Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8.5hónapos a babám és születés...

8.5hónapos a babám és születése óta azzal küszködünk,hogy rossz alvó,de mára már borzalmas ami itt van. Komolyan mondom nem tudom mit tegyek a babámmal?

Figyelt kérdés

15ször,20szor is felkel egy este,És ez nem vicc.2-3kelésenként váltjuk egymást a férjemmel,mikor ki megy be hozzá,van,hogy elalszik és félórára egy órára ébred,van,hogy egy órán belül 10szer is felkel.És egyszerűen már nem tudjuk mit tegyünk így sem a baba sem mi nem pihenünk:nincs egyáltalán egy olyan óránk,hogy kikapcsolódjunk.Minden percünk abból áll,hogy na most i menjen..Próbáltuk már,hogy biztos fázik,fűtöttünk rá,a zúgás egy ideig megnyugtatja de egy idő után az sem jó,próbáltuk biztos melege van,ha kiszellőztettünk vagy bejött vagy nem..ált.nem,jobb volt a fűtés-légfűtővel...de meg kellene tanulnia egy pléddel elaludni,mert amúgy sztem jól fel van öltöztetve,tehát nem fázhatna..Állandóan inni akar,van,hogy adunk neki van,hogy ne,de ált.hisztérikus sírást kap ha nem adunk neki.a cicit már elvettem tőle-kap még enni éjjel belőle,de csak hajnali egy körül és reggel 6körül.De muszáj volt mert már 5percenként kellett neki...én császárral szültem ,közel 8hét volt mire azt mondtam már jobban vagyok,nagyon kemény volt,máig is él a fájdalom emléke,bevallom sokszor kényelmesebb volt a babával aludni hajnaltól,sokszor még most is magam mellét teszem,bár már most ő már szinte megy magától és forog álmában,így berakom a helyére kaja után,muszáj mert letúr az ágyamról.Bevallom emiatt még mindig a szobájában alszok,de lehet ez a gond,csak hát ő annyira aktív baba,hogy nappal is 2szer fél órát alszik.6hónaposan fellált és már szinte magától megy,sztem hetek kérdése..most járássegítővel és a bútorok mellett megy,de nem totyorogva!szóval az egész napom kiteszi az ővele foglalkozást,nappal én sem tudok pihenni,mivel ő sem pihen,dehogy éjjel sem tudunk..Kérdeztem régebben tud e valaki olyan személyt mint a suttogós nő vagy a dadus a tv műsorból aki eljönne pár napra és megnézné mit teszünk rosszul,mert ez már borzalom.senki sem pihen.Amilyen aktív babám van neki sztem min2szer 2órát kellene csak nappal aludnia,hogy jól legyen,sokszor felébred egy fél óra után és dörzsöli a szemét..már akkor is álmos és nem lehet vissza tenni.. Kérem csak olyan írjon aki tényleg tud valamiben segíteni...már kipróbáltuk a suttogót ,az aludj csak én álmodomot..semmi...ugyan úgy felkel ilyen sokszor.Már annak is örülnénk ha csak 4-5ször kelne fel...de rég is volt olyan..

A védőnőnk az írtó rossz,azzal ne is jöjjetek tanáccsal,kb 3hónapja nem láttam.a dokinőm szerint síratni kell,ő ha rázendít nem hogy álomba sírná magát még felhúzza és kb 3órán keresztül tud visítani-és ez komoly,akkor is már csak a végkimerülés és a simogatás segít neki,ezt meg ugye egy anya sem szeretné csinálni én meg pláne,azt sem szeretem ha sír,azt meg pláne nem,hogy órákon át..Olyan a fiam mint egy szenzor...az sem jó ha csendben vagyunk itthon ,az sem ha duruzsolunk...szval nem tudom mit tegyek.Adjatok egy pár tippet..Tényleg jó lenne valami szakértői segítség.


2009. márc. 21. 00:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jo helyen van a kisagy. Tegyetek at mashova a kisagyat, probaljatok ki! Esetleg vigyetek oda a ti agyatok melle, es ott nyugodtabb lesz melletetek.

En a helyetekben mashova tennem az agyat.

2009. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Huh és még én azt hittem az én fiam rossz alvó. Próbáltad homeópátiás bogyót camomilla vulgaris??? Szerintem semmit nem csináltok rosszul halgass mindíg a szivedre és ne gondold,hogy roszul teszed,ha pl.cicin van vagy egy ágyba aludtál vele. Nagyon pörög ez a baba ide tényleg szakértő kell!!! Itt a neten nem kerestél még alvás szakértőket?
2009. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Chamomilla,coffea,kalium bromatum ezeket próbáltuk..van,hogy segített és nemkelt ennyit csak vagy 10szer de igazából nem oldja meg a helyzetet.az ágyát még nem tettük át,mert sajnos a szobájában csak egy fal van ami nem külső fal ezért nem tettük át.sarok szoba és elég hűvös a fal...de lehet inkább megpróbálom.ami még eszünkbe jutott,hogy a 10diken lakunk és van egy rádió antenna felettünk,hogy az zavarná vajon..de mi nem éreztünk belőle semmit,de lehet a kicsik jobban megérzik.Ez ellen nem tudunk semmit tenni sajnos,egyenlőre nem tudunk elköltözni.az ágyban jó volt mellettem egy pár hónapig de már nem jó,mert van,hogy álmában mászik,meg olyan mintha a helyét keresné..ezt teszi a kiságyban is sokszor.Nyugtalan,szerintünk sokszor még alszik mikor már ül és sír...Mivel már 8hónapos és engem is meggyötört a cici,így muszáj volt csökkenteni a dolgot,de még így sem tudtam megvonni tőle mindent.Most szoktatjuk a nappali egyedül alvásra de nem a legjobb,mert így is csak félórát alszik.eddig magam mellé tettem és együtt aludtunk délelőtt és délután ,ez néha bejött de az utóbbi időben nem.Csak kihasznált..cicivel és utána ment volna játszani,de ha letettem a fáradtságtól már elesett...és ordított..szval nem egyszerű..A mi ágyunk mellé nem tudjuk tenni,mert abban a szobában nincs hely a kiságynak..elég nagy az ágya ,pelenkázóval egybe épített..és sokszor éjszakáig megy tv és mivel ennyire szenzitív az alvókája,nem lehetne ezt tenni...pedig már néha olyan csendben vagyunk..úgy lépkedünk mintha tojásokon járnánk...nem tudom..de még egy kórházi bent alvós vizsgálatra sem tudnám bevinni,mert nem tudnám elaltatni...nem lenne hajlandó!!
2009. márc. 21. 01:08
 4/20 anonim ***** válasza:

