Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tömegközlekedtek...

Hogyan tömegközlekedtek néhány hónapos babával?

Figyelt kérdés

Egy megyeszékhely melletti településen élünk, sajnos elég ritkásan jár a busz, 5 órakor jön el az utolsó alacsonypadlós helyi járat. Ezután már csak távolsági buszok jönnek erre, amelyekre az esetek 90%-ban nem lehet babakocsival felszállni.


Jogsim még nincs, most csinálom a Kreszt, szóval maga a jogsi valószínűleg csak a baba születése után lesz meg, de őszintén szólva, néhány hónapig még nem akarok semmiképp egyedül járni kocsival, amíg rutint nem szerzek a férjem mellett.


Szóval, ti hogy közlekedtek kisbabával vidékről? Mennyire macerás, gyakran sír a baba? Mi van, ha pont buszon kéne kicserélni a pelenkát?



2021. febr. 11. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy pár hónapos csecsemővel hová akarsz közlekedni?

De komolyan kérdezem, mert nem jut eszembe semmi.

Ebben a vírusos időszakban jobb vele otthon maradni, első pár hónapban nem illik tömegbe vinni amúgy sem.

2021. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pl. orvoshoz vagy nagyszülőkhöz.
2021. febr. 11. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Jaj hagyjuk már! A kérdésre válaszolj, amit a kwrdező feltett.


Kérdező: kéző hordozóba tedd be. Nem muszáj a babakocsival szurakodni.

2021. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy.

Ha nem tudod felrakni a buszra, akkor ez eleve kilőve.

2021. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Hordozókendő
2021. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindegy, hogy pár hónapos alatt mennyi idős korára gondolsz, de pl hordozókendőben vagy kenguruban fel tudsz vele szállni bármire.
2021. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek ér rá a férje mimdig, amikor orvoshoz kell menni :) és nincs még kocsi, mi más választása lehetne?


Én is a hordozót ajánlom. Próbálj alvásra időzíteni, de lehet épp attól alszik majd el, nalunk igy volt. Indulás előtt peluscsere.. Velem autóval se volt olyan, hogy cserélni kellett volna. De ha kéne, hát majd ha olyan helyre értek.

2021. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Vonat nincs? Én buszt ejtettem, vonattal megyünk.
2021. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hordozókendőt mindenképp szeretnék, csak első baba lesz és még tapasztalatlan vagyok.


Ha pl. nagyszülőkhöz mennék, akkor 20 perc a távolsági busz, pont ott a másik megálló, még 20-25 perc a nagyszülőkig, szerintetek ez hordozósan megoldható komolyabb problémák nélkül?

2021. febr. 11. 11:29
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, felétek milyen a busz, de én simán közlekedtem nem alacsony padlós busszal is, fogtam, és feltettem a babakocsit, mondjuk általában ezt a hátsó ajtóknál tudod megtenni. Aluljáróba is vittem fel-le, egyedül metrózni nem tudtam, mert a mozgólépcső az egyetlen, amitől félek.
2021. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!