Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még sétálni sem tudunk elmenni...

Még sétálni sem tudunk elmenni? Segítség!

Figyelt kérdés
A 8 hetes babám annyit és olyan hosszasan bukik, hogy hova, de sehova sem tudunk elmenni. be vagyunk zárva a lakásba, illetve a hordozóban való autózást szereti egyedül. de hát azt mégsem lehet ok nélkül. sétálni vágyom, órákig babakocsikázni,és persze neki is jót tenne. csak akkor jön össze a séta, ha tejesen elaludt még itthon a vállon, és sikerül úgy lerakni, hogy nem ébred fel. ez 20ból 1 alkalom. ha pedig úgy indulunk el, hogy ébren van, 5 perc után ki kell venni szegénykémet. mit csináljak, járt-e vki még ilyen cipőben..kérle, segítsetek!!!
2010. aug. 17. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is nagyon bukós volt, de azért mindennap mentem vele sétálni. A nyakába tettem egy előkét, ha bukott, csak azt cseréltem ki, az arcát, nyakát letöröltem törlőkendővel és kész. Miért nem tudsz menni? Nem értem? sír, ha bukik? Voltatok gyomor uh-n?
2010. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
állandóan bukik? Kislány vagy kisfiú? Orvosnak mondtad? Előfordul a csecsemők egy részénél a gyomor reflux betegség. Ilyenkor a gyomor nem zár megfelelően és bukást okoz. Talán meg kéne vizsgáltatni.
2010. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ja azért kérdeztem fiú vagy lány, mert kisfiúknál kicsit gyakoribb ez a betegség. Az előzőnek igaza van , előkét vagy pelenkát neki és irány a jó levegő. Mindazonáltal nem árt meg vizsgáltatni őt.
2010. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes vagy tápis a csöppség? Ha tényleg sokat bukik tartsatok több böfis szünetet, a levegő hozza ki a kajcsit. Ha meg már látványos a bukás és sok,akkor szerintem érdemes orvoshoz vinni,hátha ő tud valami okosat mondani.
2010. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok a segítő válaszokkal. köszönöm.

kislányom van, mindig böfiztetek ciciszopizás közben, mert annyira mohó, hogy 120 ml mellett legalább ennyi levegő megy be.. minden ingacol és barátai ellenére alig böfizik..pedig néha akár egy órát is van a vállamon. amint lerakom, tekergőzik, aztán ki kell venni, mert úgy elkezd sírni. ha sétálni megyünk, hagynám én, hogy bukjon a pelusra, de őt annyira zavarja, h nagyon elkezd sírni. vagy éppen félrenyeli...

dokinál ma voltunk, és szerencsére minden oké. ennek azért nagyon örültünk.

csak a hasamon nyugszik meg, most sem merek mozdulni sem, így béke van. sokan óva intenek ettől, de jobbat még nem találtunk..

2010. aug. 17. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezen böfizik, akkor tedd le rövid időre, majd újra emeld fel! Így általában kijön a levegő. Ha mégsem, akkor segíthet a pocimasszázs is vagy a popsi, hát finom ütögetése.
2010. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom hogy büfizteted de én úgy csináltam hogy felvettem és gyengéden ütögettem a ki hátát. Így sokkal hamarabb büfizik.

A babád hasfájós így masszírozd sokat pocakját és adj neki infacolt vagy espumisant.

2010. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az segített ha hasra fektettem.
2010. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak babakocsi létezik a világon, amivel sétálni lehet menni. A nők évezredekig ölben vitték a babákat (anyósom most is úgy szeret sétálni a fiammal, pedig már 5 hónapos és elmúlt 7 kg), vagy kendőben.


Nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=1-VHUEM6K0Q&feature=related A nő rugalmas kendőt használ, pár ezer forintért idehaza is lehet kapni, pl itt: [link]


Én 2,5 hónapos kora óta mei tai-ban viszem a fiamat. Bukás ellen vagy nyálzás esetére (már fogzunk) tökéletes egy előke vagy négybe vágott textilpelus az álla alá.

2010. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én cici után picit a hátára fektettem, és ahogy látom h tekereg (ki akar jönni a levegő) felveszem és félig ülő, félig fekvő helyzetbe vágom vágam a kanapén és gyengéden ütögetem a popóját, így mindíg kijön minden levegőnk :)
2010. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!