Probaljatok meg hogy egy-ket ejszakan nem ott alszik ahol most van a kisagya. Vagy a ti agyatokban aludjon, vagy ha tudjatok az agyat tegyetek mashova.

Nem azert nem ereztetek ti a sugarzasbol semmit mert felnottek vagytok, hanem epp a kisagy van azon a helyen ami nem jo! Itt a neten ha kutakodsz egy kicsit, talalsz olyan szakembert aki elmegy es felmeri ezt amit mondok, hogy az agy nincs jo helyen.

2009. márc. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nem vagy konyu helyzetben!!

Szerintem az ejszakai ivassal lehetnek gondjai.Mit adsz neki inni?

Nalunk is ez volt a problema,de van olyan ejszaka,hogy meg mostanaban is felkel,pedig mar 2 eves lesz.6 honapos koratol minden ejjel felkelt tobbszor is.Kb 2 honappal ezelott beragtam,megvontam tole teljesen az innivalot!Az elso ejszaka sirt,de megfogadtam eros leszek.2 orat kint figyeltunk a nappaliban,majd elalmosodott.Minden ejjel felebredt,de nem adtam neki.Nyafogott,sirt,de szerencsere hamar visszaaludt!En azt tanacsolom,hogy hagyd sirni,kulonben soha sem lesz vege!!Tudom nagyon nehez,hiszen senki sem birja elviselni a gyermeke sirasat.Kivanok neked sok kitartast!!

2009. márc. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Az elozo vagyok!

Ha hamarosan elindul,akkor valoszinuleg jobban lefarasztja magat!Lehetseges,hogy kevesebszer ebred!

Mennyit idot vagytok kint a szabadban?

2009. márc. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Lehet hogy butaságot kérdezek de nem kávézol véletlenül?Azért kérdezem hátha azzal próbálod magad nappal ébrentartani,a sok éjszakázás miatt.
2009. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a kávé, ahogy írták, párásíts, kevésbé lesz szomjas. Tegyél falvédőt(vastagot) a hideg falhoz, elé tedd a kiságyat-úgy áttelepítheted. Eleget eszik? Ha nem találod az okát, akkor sajnos szerintem rossz szokás. Gondolom ti is idegesek vagytok, ez csak tovább gerjeszti a feszültséget a babádban. Nem tudnál megkérni valakit, hogy segítsen alvásra szoktatni? Barátnő, stb...akiben van elég lelkierő, hogy hallgassa a sírást. Gondolj arra, hogy ez a babádnak is nagyon rossz-megkockáztatom egészségtelen. Ha ezt tartod szem előtt akkor sem tudod hallgatni a sírását? Azért nem hagyja abba, mert tudja, hogy ő nyer...minél tovább húzod, annál tovább fog sírni. Erősebb, okosabb lesz. Kitartónak kell lenned! Ha feladod mert sír, akkor azt erősíted meg, hogy van értelme, nem véletlenül bírja három órán keresztül....gondolom már próbáltad hagyni, hogy egyedül aludjon, sírt, te nem bírtad, rövidebb hosszabb idő után bementél hozzá...ebből ő arra következtet csak elég kitartóan kell sírni-anya úgyis bejön. Annyira elfajult már a helyzet, hogy mindenképpen tenned kell valamit, kellemes varázsmódszerek pedig szerintem nincsenek. Bármennyire nehéz, mindig jusson eszedbe, hogy a babád érdekeit nézed....
2009. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Borzasztó nehéz lehet, nagyon sajnállak, de tarts ki!! Az előttem írónak valószínűleg teljesen igaza van. Annyit tennék hozzá, hogy próbáld mindig ugyanabban az időben, akár percre pontosan etetni, altatni, fürdetni, sétálni. Mennyire van rendszerhez szokva? Hátha pár nap után ő is jobban tudná követni hogy épp mi a teendő és mi következik a nap folyamán. Érdemes lenne egy napotokat egy külső szemlélőnek (másik anyuka, barátnőd) megfigyelni, hátha valamivel tud segiteni, mert ez már tényleg egészségtelen nektek is meg a babusnak is! Sok sikert!
2009. márc. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Teljes rendszerben élünk,közel ugyan abban az időben van reggeli ebéd alvások játszás.Szabadban nem nagyon tudtunk mostanában lenni a rossz szeles idő miatt...de ez már előtte is probléma volt.szerintem ettől jobban nem tudja majd magát lefárasztani...,mert így is az a baj mindig,hogy túlon túl fáradt.Nem kávézom egyáltalán!Semmilyen káros szenvedélyem nincs max a csoki:)Megpróbáljuk átrakni ma a helyét,beméretni nem mérettem még a vízereket ilyeneket,mert azt hallottam olyan 20eft körül van és azt mi nem tudjuk megfizetni....
2009. márc. 21. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!