Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez a hirtelen változá...

Mi lehet ez a hirtelen változás a fürdéssel? Eddig szerette.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom születése óta minden nap fürdetjük, ez a napi rutin része, ráadásul apa-program. Ezzel eddig nem is volt baj, volt 1-2 nap, amikor valami bekattant nála, akkor én is bemásztam mellé a kádba és onnantól megint béke és nyugalom volt. Jókat elpancsizott a vízben, kacagott meg pacskolta a vizet, láthatóan és hallhatóan élvezte a fürdést.

Aztán egyik napról a másikra totál minden előjel nélkül egyszer csak elkezdett úgy ordítani és keservesen sírni (de rendes olyan igazi krokodilkönnyekkel), amikor már csak közelítjük a vízhez, mintha nem is tudom, élve megnyúznánk vagy ilyesmi. Ha a férjem próbálkozik, akkor durvább, ha én fürdetem, akkor csak hüppög és szomorúan néz rám és kapaszkodik belém minden kis erejével. Amint kiveszem a vízből, egyből jó, bújik és nyugodt. A férjemnél ez sokkal durvább, most már az utóbbi napokban átálltunk hogy én fürdessem, jobb híjján, így legalább a szomszédok nem hívják ránk a rendőröket gyerekbántalmazásért.


Nálatok volt ilyen? Mi történhetett? Elmúlik vajon? Néztem, víz nem megy a fülébe/szemébe, a bőrén nincs semmi elváltozás, a vízhőmérséklet ugyanaz, a játékok ugyanazok (pancsikönyv), egyszerűen nem értjük. A férjemnek is nagyon rosszul esik, hogy gyakorlatilag az egyetlen dolog, ami eddig az ő "feladata" volt is teljesen megszűnik most, és én se örülök, hogy ennyire traumatizálja a fürdés, miközben eddig őszintén élvezte és látszott rajta, hogy szereti.


6 hónapos, kb egy hete tart ez. Legutóbb olyan 3-4 hónapos kora körül volt ilyen, de akkor pár nap alatt elmúlt, most az se segít, ha én is bent vagyok a kádban.


2021. febr. 5. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lesz hasznos ez a válasz, de lehet, hogy a vízzel van valami. Mennyi ideig pancsikol? Elvileg nem szabad túl sokáig "áznia", mert károsodhat a bőre. Lehet, hogy azt érzi, és ellenkezik. Azért írom, hogy káros lehet, mert sajnos a csapvíz már tele van mindenféle dologgal, lehet benne vegyszermaradék meg gyógyszermaradék, minden ilyen sz.r. Lehet, hogy érzékenyebb, és erre reagál.

Amúgy a gyerekek változnak. Pl. az én gyermekem egy éves koráig csak az apjával volt hajlandó elaludni. Aztán egyik napról a másikra úgy döntött, hogy engem akar. Nekem a védőnő azt mondta, hogy ez normális és nem kell aggódni, ilyen kis korban nagyon gyakori, hogy kb félévente változik a viselkedésük.

2021. febr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem változott valami? Nem is a fürdetésben, hanem mondjuk az esti rutinban? Esetleg fáradtan vagy epp ellenkezőleg túl elevenen kerül sor a fürdetésre? Hol fürdeted, kádban ? Lehet mashol kellene mondjuk egy kis lavorban? Lehet történt valami ami okan azon a helyen megijedt es fél. Én lehet ezt próbálnám ki először, hogy mashol fürdik, vagy esetleg üresen játszon a kádban víz nélkül.

Szokták ajánlani ilyenkor a baba úszást, de sajnos a mostani helyzetben ez lehetetlen, pedig sokat javíthat az ilyen helyzeten.

2021. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nalunk mindig furdes utan az oltozes volt remalom, de ugy vettem eszre hogy ha torolkozes utan kicsit atkenem gyorsan babaolajjal a testet akkor jobb. 2-3 naponta furdes elott is olajozom esetleg probaljatok ki nagyon szereti a furdes elotti babawellnesst. Ilyenkor pelus sincs rajta imadja hogy pucerkodik. Kozbe youtube videokat szoktam nezni hogy kikapcsolodjak mert ilyenkor barhogy lehet gyurmazni, elengedi magat.
2021. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi meg elozo vagyok csak a lenyeget nem irtam 😂 azert olajozom mert furdes utan szaraznak erzem a boret, en sokszor a sajatomat is. De lehet hogy neki ez a kis masszazs meghozza a kedvet ha nem is szaraz a bore.
2021. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!