Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vészeltétek át egy 4,5...

Hogyan vészeltétek át egy 4,5 évessel és egy 1 hónapossal a délutánokat?

Figyelt kérdés
A fiam csak délig van oviban, fél 1-re megyek érte. Így jár kezdetektől, mert eleinte 4 órában dolgoztam, aztán meg teherbe estem a tesóval és már maradtam is 4 órás. Most megszületett a hugi és teljes a káosz. Nappal alig alszik valamit, szinte egész nap nyünnyögésből áll. Hozom-viszem, csitítom, altatom. Sokszor 1,5 óra, mire elalszik végre szopi után. Bárhová lerakom, ordít, ma sikerült a teraszon altatnom 2 órát nagy nehezen. Ha hazaér a fiam, eddig minden nap itt volt vagy anyós, vagy após, vagy anyukám, vagy a párom nagymamája, mert a férjem csak este fél 7-re ér haza és fogalmam sincs, hogyan oldjam meg, h kettőre vigyázzak egyedül fél 1től fél 7ig. Egy nap kipróbáltam, de arról szólt a d.u., hogy a fiam egész végig egyedül játszott, tévézett és várta, h a 2-kor beígért együtt játszás mikor jön el végre, mert én megígértem, h játszom vele, de aztán a kicsit letenni se nagyon tudtam. Vacsit, kakaót, bármit a fiamnak úgy tudtam csak csinalni, h a kicsi közben valahol sírt éppen. Nagyon el vagyok keseredve, mert azt hittem, majd a kicsi alszik sokat d.u.-ként es addiv leszek a naggyal, de most tanácstalan vagyok, az egész családtól meg nem váhatom el hónapokon át, h mindig itt üljön valaki egész délutánokat. 😥
2021. febr. 16. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek én ugyanígy voltam,és szerintem a legtöbben,de lassan majd beáll és könnyebb lesz.

Én megoldásnak látom hogy vagy hordozókendőbe rakod a kicsit,hátha abba nyugodtabb, vagy ott alvós lesz a nagy az oviba. Ha fél 4re érte mész,még sétáltok egy nagyot,remélhetőleg a kicsi is elszunnyad és könyebben eljon az este.

2021. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos ez nagyon nehéz.

Muszáj valami rendszert beállítani.


Nekem is az volt a megoldás (bár az én lányom a covid előtt ottalvós volt) hogy fél4kor megyünk a nagyért. Hazaérünk megetetem az ikreket, ha mázlim van legalább az egyik elalszik egy kicsit, a másikkal az ölemben tudok foglalkozni a naggyal.

Nálatok lehetne az is h este apa hazaér, átvedzi a picilányt,(etet fürdet altat) Te m

2021. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te meg tudsz a fiaddal foglalkozni.
2021. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nekem a 2 éves mellé született a pici, hasonlóan többemberes baba, segítség a párom aki 24 órázni szokott, szóval nagyon megértelek és sok erőt!


Az ilyen babánál a hordozás tud nagy segítség lenni, lassan megpróbálhatod, és a kisfiaddal akkor egy játszóteret is időzíthettek. Vagy akkor is ha a babakocsiban alszik.

Másik, hogy ha legalább ölben elvan nyugodtan (nekem ez volt szerencse a kisfiammal), akkir törökülésben leültem a gyerekszobába, az ülembe tettem, és közben jàtszottam a naggyal. Ha nem bírsz ülni, más helyzet is jó lehet.

Az is jó, ha olyan játékot választotok, ami így is megy. Pl rajzolás, olvasás vagy csak egy ilyen passzív szabadjáték részvevő vagy: csodálod hogy miket épít mondjuk vagy a kezetekre húztok egy-egy bábot és szerepjátékoztok.

A kislányom fotóalbumot is imád nézni a saját babakoráról meg a családtagokról.

Ha nagyon fáradt vagy, még a közös mesenézés is jó lehet szopi közben. Próbáld ki az Égből pottyant meséket, az olyan családias.

Mindig menti a helyzetet pl az éneklés vagy mondókázás közösen.

Ha totál reménytelen hogy letedd a babát, akkor tánc vagy tornaórát szoktam tartani.

Tànc: kap a kezèbe csörgőt, népdalokat eneklek és ugrálhat rá. Előnye hogy közben tudod ringatni a babát. Bár Neked még 1 hónapnál ez megterhelő talán.

Tornaóra: lábbujjhegyen, sarkon járás, feladatok mondókákra, tűz víz repülő ha van hely. Adhatsz neki kislabdás feladatot pl célbadobás. Vagy pl párnából, puffból lehet vmi akadálypályaszerűt kreálni.

