Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor kezdett el "szinez...

Kinek mikor kezdett el "szinezni" "firkálgatni" a babája?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos lesz, a vele egyidős gyerekek már 1 éves koruktól kezdve firkálgatnak, és próbálnak színezi is.

2021. márc. 6. 14:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%
Nyomda egy 15 hónaposnak? Vegyél neki egy földgömböt, meg periódusos rendszert is!
2021. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hát gondoltam jobban tetszene neki mert állatfigurás. Egyébként 18 hótol írta
2021. márc. 6. 20:23
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg kifestőt vettem neki 1 évesen mert szívesebben firkált arra mint üres papírra. Na puff 🤷
2021. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, én is láttam azt a babanyomdát, két és fél évesen kezdett nyomdázni, másfél évesen azt se vette észre, hogy nyomot hagy a papíron a tinta.
2021. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lányomat két évesen se érdekelte a firkálás, 3 évesen kb olyat rajzolt, hogy egy nagy karika a feje, benne két kisebb karika a szeme. Ezzel kész is a rajz. Most 5 éves, sokkal felismerhetôbben rajzol, házat, cicát, madarat. De még mindig csak egy vagy két ábra van a fehér papíron. Hosszasan sosem rajzol, nem köti le.

A kisebbik lányom meg másfél éves, és imád firkálni. Mindkettô normális.

2021. márc. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az enyém észrevette. Jézusom, ezek olyan érdekesek(lányom több területen el volt maradva már akkor is), de voltak azok a filcek, amiknek a hátulján figura van és lehet vele nyomdázni, meg vettem katicás nyomdát és tökre szerette. Nyomta rám is, papírra is. Meg a fürdőset, imádta, alig győztem sikálni a kádról, csempéről..


2,5 évesen már arcot rajzolt, meg színezett, nyilván nem profin, de elég jól.


Bőven van annyi logikája meg figyelme egy egyévesnek, hogy felismerje, hogy kell nyomdázni. Nyilván nem szép sorban fogja nyomkodni a formákat a papírra, hanem tele lesz vele az egész, de le fog neki esni, az biztos, és ilyesmivel lehet vele megszerettetni az alkotást.


Kelttésztába is nyomkodhatja az ujját, vagy van ilyen formázó vajas tésztába, nyilván nem a csodásan kidolgozottat kell venni, hanem a mosolygós arcot, epret, katicát, pillangót..

2021. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Hát kipróbáljuk a fürdő krétát meg veszek kifestőt hátha. Építőkockázni jobban szeret már van, hogy 4 5 dbot egymásra rak.

Firkál úgy hogy az ölembe van de akkor is max 2 vonal. Ezt este próbáltuk ki. Akkor is csak a toll zsírkréta nem tetszik neki

2021. márc. 7. 09:47
 18/23 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hónaposan a böngésző könyveket szerette, sokat vettem neki, rengeteget tanult belőle. Minden gyerek más és biztos van aki rajzol, de szerintem ráér ezzel, ha nem érdekli ne erőltesd.
2021. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Na az enyém meg másfél éves és nem rakja egymásra építő kockákat. Na puff. Minden gyerek más. Majd fog firkálni.
2021. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Annyira nem parázok rajta, annyira fontos lenne benne lenne a státuszba. Érdekelt más anyukák véleménye, tapasztalata mivel az én környezetembe minden gyerek csinálja valamilyen szinten csak az enyém nem. Mondjuk sok mindent későn és másképp csinál mint az átlag. De a játszótéren még egy ilyen mosolygós, vidám és közvetlen , barátmouós gyerek nincs mint az enyém :)
2021. márc. 7. 13:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!