Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítséget kérnék, mert...

Segítséget kérnék, mert tanácstalan vagyok! Van egy 2,5 éves és egy 6 hónapos kislányunk és alvásproblémával küszködünk. Nem nagy a baj, csak kíváncsi lennék a véleményeitekre, tapasztalataitokra. Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
A nagyobbik kislányom mindig is nagyon jó alvó gyermek Volt...mióta hazajöttünk a húgival azóta sok minden megváltozott, ami teljesen érthető is....első naptól kezdve, ahogyan megérkeztünk, azóta nem aludt a szobájában,magunkhoz vettük és ez így ment 3-4 hónapig (egyébként mindenkinek saját szobája van),aztán amikor egy picit jobb lett a helyzet,visszatettük a szobájába és nagyon könnyen is ment...egy bibi van,az ebéd utáni alvás maximum fél óra...egyszer kipróbáltam, hogy ha itt kint alszik a kanapén, én pedig itt ülök mellette,vajon meddig alszik....közel másfél óra volt....szívesen altatnám továbbra is így, de félek, hogy a jó esti alvásnak lőttek...este 9-reggel 5-6 -ig alszik,ami nem feltétlen sok.Szerintem egy ilyen kisembernek ez kevés,főleg, hogy utána egész nap nyűgös,hisztis és persze álmos.Biztosan a féltékenység miatt van, meg hogy elmentem a kórházba és 4 napig bent voltam és szerintem ez egy nagy törés a piciknek,azóta is nehezen enged el bárhová is. Nagyon nehéz ez és 3 hónapja ez megy és kivagyok már és türelmetlen is vagyok,amit persze érezhet rajtam...köszönöm előre is mindenkinek!!!
2012. febr. 16. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk még csak egy gyerekünk van, így tapasztal híján nem próbálkoznék a válasszal, de van egy könyv, amit már nézegettem, hogy megveszem majd, ha jön a kistesó:

[link]

2012. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2 fiunk van, az egyik 3 éves a másik 6 hónapos. Ezzel a problémával mi is megküzdöttünk. Nálunk a nagyobbat annyira megviselte, hogy nem voltam otthon a szülés miatt, hogy kb.3 hónapig éjjelente többször felkelt ellenőrizni, hogy otthon vagyok-e, sőt a férjemet is annyira féltette, hogy ha későn ért haza, bizony megvárta és csak utána aludt el.

Valószínűleg nálatok is elmúlik magától ez a probléma. A du. alvásra pedig azt tudom mondani, hogy ha van rá lehetőséged feküdj te is mellé fél órára pihenni, hátha így a lányod tovább alszik.

2012. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :-) Valószínűleg a nagyobbik kislányomat is nagyon megviselhette,hogy távol voltam, mert azóta, hogy ismét az ágyikójában alszik éjjel, az első 2 hónapban ő is átmászkált éjjelente akár 5-6-szor is, de erről már leszokott. Mindig visszakísértem és megnyugodott!Volt, hogy még apa sem nyúlhatott hozzám, mert nem engedte, meg volt, hogy sírva is fakadt, de erről is leszokott....egy picit.:-)Ma ebéd után kint aludtam vele a kanapén,picit hozzábújva és 1 órát aludt :-) 2szer megébredt, de megsimizett és továbbaludt.Szerintem meggyőződött róla, hogy ott vagyok és megnyugodott.De az alvás előtt elmagyaráztam neki, hogy csak ebéd után alszom vele, este mindenki a saját kis ágyikójában alszik, és azt mondta, hogy jó. Remélem így lesz :-) ma már én is nyugodtabb voltam :-9 remélem így is marad :-)
2012. febr. 17. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!