Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ihatnak a babák...

Miért nem ihatnak a babák tejet egy éves kor alatt?

Figyelt kérdés
mint laikus kérdezem, nincs gyermekem, mindenhol csak azt irjak mikor ihat, de hogy miért nem, arról még egy tudományos cikket sem találtam. Köszi :)
2021. febr. 16. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

A tehéntej az aranyos kis bocikáknak van, nem egy emberi kis csecsemőnek. Nem tudja normálisan feldolgozni, allergiás reakciót válthat ki, az összetétele nem kedvez a fejlődéshez, stb. Ezért minél később javasolják a bevezetését.

A lányomnak a hozzátáplálási táblázat által előírt időszakban adtam epret, és tiszta pötty lett tőle. 2 hónappal később megint evett epret, és már nem volt allergiás reakció. Azóta is imádja az epret. Vannak dolgok, amiket juhúú, megeszi a baba, hú ez mindent megeszik tök büszkék a szülők, hát persze lehet hogy finom, csak ki tudja mi baja lesz tőle később a gyereknek. Akár évek múlva. Ma már tele vagyunk mindenféle intoleranciával, allergiával sajnos, mindennek van előzménye.

Jobb betartani a javaslatot, a tehéntej nem babáknak való.

2021. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tùl hosszù benne a fehèrjelanc, megterheli a vesèt. A fajtaidegen fehèrje allergias reakciòt vàlthat ki.
2021. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Mert nem boci, hanem embercsecsemő?

Ennyi erővel kutya vagy farkastejet is adjál neki nem?

A tehén mivel másabb?

Mondom úgy hogy tejtermékfüggő felnőtt vagyok de a gyerekem még 2 éves múlt és nem kapott tehéntejet csak feldolgozott tejterméket eddig.

2021. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert allergizalhat és amiért a kettes mondja. Továbbá felesleges, mert sokkal jobb alternatívák vannak már. Egy éves kor felett kaphatnak már 3,5%-os tejet ha nincs tejerzekeny vagy asztmás a családban. De igazából egy éves kor fölött is kaphat tápszert is, tehát nem feltétlen van bárki rakenyszeritve.
2021. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem ertem a kioktató válaszokat, csak egy egyszerű kérdést tettem fel :(

Egyébként köszönöm!

2021. febr. 16. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!