Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ihatnak 0.5 liternél...

Miért nem ihatnak 0.5 liternél több tejet a 2 éven aluli babák egy nap?

Figyelt kérdés

Ennél egyszerűbben nem tudtam kiírni a kérdést, védőnőnk mondta, hogy erre vigyázzak, de tulajdonképpen miért kell vigyázni? Éppen súroljuk a fél litert... Nagy bajt teszek vele?

Másnak is mondták? Más is vigyázz erre? Védőnőm azt is a lelkemre kötötte anno, hogy egy éves korig banánból nem szabad félnél többet adni, ezt rajtam kívül senki nem hallotta...

Nem kérek olyan válaszokat, hogy NE ADJ TEHÉNTEJET! 14 hónapos a lányom, lassan 4 hónapja issza. Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. szept. 20. 09:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azt mondják hogy a túl sok tej megterheli a veséket.

Mi pont fél litert ittunk (vagyis a gyerekeim) soha semmi bajuk se volt tőle.

2011. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Enyém 6 dl-eket iszik a mai napig, 3 éves lesz. 13 hónapos korától 1,5%-os bolti tejet kap.


Én úgy tudom, azért nem javasolják nagyobb mennyiségben, mert hát egyrészt ugye savasító hatása van, (és most a lugosító étrend a "divat"), másrészt pedig - amit én észre is vettem, hogy nem eszik rendesen, mert szinte "jóllakik" a tejjel.

2011. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát a felnőtt embernek se egészséges a napi egy litert meghaladni. Egészséges egészséges, de csak mértékkel.
2011. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezt így konkrétan még nem hallottam, de az enyém jövő hónapban lesz 2 éves, néha megvan a napi fél liter, de inkább 4 dl.
2011. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én a banánhoz tudok hozzászólni. Nekem is mondta a védőnőm, hogy hanyagoljam ezt a gyümölcsöt inkább, mert félig éretlenül szedik le, és különböző vegyszerekkel kezelik azért, hogy ne menjen tönkre, mire ideér. Ez egy felnőttnek nem annyira káros (rövid távon), de egy kisgyerek szervezetét túlságosan megterhelő mennyiség van benne.
2011. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes :) :) Van is benne valami! De lelki szemeim előtt látom, hogy hány anyuka nem fog adni ezután banánt a gyereknek. :) pedig ez egy olyan gyümölcs ami elég felkapott az egyszerűsége miatt.
2011. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A banánhoz csak annyit, hogy azért nem szabadott adnom, mert hogy magas a kálium szintje, és szívmegállást okoz. Barátnőm körbe röhögött, volt, hogy egész banánokat evett a babája.
2011. szept. 20. 10:36
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért annyi kálium nincs egy banánban, hogy megálljon tőle a szív.Én azért nem adok a lányomnak egyszerre sokat, mert fogja a hasát, de amúgy szereti.De ő még egy egész banánnal jól is lakna, viszont egy óra múlva üvöltene kajáért, úgyhogy nálunk a banán egyenlőre desszert.

A napi tejmennyiség pedig nem kizárólag tejre vonatkozik, hanem tejtermékekere is-úgy tudom.Pl tejföl, joghurt, túró, sajt.Nálunk még tejpép van, mert a lányom csak reggel iszik már tápszert, olyan 2 decit.Van, hogy nincs meg a fél liter egy nap, máskor 6-7 deci is.

Azt viszont nem tudtam, hogy ennek 2 éves korig így kell lennie:)

8,5 hós a lánykám

2011. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az én fiam(14hónapos) is napi 6dl-t megiszik tejből/tejitalból,és sokszor van hogy pl uzsonnára még tejpépet is eszik.Erről a banánosról eddig nem hallottam,de most kicsit megijedtem,mert fiam minden egyes nap megeszik egy egész banánt.Imádja.kb 1hónapja van ez hogy mindennap kel neki a banán,és az egészet megeszi természetesen...na erről utánafogok érdeklődni.
2011. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tejből azért nem szabad fél liternél többet fogyasztania a kicsiknek, mert magas a fehérje tartalma, amit a kicsik nem tudnak kellően felbontani, ezáltal megterheli a veséket, ami vesetágulathoz vezethet.
2011. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!