Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos fiam nem eszi meg...

13 hónapos fiam nem eszi meg ebédre amit mi, csak bébiételt fogad el. Mit tehetnék, hogy megegye?

Figyelt kérdés
Amit szeret azt megeszi, pl virsli, kifli, de semmit nem eszik meg reggelire se.csak a joghurtot,babánt. De ha adnék neki valami táplálóbbat,akkor nem eszik inkább. Pedig úgy egyéves koráig már ügyesen ette a darabosat,most meg nem akarja...Egyébként 9 foga van.Más is járt így?
2010. aug. 18. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, mi is jártunk így. A kisfiam már elmúlt 2 éves, és több ilyen periódusa volt. Hol a tejet nem itta hetekig, hol gyümölcsöt nem evett, hol főzeléket. A kulcs, hogy nem szabad erőltetni!!! Nálunk pár hét után minden visszaállt a normálisra, de ha párszor elutasította, akkor napokig nem próbáltam. Aztán megint megkínáltam, ha megint nem kellett, vártunk még.Most éppen mindent jóétvággyal eszik.
2010. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nállunkis volt ilyesmi. A fiam imádott minden gyümölcsöt, egy idő után pedig nem akarta megenni, csak a banánt. Adtam neki banánt, és megpróbálkoztam mással is azt nem akarta. Vártunk és újra megpróbálltuk, akkor vagy megette vagy nem... De mindig bíztattuk, hogy nézd a mami is ezt eszi, meg a papi, légy ügyes fiú.. nagyon finom és végül sikerült rábírni.
2010. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!