Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet hypotónia?

Szerintetek lehet hypotónia?

Figyelt kérdés
A doki a kórházban azt mondta hogy hypotóniás a kislányom, mert még nem emeli a fejét normálisan. De hozzáteszem azt is, hogy most 2 hónapos, 9 héttel hamarabb születtek (ikrek), Még csak múlthét vasárnap kellett volna megszületniük. Volt így valaki?
2010. aug. 18. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én kisfiam is megkapta 7 hetes korában a kórházi kontrollon a hypotóniás jelzőt, mert nem emelte a fejét. Erre azt mondta a gyerekorvosunk, hogy jó hogy nem szaladni és táncolnia kellene a kórházi orvosok szerint ennyi idősen...

És azt is mondta, hogy ha 4 hónaposan sem emeli, akkor majd megnézetjük. Napra pontosan 3 hónaposan kezdte el szépen megtartani. Szerintem nincs okod aggodalomra, csak tedd gyakran hasra a babádat!

2010. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülötteknél elég gyakran lehet izomtónus probléma. Vagy túl laza vagy túl feszes az izomzatuk, illetve akár a kettő együtt is előfordulhat. Ezek a problémák laikus szem számára nem mindig láthatók egyértelműen, ezért a szakember véleményét érdemes elfogadni. A probléma kezelhető, minél hamarabb kezdik, annál jobb , mert a javulás is gyorsabb. Ha nem ajánlottak akkor is érdemes keresni egy Dévényes gyógytornászt és neki is megmutatni a babákat.
2010. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy közbeszólok, jók a Dévényes gyógyornászok (csak drágák), de ebben az esetben elég a sima gyógytornász is szerintem.

én legalábbis az vagyok, nincs Dsgm tanfolyamom de rengeteg hipotón babát kezelünk a kórházban a kollégáimmal, behozzák őket az anyukák, a torna ingyen van, mert kiírják nekik a kezeléseket!

abban is igaza az előttem szólóknak, hogy fogadjátok el a szakemberek véleményét és inkább válasszátok a kezelést, mert minél előbb annál jobb. ártani ne árt, SŐT!!!

2010. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok: úgy "vizsgálták meg" a babámat, hogy megnézték, emeli-e a fejét. Nem emeli? Akkor hypotón.

Szerintem ez édeskevés egy pontos diagnózishoz. Két hónaposan még egyáltalán nem baj, ha nem emeli a fejét.

2010. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az enyémet is csak úgy vizsgálták meg, mint a tiédet első válaszoló. És erre rábökte azt hogy hypotón. Jah és teszem hozzá, már majdnem aludt a gyerek.
2010. aug. 18. 22:34
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

szia, koraszülött lehet simán hipotón, nincs azzal semmi baj. csak azért nem érdemes bebeszélni, hogy nem az, mert ciki vagy nem tudom miért. nem ciki az egy cseppet sem.

én a helyedben neurológushoz vinném mondjuk, olyan 2,5 hós korában, (2,5 hós aszerint amikor valóban születnie kellett volna), az meg tudja mondani, hipotón-e. ha igen, akkor dévényeshez vinném. minél hamarabb elkezdődik a terápia, annál hatékonyabb. 5 hós koráig legkésőbb.

2010. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 4.5 hó? A szemészeten találkoztunk olyan babával, aki 4 hónapos koraszülött volt, és ő már szépen tartotta a fejét. Szóval akkor várok 4 hós koráig, és majd akkor elválik hogy tényleg hypotón-e. De szerintem addig sem kell várnom, mert ha hason van, akkor egyik oldalról a másikra átfordítja a fejét, meg fel is szokta emelni ha nem tetszik neki hason.
2010. aug. 19. 14:19
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Én nem várnék. 4 hós kor előtt a legjobb elkezdeni a Dévényes tornát, ha a doki is javasolja, kiírja a kezelést és ingyenes. Mi magán úton jártunk és nagyon szép eredménye lett, pedig a doki nem is javasolta, csak én láttam apró jeleket és a gyógytornász is. Nézd, ártani nem árt, csak használ a babádnak, ha heti 1 alkalommal megkezelik.
2010. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elvinném a helyedben egy neurológushoz és kikérném az ő véleményét.

31. hétre született 2 hónapos babának nem kell még tartania a fejét egyébként.

(egy gyógytornász, nem dévényes)

2010. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is fejlődésneurológiára vinném. Az enyém 40. hétre született és 10 hetesen nem tartotta a fejét. Ő valóban hypotón és 11 hetesen dévényes kezelést kezdtünk meg.

Ne várj még heteket, járj utána szerintem, mert most még időben vagytok!

2010. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!