A házimunka is lehet jó ha hordozni hagyja magát a baba pl kiteregettek és közben beszélgettek. Vagy porszívóztok, az talán megnyugtatja a babát is.

Vagy kikeversz délelőtt egy kókuszgolyó tésztát es ő megcsinálja. Te közben tudod àllva ringatni a babát.

Ekkora gyerekkel esetleg szójáték is lehet, nem tudom mi való a korosztályának pl barkochba kezdetlegesen vagy amit Bingben szoktak "amire most gondolok, annak a színe piros".

Jó lehet még vendéget hívni vagy vendégsegbe menni ha a helyzet megengedi és közel lakik ismerős. Mi hetente többször beugtottunk 1-1 órára a szemben lakó kislányhoz (amóg covisok nem lettünk... szerencsére ők nem), akár meg is fogta az az anyuka a babát.

További mentőötlet, hogy skype-oltok valakivel, akár nagyiv vagy más családdal.


A baba földre "szoktatására" és a másik gyerek szórakoztatására is jó lehet a mondókázás, test játékok. A lányom pl a plüssmajmával utánozza amit a babával játszok. Pl aspis-kerekesre alsó végtag körzése, keremkecske-gombocska. Néha őt is megcsikizem gyorsan még ha picit sír is a baba. Lehet a Te fiad nagy már ehhez, akkor tanulhattok egyútt verset, amit Te viccesen eljátszol a babával.pl körózöl a pociján vagy lengeted vagy ilyesmi.


Másik kérdés hogy ilyen többemberes babák elég éber típusok, nem biztos hogy érdemes folyton az altatással küzdeni ha nem nagyon nyűgös.


Minden azon mulik, hogy legalább a karodban nyugton van-e. A lányomat aki most 2 éves, lengetni is kellett folyzon (nem is nevezném ringatásnak amit igényelt), az szívás volt. A pici fiam sem volt letehető, de ölben boldogan kucorgott, szopizott. 2,5 hónapos és már nagyon sokk jobb. Pl az étkezéseknél elvan a földön pokrócon és figyeli az eseményeket vagy ha játsszunj a lányommal, magam mellé tudom tenni a szőnyegre.


Ezeknek a babáknak egy része szuperérzékeny a tapasztalatom szerint, nem szereti az ingereket, zajt azért bújik ennyire, a masik részük meg nagyon aktív, ahogy el tud kezdeni helyet változtatni, minden sokkal jobb lesz. Ezt figyeld meg hogy a Te babád melyik típus.

2021. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Még annyi hogy sajnos mindent töredezetten és részlegesen tud az ember csinálni, osztott figyelemmel, ilyen babánàl.

A nagynál próbálj metakommunikációval és rengeteg dicsérettel kompenzálni. Ne várja órakig a játszast hanem inkább játszatok és szakítsd meg pár percenként a kicsi miatt, és mindig kérj elnézést nyugodt hangon és dicsérd meg a türelmét. Vagy én szoktam a kicsinek magyarázni végső helyzetben: "néézd ...baba, a nővéred milyen szépet épít, aztaaa az autó leesett a hídról", ez azt az erzést kelti a nagyban hogy vele is vagy, még ha nem is egészen.

Minden aprósággal fel lehet dobni a dolgokat. Pl lampionsort felkapcsolni meg mécsest a meséhez, néha popcorn, szívószállal kapja az italt, bármi.

Ja és tanitsd meg kakaót, vacsit csinàlni, amit írsz. Fél karodban a baba, másik karod segít a nagynak. Amúgy is itt az idő erre a kora alapján.

Nyilván ezek már ilyen mentő ötletek a rossz helyzetekre mert persze az lenne jó amit írtál, az egyik alszik, másik játszik. De eljön az is.

Nagyon nagyon fárasztó ez a helyzet, de ez van, ilyen babád van, jobb lesz majd.

Esetleg a többemberes babás, a "muti mit játszotok" FB csoportokat javaslom.

2021. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért let a #2 lepontozva? 🤔
2021. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De miért nem marad a nagy délutánig oviban?

Mármint persze, értem én, hogy otthon vagy, és inkább elhoznád, de a saját bevallásod szerint sem tudsz foglalkozni vele a kicsi miatt. Az oviban legalább lenne társasága, nem unatkozna. Aztán ha a kicsi majd nagyobb lesz, kiszámíthatóbb, lesz 2-3 hónap múlva egy stabilabb napirendje, el tud lenni picit magában pl. egy játszószőnyegen, akkor visszaállsz rá, hogy megint elhozod a nagyot ebéd után.

2021. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!