott. Koraszulott is volt, ok azert gyorsabban gyarapodnak sokszor. En amugy most meg nem aggodnek. De tenyleg figyelj ra, hogy ne szoptasd esz nelkul.
2015. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%

Semmi nincs ebben, ha igy kívánja igy add neki!


Majd lelassul.


Az én kisfiam 2 hónaposan 6500g volt, most 4honaposan 8300g. Majd hirtelen leáll, lelassul . En legalabbis nem aggódok rajta :)


Főleg h csak anyatejes!

2015. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
Az én kisfiam 6 hónaposan 6700 gramm, 3150el született. Én is aggódhatnék hogy a vele egy korú társai 8 kg-osak. Minden gyerek más, más étvággyal, más genetikával. Szerintem ne aggódj, lehet hogy a következő 2 hónapban alig fog gyarapodni a súlya, viszont hosszra nő. Tényleg most hány centi? Mert az sem mindegy.
2015. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%

Nem túlsúlyos, második félévben majd lassul a hízása.

Én babám 3 hónaposan 7 kg volt, most 1 évesen 10 kg.

2015. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, elcsodálkozott hogy hatalmas :) azt mondta ki kellene tolni az etetések idejét h 3 óránként legyen kb. Meg tereljem el a figyelmet. De ő kis zabagép egész nap a csöcsön akar lógni most is azt csinálja :) amúgy meg kinövi.. most majd lassabb lesz a mozgasfejlődése sajna. Mert ez egy fél éves súlynak felel meg.
2015. jún. 23. 14:42
 9/24 anonim ***** válasza:
28%
3. vagyok. Egyáltalán nem biztos, hogy lassabb lesz. Mint írtam, az én fiam is nagy volt és mindent időben csinált, 1 évesen már önállóan járt.
2015. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%
Ez a súly óriási egy ekkora babának, főleg a születési súlyához képest. Egyértelműen túleteted. Egy kisbaba nem csak azért sírhat, mert éhes, bár nyilván egyszerűbb a szájába dugni a bimbót, mint rájönni, hogy mi az igazi baja. Lehet épp az, hogy fáj a hasa a rengeteg tejtől.
2015. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!