Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsikém 4 napja oltást...

Kicsikém 4 napja oltást kapott (3. havi + Pregant), most a hője 37,4 popsiban, este kapott Nurofen-t. Picit melegnek is érzem Őt. Délelőtt kivinnétek sétálni így vagy inkább maradjunk most otthon? Kedélyállapota rendben van.

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 05:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan kiviheted, mert nem beteg. A mért hőmérséklet pedig teljesen normális. 38 alatt ne is adj neki lázcsillapítót szerintem.
2010. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kivinném, a friss levegő csodákra képes.
2010. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A 37,4 a popsiban az 36,8! Ne adj neki gyógyszert, ez még csak nem is hőemelkedés! Értem, hogy félted, de a feleslegesen adott gyógyszer többet árt, mint egy kis hőemelkedés! Lázcsillapítót lázra adj, popsiban 38,5 és felette!

Valószínűleg azért érzed melegnek, mert meleg van, ilyenkor ők is melegebbek. És nyugodtan vidd sétálni, hiszen kutya baja.

2010. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja a Babádnak. Nem mondta a védőnőd, hogy a 37,4 még csak nem is hőemelkedés. Popsiba 38,5-öt mérsz, még abból is le kell vonni 0,5-öt, az 38, na akkor adhatsz neki kúpot. Irány a friss levegő :)
2010. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
37,9 volt, levonva 37,4. De kiviszem! Kapott reggel is Nurofent és kiviszem. köszi!
2010. aug. 17. 08:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
37,4-re se adj neki nurofent. Ha a kicsi bekap valami fertőzést, a szervezete első körben reagálva felveszi a harcot, ezért a hőemelkedés, a szervezet így küzd a kórokozóval szemben. Ha feljebb megy, akkor azért lázas a kicsi, mert nem bír vele, ezt már csillapítani kell. Ha egy semmi kis hőemelkedést azonnal csillapítasz (37,4 az annak számít, sőt), akkor csak annyit érsz el vele, hogy a szervezet nem képes küzdeni a betegséggel szemben, mert te azonnal kiütsz a kezéből minden fegyvert. Hidd el, hogy nem teszel jót a babádnak!
2010. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A normális testhő 36.5-37.5 között van! Nem tudom, honnan veszitek, hogy a 37,4 hőemelkedés?? Biztosan kaptál te is szülés után Nurofen-es prospektust, ott is világosan leírják. Egyébként lázat csillapítani 38 fok fölött (popsiban mérve 38.5 fölött kell), addig hagyni kellene a szervezete immunrendszerét dolgozni. A hő megemelkedése ui.azt jelenti, hogy valamiféle támadást észlelt az immunrendszer, így megemeli a testhőt, mert a legtöbb kórokozó a 36.5-37.5 közötti hőmérsékleten érzi magát jól, efölött elpusztul. Ha hőemelkedésnél azonnal lázat csillapítunk, csak segítjük a kórokozók szaporodását... gyengítjük a szervezet ellenállóképességét. Védőoltáskor kórokozó kerül a szervezetbe, az immunrendszer dolgozni kezd ellene, nem csoda, ha kicsit megemelkedik a testhő.. ha most elnyomjuk, később sokkal rosszabb lehet.
2010. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: senki nem írta a kérdezőn kívül. Még én is azt írtam, hogy semmi kis hőemelkedés.
2010. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsó előtti csak általánosságban szólt,sokan hiszik azt,hogy a 37 már hűha.Mindenkit felpontoztam,mindenkivel egyetértek.
2010. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, általánosságban fogalmaztam... sajnos sokan nem tudják, mennyi a normális testhő...
2010. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!