Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj, már 2-3 hete...

Mi lehet a baj, már 2-3 hete küszködünk, most tölti a 4.hónapot.?

Figyelt kérdés
A lényeg! Születése óta mindenre azt mondja a gyerekorvos, hogy normális, de én látom hogy nem. A koronavírus mizéria miatt nincsenek rendelések pl. ortopédián csípőszűrés, és stb. Nade csak a mostani helyzetet írom. Elkezdte, hogy feszíti a fejét hátra miközben az ölemben van, csavarodik hátra nyakastól. A kezével erősen csapkod, a pelenkázón a lábával is nagyokat dobbant. Nehezen és keveset alszik, Már betettem az ágyba magam mellé, de álmában éjjel is ezt csinálja. eddig a hasával sem volt baj, de születése óta nagyon hígnak látom a székletét, viszont az elmúlt 2 hétben nagyon nyálkás is, bár narancssárga. Csak anyatejes, de volt hogy zöldes sárga nagy darabokkal. Savanyú mint az atom. Nade 2-3 hete köhintget, tüsszög, rágja ami a torkáról lemegy, kifelé nem náthás, de mintha a garaton szörcsögne neki. Leszíváskor szinte semmi sem jön ki, mert nem az orrban van. születése óta olyan mopszosan fel-felhorkant olykor. Napi 10 szer kb. 1 hónapja észre vettem, hogy mintha a szeme és az orra töve is ludas lenne, mert hirtelen összeszorítja a szemét, mintha valahova szúró fájdalom érkezne és odadörzsöli az öklét. sokszor vérre kaparja magát, pedig 2 naponta vágni kell szinte a körmét, mert ugye a szájában ázik és nő. Mondom a foga is lehet, vettem anaftint hát semmi. sokszor olyan fájdalmasan felsír, hogy nem is értem, magától hagyja abba, mikor felveszem, de szerintem nem a vígasztalástól. Próbáltam biogaia-t és infacolt, mert evés közben gyorsan szív és teli megy levegővel, hallom is ahogy liftezik az anyatej és a levegő. 2 hósan cicizett 180-at, de kb 1 hónapja max 110-et bír enni. Nyüglődik a mellemen, csavarodik, sír, úgy nyomkodom vissza a szájába, de ugye így meg hamar megéhezik, de a sokszori evéstől lehet a több és hígabb kaki is, de én már nem értek semmit. Sokat bukik mostanában. születése óta fulladozik a mellemen, pedig nincs póz amit nem próbáltam. Leveszem, büfiztetem, előfejem, kiengedem pelusra, ... Vannak más ilyen problémás babák is? tényleg ez mind normális és rátudom fogni, hogy fáj itt, fáj ott, fogzik, stb, vagy hova vigyem?

2021. márc. 1. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

A saját tapasztalatom alapján IGEN.

Minden baba más, és bizony vannak nehezebb esetek.

A lányom folyton vinnyogott. Mi minden féle kivizsgáláson voltunk (fül orr, neurológis stb)

Semmi testi baja nem volt.

Azt monták minden ok.

Már lassan 6 éves. A nyafogás még most is megvan, de testi baj nincs.

A kissebb lányom egy igazi kis budha baba.

Nem zavarja ha jön a foga (de ilyenkor neki is más a széklete) csak akkor sír ha tényleg baj van. Ő nem is szereti ha dajkálják.


A leírtak alapján nem hinném h baj lenne nálatok, de nyilván megnyugtató lenne ha látná orvos

2021. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a babád refluxos. Mégpedig csendes reflux kínozza.


Ezért van a csavarodás, a nyeldeklés.


Az én lányom is refluxos. Kifliben aludt miatta, a feje hátracsavarodva... Doki mondta, hogy a feljövő sav miatt csapra hátra a fejét.


Megpróbálhatod megemelni a fejét picit alváshoz. Árulnak reflux párnát is kicsiknek.

2021. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!