Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttél babára az...

Mennyit költöttél babára az első évben ha megvetted mindazt ami szukseges ?babaágytól kezdve -pelenkáig

Figyelt kérdés
Mennyibe kerűl a baba az első évben
2021. márc. 11. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Kb. 400 ezret, de ebben benne volt a babaszoba berendezésétől kezdve a mosható pelenkán át a kókuszmatracig minden. Mondjuk, javarészt használtan vettük a dolgokat.
2021. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem számoltam, a havi költségek változok voltak, anyatejes volt az első évben. Ami nekem fontos volt, a légzésfigyelő és a nem kötelező oltások, ezeken nem spóroltam, meg nyilván mindent megkapott, ami kellett. De nem is szórtam feleslegesen a pénzt, egyelőre jól bírják pl a pepco-s ruhák, meg egy egyszerűbb sport babakocsit nyúzunk. A cipő is fogyóeszköz, abból sem 15 ezrest veszek, de persze ujonnan kapja cipoboltbol.

Nem tudok számot mondani, mindenhol mások az igények. Én próbálok ésszerű maradni, de van, amin nem szabad és lehet spórolni. De szerintem én így is a keveset költők között vagyok.

2021. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Első gyerek bőven millió felett volt. Lehet megvolt a 2 is.

Oka: fejlesztésre szorult (államiba 13 hónapos korára kerültünk be várólistáról, addig nem várhattunk), meg speciális tápszerre, sok tápkiegészítőre.

Nem a babakocsi (80), légzésfigyelő (20), kiságy (10), pelenkázó (5), ruhák (20/méret) volt sok.... Cipőre is először 1,5 éves korában volt szüksége.

Második gyerek átlag 50 volt per hónap, az kb. ~600 az első évre.

2021. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Az első lányom születésekor (2007) nem álltunk túl jól anyagilag, viszont abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a feleségem nővéreitől szinte minden létező szükséges dolgot megörököltünk a babakocsitól a kiságyon keresztül a ruhákig. Gyakorlatilag a pelenka volt a legnagyobb rendszeres kiadás.

Mára egész más a helyzetünk, valószínűleg jóval többet költenénk, de megnyugtatnám az emiatt aggódó gyermekáldás elé néző szülőket, hogy a gyereknevelés nem a felső tízezer kiváltsága, milliós befektetés nélkül is lelkiismeretfurdalás nélkül bele lehet vágni.

2021. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Kb. fél milla. Nem szórtuk a pénzt és sok mindent használtan vettünk, aztán tovább adtuk. Felesleges mindenből a legdrágább és sok mindent hamar kinőtt. Sok dologra meg nem is volt szükség. Pelenkára, popsitörlőre, tápszerre költöttünk a legtöbbet, mert azoknál fontos a jó minőség!
2021. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Pelenkát se kellett venni az elején, kaptunk rengeteget ajándékba, a többi ruhát és felszerelést pedig a rokonok adták.
2021. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

kb 800 ezer-1 millió forintra tenném. Mai napig vásárolok nekik használtan is ruhát, de újonnan is, mikor épp milyen üzletbe járok. Sajnos nekem nem volt senkim, akitől nagyobb mennyiségben megörököltem volna bármit is, mindent nekünk kellett beszerezni. A gyerekszobát teljesen fel kellett újítani, és szerettem volna, ha a bútorok passzolnak egymáshoz. Ugyanígy voltam a babakocsival és az autós üléssel és minden ilyesmivel, nekem ez fontos volt.

Mindettől függetlenül azt gondolom, hogy jóval olcsóbban is be lehet szerezni mindent. Használt ruha üzletekben gyönyörű babaruhák vannak potom összegekért, ahogyan a marketplacen in sok hasznos holmi. Mindenki annyit szán a gyermekére amennyit tud és szeretne.

2021. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Utolsóval teljesen egyet értek . Nekem is első baba , most 14 hónapos . Babaágy volt kb 180 ezer ( átalakítható később az lesz az ágya ) babakocsi ( 200 ezer ) eddig ruhára biztosan elköltötték fél milliót , ételek ,gyümölcsök ,ami direkt neki jobb minőségű , pelenka , furdeto ,stb... Nekem már tuti bent van 2 millióban . Meg persze a játékok, hinta , és még sorolhatnám ..nyilván meglehet oldani sokkal olcsóbban is. Mindenki a lehetőségeihez mérten cselekedjen , amúgy az első évben szerintem az a fontos hogy a babának legyen jó minőségű pelusa ,ágya , babakocsija ,és jó ételeket kapjon a hozzataplalssnal. Az hogy milyen márkájú a ruhája ,és hogy mennyi játéka van , őt még cseppet sem érdekli !
2021. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Van aki ki hozza 100 ezerből és van aki 1 millióból sem tudja, és ha megteheti tegye is.

Egyikkel sincs gond.

2021. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Első gyerek 1 millió felett bőven,feleségem kis kreatív mindig eszébe jutott valami, meg ha megtetszett valami neki akkor megvette a gyereknek,inkább azt adta rá mint a kb 150kg ruhát amit kaptunk rokonoktól ismerősöktől, meg azért idő egy zsák babaruhát átválogatni. Szóval muszájból kis munkával ki lehetett volna hozni, 750ezerből is. Terveztünk még egy gyereket ezèrt sok új dolgot vettünk neki(kis ágy,utazó ágy nagyiékhoz,sok funkciós babakocsi, gyerekülés,pihenőszék,cumisüveg Philips-melegítőt nem tudom használtuk-e)
2021. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!