Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam enyhén ferdén(jobbra)...

Kisfiam enyhén ferdén(jobbra) tartja a fejét, van itt olyan, aki tud valami tanácsot írni?

Figyelt kérdés
Szerintem a szülésre vezethető minden vissza, sajnos a majd 4 kilós fiam beszorult, így vákumozni kellett+légzéstámogatást, ingerlést kapott azonnal, 5 perc után sírt fel köldökzsinór is a nyakán volt, szóval szörnyű:( Szerencsére összeszedte magát, sem oxigén,sem antibiotikum nem kellett a törletek, labor alapján. A 6. napon hazajöhettünk. Tegnap voltunk állapotfelmérésen, ahol is megállapította a dr nő, hogy mindent csinál, amit a korabelieknek kell, tartja, forgatja a fejét hason is(minden nap rakom hasra+átmozgató babatornázunk), követi a csörgőt, reflexek megvannak, de a fiam jobban szereti a jobb oldalt, kicsit néha ferdén arra is billen a feje, illetve a jobb oldal el vam feküdve kicsit. Nem mindig tartja úgy, tudja már szépen egyenesen is tartani középvonalban, de valóban a képeket visszanézve is a jobb oldalt preferálja. Azt mondta egyelőre nem küld tornára, mert forgatja ő balra is gond nélkül, nincs fájdalma, biztos nincs fixen letapadva az az izom, mind2 mellből szopizik. Mondott pár tippet:forgassam a kiságyban, hogy ne mindig a jobb oldaláról lásson meg, érjék az ingerek, rakjam a bal oldalára a játékokat, rakjam sűrűn hasra. Azt mondta adjunk neki 1 hónapot és ha nem javul, akkor beutal neurológushoz és tornára. Valóban jól kezelhető ez a probléma? Érdemes lenne beruházni egy minőségi lyukas párnára?
2021. febr. 10. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy magától jobb lesz, én várnék a helyedben, és csinálnám amit a doki mond. Majd ha 3 hónaposan is rossz lesz akkor viheted megnézetni. Mi voltunk párszor, mindent időben csinált a lányom, de még most is ha fáradt vagy beteg, akkor nagyon oldalra dönti a fejét. Azt mondta a gyógytornász, hogy ezt szokta meg, de mivel teljesen korlátlanul mozog, és forog a feje is, nem fáj neki, úgy nincs teendő. Akkor baj, ha befolyásolja a mozgásfejlődést.
2021. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is enyhén jobbra döntöm a fejem. Nem feltűnő, de én érzem. Szintén vákuummal születtem.

Soha semmi hátrányom nem származott belőle.

2021. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg ettől. A lányomnál is volt ilyen. Én is csak a fotókon vettem észre először.

5 alkalom Dévény torna kellett és tökéletesen helyre jött. Azt mondta a gyógytornász, hogy nagyon sok babánál előfordul. Nálunk azért kellett a torna, mert csak az egyik irányba forgott. Van, akinek nem is kell, mert ahogy elkezd forogni, meg egyre ügyesebben mozog, kimozogja magának.

Én még várnék.

2021. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt eleinte, csak balra. A védőnő mutatta, hogy nyújtani kell a "feszesebb" (nálatok a jobb) oldalt. Ordított tőle. Kb 2x csináltam, onnantól nem. Mire megerősödött a nyaka, már nem volt "kedvenc" oldal, nagyon szépen megtartja már középen a fejét, forog jobbra-balra, egyenesen emeli, stb. Szerintem is várj még, hátha magától rendeződik. Legyen sokat hason, hogy erősödjön a nyaka, háta, vállai, és lehet, hogy magától rendbe jön.
2021. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs nagy baj, de én elvinném magánúton gyógytornászhoz, és megkérném, hogy mutassa meg, hogyan kell szakszerűen tornáztatni, rányújtani a feszesebb oldalra.

Ugyanis 1 hónap alatt elég sokat tud nőni egy baba, és ha nincs jól kitornáztatva, akkor a növekedéssel együtt a kicsit feszes oldal könnyen feszesebbé válhat, amit már nehezebb lesz kitornáztatni, illetve Neki is kellemetlenebb lesz.

Most még könnyen, játszadozva meg lehet ezt tenni, úgy, hogy Neki sem okoz kellemetlenséget, max. kényelmetlenséget; de ehhez szakszerűen kell csinálni, amit nem lehet pár mondatból megtanulni. Sok gyógytornász házhoz is kimegy akár a jelen helyzetben, utána meg már te is tudod majd csinálni.

2021. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fogóval született a babám, és ferdén balra tartotta a fejét sokáig, egyik oldala tök lapos volt.

Kaptunk beutalót gyogytornára, de a vírus miatt 8 hósan jutottunk be hozzá! (4 hónaposan voltunk a neurologián , onnan küldtek gyogytornára)

Lenyeg, hogy mire a gyogytornát elkezdtük, már magától megszűnt a problema, a lapos feje is kezdett már visszakerekedni.

Nem vettem ilyen párnát, meg semmi, amint elkezdett forogni, magától “kitornázta”.

2021. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, kicsit megnyugodtam.. Akkor varok meg marcius elejeig, aztan konzultalok az orvossal. Most olvasom a papiron, hogy az ulbe huzasnal azt irja meg nem tartotta meg a fejet, de osszegzesben pedig azt, hogy nincs elmaradva a korahoz kepest, hozza amit kell. Most akkor ez nem baj? Meg nincs 3 honapos... Neten olvasgatok mindenfelet, hogy mar azt illene megtartania..Van ulbe huzos gyakorlat, de en nem igazan mernem ezt itthon csinalni...Valoban akkor leszek csak nyugodt, ha elkuld az orvosa szakemberhez. Most nagyon szepen tartotta a fejet hason kb 10 percig, ahogy pakoltam kulombozo iranyba a jatekot, ugy kovette minden iranyba, le is videoztam. Ugy veszem eszre egyre tobbet bir hason es mar stabilabban is tartja a fejet, bar neha meg meginog, de nem ejti le soha.
2021. febr. 10. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, megírnád mi lett végül veletek? Hasonló szituban vagyunk, nekem is azt mondta a védőnő, még adjunk neki 1 hónapot 3 hónapos koráig, beszéltünk róla hogy fogjuk, baloldalról is érjék ingerek stb. de már engem is zavar a dolog.
2022. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!