Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jártas budapesti tömegközleked...

Jártas budapesti tömegközlekedő válaszolna néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Lenne 1-2 kérdésem, amit szeretnék megtudni mielőtt bárhova indulok a városban. Sajnos eléggé bátortalan vagyok még ott, ezért nyugodtabb lennék, ha tudnám ezekre a választ, és előre is köszönöm! :)

A keleti pályaudvartól CSAK földalatti metróval mennyire átjárható a város?

A keletiből a 2 és 4-es metró indul csak, és ugyan azokon a vonalakon mozognak?

Van havi bérlet a földalatti metróhoz is? Ha van, a jegy vásárlós automatánál tudom megvásárolni ahogyan a jegyet? (gondolom igen, de azért megkérdezem inkább ezt is) :D

Ha van, a diákkedvezmény érvényes rá az egész városban? (Budapesten tanulok)

Tudom, hogy buta kérdések sorozata, de nem szeretnék élőben szerencsétlenkedni, meg eltévedni.


2020. jún. 15. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A metróhálózat a város központi részét Pesten teljesen, Budán jórészt lefedi. Mivel a teljes helyi közösségi hálózat jól integrált, szerintem felesleges csak a metró használatára szorítkozni. A jegyek, bérletek minden, a BKK által megrendelt járatra érvényesek , azaz az 1-299, 900-999 között számozott összes buszra, villamosra, trolibuszra, metróra, HÉV-re. A bérletet is megveheted automatából, de első alkalommal inkább menj az ügyfélközpontba, ott segítenek eligazodni és adnak ingyen térképet, tanácsokat. A diákkedvezmény bérletre van csak , jegyre nincs. Eltévedni pedig jó dolog, egy csomó remek helyet lehet úgy felfedezni !
2020. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A keleti pályaudvartól CSAK földalatti metróval mennyire átjárható a város?"


Eléggé, de nagyban függ attól, hogy hova akarsz eljutni, mert azért bárhova nem jutsz el csak metróval.


"A keletiből a 2 és 4-es metró indul csak, és ugyan azokon a vonalakon mozognak?"


Igen, csak a 2-es és 4-es indul onnan, itt van egy metró/HÉV térkép:

[link]


"Van havi bérlet a földalatti metróhoz is? Ha van, a jegy vásárlós automatánál tudom megvásárolni ahogyan a jegyet?"


Sima havi bérlet van, ami az összes BKK járatra jó Budapest határain belül. igen, ugyanúgy automatából meg tudod venni a bérletet is, 10-es gyűjtöjegy helyett arra mész rá, hogy bérlet, itt kiválasztod, hogy milyen diák vagy, majd kifizeted.


"Ha van, a diákkedvezmény érvényes rá az egész városban?"


Bérletre van diákkedvezmény. 9500 forint helyett 3450 forint egy teljes hónapra.


Nem buta kérdések. Nem azt mondom, hogy ezeknek nem lehet google segítségével utánanézni, de a párom is vidékről költözött fel, úgyhogy tudom közvetve, hogy milyen durva információsokk Budapest egy vidéki kisváros vagy falu után.

2020. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni, de a kérdések jellege miatt szinte lehetetlen :)

Beszédesebb lenne, ha megnéznéd a metróhálózat térképét.


Ha neked csak metróvonalak mentén van dolgod, akkor a város számodra 100%-ban bejárható metróval, csak kegyetlen sok időt veszítesz, ha mondjuk 3 metróvonalat igénybe kell venned valahová, ahová a felszínen lehet, hogy van közvetlen busz vagy villamos.


A 2-es és 4-es metró vonala teljesen más, a keletinél találkoznak, ott keresztezik egymást.


A havi bérlet mindenre érvényes a megváltás napjától egy hónapig. A MÁV vonatora is Budapest határán belül. (Szerepel rajta az utolsó nap, amikor még használható) és igen, ugyanazokban az automatákban lehet megvásárolni, kissé nehézkes módon, mert azoknak az automatáknak az érintő kijelzője csapnivaló. Szóval ha huszadikra nem sikerül, neki kell futni huszonegyedikre is :)

Van diákbérlet, igen. Fele, vagy kicsit több, mint a fele áron.


Budapesten (vagy bárhol máshol) eltévedni nem lehet. Ott a google maps. Útvonaltervezés BKK-val. Mindent megmutat. Meg lehet útbaigazítást kérni, csak lehetőleg tősgyökeres budapestitől ne kérdezz. Fogalmuk sincs semmiről (tisztelet a kivételnek, biztos vannak, de én 15 év alatt nem találkoztam velük) a saját lakókörnyezetükön kívül és nekik 1 megálló távolság az "nagyon-nagyon messze van... ne induljon el gyalog, fiatalember, nagyon messze van.

Ezek szoktak lenni nekem kb. fél-1 perces séták :)

2020. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A két metróvonal természetesen nem ugyanazon az útvonalon mozog és nem tudják feltárni az egész várost: [link]


A havi bérlet Budapest közigazgatási határán belül minden járműre érvényes: földalattira, buszra, villamosra, HÉV-re (oké, libegő és sikló kivétel). Ugyanaból az automatából meg tudod vásárolni, és diákoknak kedvezményes árú, a vásárláskor meg kell adni a diákigazolvány számát.

2020. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

"keleti pályaudvartól CSAK földalatti metróval mennyire átjárható a város?"


A fontosabb pontokat érinti.



"A keletiből a 2-es és a 4-es metró indul csak, és ugyanazon a vonalon közlekedik? "


Nem. A 2-esnek egy megállója, a 4-esnek pedig a végállomása.



"Van havi bérlet metróhoz is?"


A bérlet minden egyes járművön használható, de csak Budapesten érvényes,diák igazolvány szükséges hozzá. A bérletet a jegy automatából is lehet venni.



"Van diákkedvezmény?"


Igen van, diák ként ezt érdemes használnod.



Mivel gondolom még új vagy, így tudom ajánlani a BKK futárt. Ez egy telefonos app amin látod a járatokat (metró villamos stb.) mikor jönnek, mennyit késik, hol jár stb. Illetve ne csak a metrót használd tömegközlekedésként van más jármű is.

2020. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Remek, nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos választ. :) Egyelőre csak metróval szeretnék, aztán ha bátrabb leszek és átnézem a megállók nevét, biztosan fogok próbálni más járműves tömegközlekedést is a városban.

Nekem azzal sincs problémám, ha egy megállótól 20 percet kell gyalogoljak, mert szinte úgy haladok gyalog mint más futva, és bírom is, továbbá csak plusz ha látok valami érdekeset közben, hiszen nem sok városban jártam ezelőtt. :)

2020. jún. 15. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Hamar belejössz, kérdező. Amikor én Budapestre költöztem, először én is csak metróztam és gyalogoltam sokáig. Ráadásul akkor még nem volt google maps, se okostelefon. Egy autós atlasszal jártam a várost, meg kérdezgettem az embereket. (Utóbbi mindig nagy hibának bizonyult :))

Aztán idővel felfedezed az összefüggéseket, útvonalakat a helyek között és hirtelen átlátható és kicsi lesz a város :)

2020. jún. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!