Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam valami nem...

Hogy szoktassam valami nem sirni hagyos modszerrel ra a kislanyomat az onallo alvasra?

Figyelt kérdés
2 eves esdig belealudt az esti innivalojaba. Teljesen sotet van a szobaban, Meg szoktam varni a regi szopis fotelbe mig megissza es amikor hallom h elaludt es kb kiesik a kezebol a cumisuveg odamegyek kiveszem a cumisuveget es kimegyek ennyi koma innentol reggelig. es most kb 1 honapja van az h nem alszik bele hanem felul kinyijtja nekem visszafekszik es meg kb fel orat forgolodik de nem engedi h kimenjek vagyishat sirni kezd nagyon en meg nem hiszek a majd ha sir par napig rajon modszerben. Van vmi kimeletesebb embersegesebb modszer az onallo elalvasra valo szoktatasra?
2021. febr. 9. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én megvárom, amíg majd magától jelzi, hogy már nem igényli az alvás előtti ringatós összebújást. Most még csak 15 hónapos, de elvileg egyszer mindegyik kisgyerek elkezdi magától elhagyni a dolgot és kéredzkedik az ágyába.
2021. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Elöször is a cumisüveges elalvással csak tönkremennek a fogai, erre nagyon kár volt rászoktatni.

Másodszor ne legyen teljesen sütét a szobában, mert a legtöbb gyerek fél, ha semmit sem lát.

Harmadszor ülj egyszerüen mellette, amíg elalszik, azt a fél órát csak rá tudod szánni a gyerekre.

2021. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Akkor hagyjuk ott, amikor éppen nem sír. Legtöbbször így nem is kezdi el, mert már alszik.
2021. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
82%

A legbiztosabb, ha vele vagy, amíg igényli. Ahogy 1 írja.

Ha énekelsz vagy dúdolsz, nem segít neki elaludni vagy ha simogatod?

2021. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor pontositok egy kicsit


1.elalvashoz mostmar vizet iszik, ugyanugy ahogy egesz nap, nem hiszem h viz tonkreteszi a fogat


2.egyalatalan nem fel a sotetben, napkozben is imadja ha azt jatszuk h besoteitek a szobajaban teljesen es a sotetbe tapogatozva kell engem megkeresnie oriasiakar nevet kozben, o keri h huzzam be a fuggonyt. Nincs baja a sotettel


3. Nem bujunk ossze nem is igenyli csak annyit h alljak/uljek az agya mellett amig elalszik


4.mindossze kb negyed orarol van szo mig elaltatja magat nem kell se simiznem se enekelnem nekk el tud aludni egyszeruen csak a jelenletemre van szuksege


5.es vegezetul nem arrol van szo h nem tudom ezt raszanni a gyerekre, foleg h nem is olyan veszes az egesz negyed orat forgolodik es kesz. Viszont vmiert mar honapok ota felebred ejszakankent nem tudom h a foga miatt v mi ennek az oka de azt erzem h mivel nem vagyok ott nem is tud visszaaludni magatol csak ha atmegyek. Osszesegeben azt gondolom h meg kellene tanulnia megnyugtatni magat egyedul eleg nagy mar hozza nyilvan ha szuksege van ra atmegyek v ottmaradok elalvasnal de sztem aki ertelmes az erti mire gondolok

2021. febr. 10. 08:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen még nem elég nagy... pláne ha eddig úgy tanulta, hogy számíthat rád. Ennek a részének olvass utána!
2021. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

5. Értelmesek vagyunk, de nem kellene tudnia magát egy ekkora kisgyereknek megnyugtatnia. Van amelyik tudja.

Nincs semmi baj az altatási modszereddel, de ilyenkor van egy ilyen kisebb szepa időszak megint.

Az én lányom egyszer csak elkezdett sírni hogy fogjam a kezét és elkezdett mindenhová jönni velem. Akkor tudtam ezt meg.


Szóval ezért írtam, hogy csinálj most olyat ami kielégíti, nem kell most visszatanítani, vsz ha lecseng ez az időszak, újra jól elalszik.

2021. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért várja el mindenki ilyen pici gyerektől, hogy tökegyedül aludjon el, ti se tökegyedül alszotok. Ezt igényli, kész, miért nem vagy képes azt a fél órát ott tölteni vele.
2021. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!