Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem veszem fel rögtön,...

Baj, ha nem veszem fel rögtön, ha sír?

Figyelt kérdés
1 hónapos babáról van szó. Van, hogy csak percek múlva tudom felvenni, ha sír, nem mindig tudok rohanni. Itt a nagytesó, házimunka stb. Vmikor abbahagyja a sírást, mire odaérek és alszik tovább. Ártok neki így vele?

2021. febr. 17. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Talán nem ártasz, de egy 1 hónapos baba több figyelmet és szeretetet érdemelne. Ez az egyik. A másik, hogy ha 1 hónapja szültél, te is megérdemelnél még egy kis nyugalmat. Nincs segítség?
2021. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyan nincs gyermekem, de szerintem lehetetlen mindig minden rezfulesere azonnal pattanni, ezért ne legyen buntudatod. Ha ikreid lennének, akkor sem tudnád egyszerre mindkettőjük igényét kielegiteni.
2021. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem.. Sok olyan helyzet lehet, hogy nem tudod egyből felvenni, pl. ha a wc-n ülsz, akkor is míg megmosod a kezed, vagy ha épp fürdesz, akkor sem tudsz azonnal ugrani. Ne legyen bűntudatod.
2021. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem baj, ha nem rendszeresen ő az utolsó a fontossági sorrendben. Ha folyton az ő igényei lesznek a sor végén azt tekintem károsnak.


A másik gyerek legyen ugyan olyan fontos, de milyen házimunka az, amit nem tudsz félbehagyni egy kicsit? A hússal való munkán kívül nincs olyan amit ne lehetne ott hagyni fél percre. Emellett ha ez aggaszt, veszel egy rugalmas kendőt, magadra kötöd és testközelben vagytok, míg végzed a dolgod. Nem fog kézbe szokni ne félj, az enyém rajtam csimpaszkodott 3 hónapig aztán már minden más sokkal érdekesebb lett.

2021. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Van amikor nem lehet rögtön ugrani. Mondjuk a takarítás sztem pont megvár és az ételt is félre lehet húzni a tűzről.
2021. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyzet van, amikor nem tudsz azonnal pattanni, de ilyenkor jó, ha legalább szóban próbálod nyugtatgatni, beszélsz hozzá, amíg oda nem érsz. Akkor érzékeli, hogy reagáltál a jelzésére
2021. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, van olyan házimunka, amit félbe lehet hagyni. De például főzésnél nem mindig tudom megtenni. Főleg, ha azért kel fel, mert éhes, akkor mindent félbe kell hagynom. Segítség nincs, messze laknak a nagyszülők. A hordozó jó ötlet, van kétféle is, egy csatos és egy mei tai. De tudtommal egyik sem ideális ennyi idős gyereknek. Harmadikra nem szeretnék beruházni, ha nem muszáj. Amúgy én iker vagyok és anyukám mesélte, hogy sokszor kellett vmelyikünket sírva hagynia, mert kettőnket egyszerre nem tudta ellátni.
2021. febr. 17. 13:26
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nem alkalmas egyik eszköz se ilyen kicsinek. Esetleg valakitől nem tudsz kölcsön kérni egy szövött vagy karikás kendőt? Esetleg hordozód csoportban?
2021. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak. Én se dobhattam le az egyiket mert a másik sírt. Ha nem sos baj van (pl légzés felrenyel leesett ilyesmi) akoor semmi baja nem lesz. Nem hal éhen 2 perc alatt, ha pisis kasis melege van fázik rosszul fekszik, anya kell stb. Kibírja nyugi.
2021. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ugrálni, szokja meg, hogy nem körülötte forog a világ. ;) 2-3 percet kibír, amíg elzárod a gázt, lehúzod az edényt vagy segítesz a nagyobbnak, ha megkér.
2021. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!