Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyukák, titeket...

Első babás anyukák, titeket is néztek már hülyének?

Figyelt kérdés

Legyen az a gyerekorvos, egy rokon vagy ismerős.


Egy pl: nagyon bukós a lányom, gyakorlatilag egésznap bukik, már nem győzök mosni rá, mindennap megy a gép. Az orvos válasza erre : "ez van, egy baba ezzel jár, hát büfiztesse anyuka". Mintha nem büfiztetném... Oké tudom hogy sok baba bukik de konkrétan egésznap?!


Másik pl: születése óta hasfájós, már a kórházban is ordított szegény, sehogy se nyugodott meg. Mikor mondom h már mindent megpróbáltam, megkapom az egyik rokontól hogy hát masszírozzam, itassak vele köményteát, ilyen nincs hogy ennyit sírjon egy pici baba, az övé egy nyugodt, mosolygós baba volt.


Magamtól nem szoktam panaszkodni de ha rákérdez valaki akkor elmondom mi a helyzet. Lehet ez a baj...Hazudni kéne hogy minden csudiszupi?!


Ismerősek ezek a szituációk még valakinek?


2021. febr. 9. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Igen... én inkább egy idő után már megválogattam, kinek mit mondok. Nekem is hasfájós volt a babám, az egyik dédi, mikor kérdezte, hogy mi van velünk, és mondtam, hogy szegénykém minden ellenére is sokat tekereg, azt mondta, hogy mondjak már mást is, mert azt tudja, hogy fáj a hasa. 😑 Hát bocsi. 🤷‍♀️ Inkább nem is mondok semmit sokszor, csak azt, hogy minden oké, mert rájöttem, hogy rajtam kívül mindig mindenki mindent sokkal jobban tud a gyerekkel kapcsolatban. 😁 Így inkább nem idegelem magam.
2021. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem elsó gyerekes vagyok ráadásul bölcsődei gondozónő, de a férjem kikészít néha, hogy nézzem a gyereket, meg nem fázik, nem éhes mint ha nem tudnám, hogy kell ellátni egy gyereket. Mikor dolgozik nem is tudom, hogy oldom meg irányítás nélkül😂😂 ja persze a kakis pelenkát csak akkor cseréli ki ha nem vagyok otthon, és nem talál senkit aki megcsinálja.
2021. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, naná. "Ilyen nincs, mert az enyém nem ilyen volt", mást se hallok. Kisfiam rengeteget kínlódik éjjel, nem ébred fel, de ha nem ringatom/ tornáztatom/forgatom kb óránként, akkor felébred a hasa miatt. 4 hónapos. Erre: de hát az nem lehet, biztos nem jól csinálok valamit. Peeersze, nem jól alszom nyilván, én már azt se tudok. Vagy. Napközben nem tudom sajna még letenni, felriad rá, így kendőben vagy ölben alszik. Reakció: á, ilyen nincs, a babák ilyenkor már mindig kiságyban alszanak, biztos NEM JÓ MOZDULATTAL akarod letenni. Persze, csak úgy belelódítom, nem? És sajnos néha képesek elhitetni, hogy én vagyok a béna. Aztán ránézek a boldog, szépen gyarapodó gyerekemre, és vállon veregetem magam 😊
2021. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek van ilyen okos ismerőse vagy rokona. Nekem apósom. Már megtanultam elengedni a fülem mellett. 🤷

Amúgy az én fiam is nagyon bukós volt. A ház minden pontján textil pelus volt 😂😂 Kinőtte. A hasfájásban meg a hordozás és az idő volt ami segített. Csinálhattam én is bármit neki🤷

2021. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell hazudni, de másfelől akinek már volt gyerek nyilván úgy érzi, hogy tanácsolnia kell valamit. Ez az élet más területein is így van. A baj sokszor a stílus, ami miatt te érzed hülyén magad, pedig nem kéne.
2021. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem mondok el pl anyósomnak semmit. Mert ő 4 gyereket felnevelt, igaz, hogy 30 évvel ezelőtt, de nem baj, ő mindent jobban tud.
2021. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Hál Isten nem



De nem normális, hogy ennyit bukik!


Keress fel másik orvost, de komolyan.


Emiatt írtam csak.

2021. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, alap.

Az én lányom is bukós volt, meg ordítós, letehetetlen, nehezen altatható, keveset és felszínesen alvó, nem indult be a mozgásfejlődése, nem fogadta el a hozzátáplálást, szóval egy csomó probléma. Nos, mindig mindenért én voltam a hibás, én csináltam szarul mindent, amit csak lehetett, még azt is, amit nem. Folyton ezt hallgattam családtagoktól, rokonoktól, védőnőtől stb. Gyilkos volt. Aztán - utánajárásomnak köszönhetően - kiderült, hogy többek között autista is. Azt hinné az ember, hogy így már visszavettek az arcukból. Hát nem. Jött az, hogy nem is az, csak én olvastam össze mindenfélét az interneten és ráhúz(at)tam a gyerekre meg ilyenek. Iszonyatos, hogy mit tud kapni az ember lánya, ha nincs szerencséje, és mérgező, (verbális-érzelmi) bántalmazó a környezete.

2021. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Vidd el másik orvoshoz. Nyilván nem normális ha ennyit bukik. Persze előfordul. De jobb utána menni.
2021. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a harmadik gyereknél "ébredt fel" így férjem mint a kettes válaszolónak 😆 Néha megőrjít.. Pláne,hogy az rlaő gyerekünket kb egyedül neveltem 2 éves koráig mert ő külföldön hetelt.. 🙄
2021. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!