Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a babám...

Mit csináljak, ha a babám hamarabb elalszik, mint ahogy kész az ebéd? Felkeltsem? Vagy egyen amikor felébred?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Ma elég sokáig aludt reggel is, de már nagyon korán kezdett nyűgösködni, mert álmos. Gyorsan megcsináltam a kaját, de mielőtt kész lett volna elaludt. Kb még 5 perc kellett volna, hogy kész legyen az ebéd. Megpróbáltam felkelteni, hogy egyen, de nagyon keserves sírásba tört ki és inkább hagytam aludni. Mit kellene ilyen helyzetben tennem? Lehet, hogy ma az idő miatt ilyen kis álmoska? Máskor nem szokott ilyen előfordulni, kivéve az úszás után, ott mindig nagyon elfárad.
2010. aug. 18. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mineden gyerek más, az én lányom nagyon nem bírja, ha felkeltem. SZóval én a saját gyerekemet nem kelteném fel. Ezzel a keltegetéssel csak párszor próbálkoztam, de mindig nagyon megbántam.

Még ha délután nagyon sokat alszik, akkor sem szoktam felkelteni.

2010. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Evés miatt én sosem keltettem fel. Sem kicsinek, sem most. Majd felébred, ha megéhezik. Most 14 hónapos.
2010. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem kelteném fel.A lányaim amikor kezdtek átállni a napi egy alvásra,rendszeresen kidőltek 11-kor.:)Utána ebédeltek.
2010. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom (20hós) mióta egyszer alszik napközben (14-15 hó), azóta alvás után ebédel, mert előtte képtelenség megetetni. Egyrészt túl álmos hozzá, másrészt még nem éhes. Így mi 3-kor ebédelünk, mert kb fél 3-ig szokott aludni. Nincs ezzel semmi, szerintem tök mindegy, mikor ebédel.
2010. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is pont úgy vagyok mint az utolsó,alvás előtt nem hajlandó enni,vagy csak nagy nyűglődés az ára.igy már nem is próbálkozom,mivel reggel mikor kel kap tápszert,majd utána később reggeli,igy lefekvés előtt eszik gyümit vagy tejterméket,azt szívesen megeszi,igy felkelés után bőven bevacsizik.
2010. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11,5 hónapos a fiam,9,5 hónapos kora óta csak egyszer alszik egy nap,ez 11.45-12-től 14-15-ig tart.eleinte utána kapta a főzeléket,előtte cicit, de már nem cicizik napközben,így ő 11.30-kor ebédel, aztán alvás.Reggelizni 8-kor szokott,uzsonna 15.30,vacsora 19 óra.Vagy hozdd előrébb az ebédet,vagy utána kapja,fel ne ébreszd.Neked sem lenne kedved enni,ha éppen elaludtál volna és felkeltenének, ő sem fog.
2010. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget
2010. aug. 18. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!