Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 1 éves...

Hogyan szoktassam le 1 éves kislányomat a kora reggeli szopiról?

Figyelt kérdés

4-5 óra körül mindig megébred, szopik és alszik tovább.

Szörnyű ezt leírni, de nekem már terhes ez a korai kelés, mert nem tudok visszaaludni, így totál kialvatlan, fáradt, nyűgös vagyok egész nap.


2014. okt. 4. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

nekem még 17 hónaposan is szopizik éjfél után a gyerek. azt hiszem előfordul ilyen kajcsi kettő és háromkor néha, de azért a hat órási a leggyakoribb.

nekem eszembe se jutott hogy valami cselt vessek be. én inkább úgy látom, visszaaltatásnak jók ezek a szopizások. mások azt mesélik, hogy teljesen éberre veszi a formát a gyerek hajnalban... na szerintem, akik szoptatnak, és cicin le tudják nyugtatni a gyereket, elálmosítani, azok legalább ilyen esettel nem, vagy csak nagyon ritkán találkoznak.

szóval biztosan megéri?

meg szerintem nem is biztos, hogy le tudnád szoktatni.

inkább akkor ilyenkor aludjatok már együtt tovább... akkor nem érzed olyan fárasztónak majd a reggeli szopikázást.


ez a természetes, ahogy a te gyereked is csinálja. örülj, hogy van tejed még most is! :)

még maximum egy év, és le fog szokni a szopizásról, mert már nagy lesz, és tudsz vele beszélni erről a dologról. de most még pici :) add meg neki, amit kér. olyan gyorsan felnőnek a gyerekek...

2014. okt. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én a héten szoktattam le(szintén 1 éves kislány), mert már 5-6-szor felkelt éjjel cicizni, tej már nem is nagyon jött. Meg a fiam példája is ott előttem, hogy mikor 14 hónaposan leszokott, onnantól átaludta az éjszakákat! Az első éjjel volt nehéz, akkor 2 órát fent volt egy huzamba, simiztem, énekeltem Neki, második éjjel már csak cumi kellett(fiamnak anno nem volt, Őt simogattam), egyre kevesebbet ébredt, és 6 nap alatt ma eljutottunk oda, hogy csak reggel kelt! :) Anya kipihent, türelmesebb, szerintem így mindenkinek jobb! ;)
2014. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!