Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a hypotónia és...

Mi a különbség a hypotónia és a veleszületett alkati lazaság között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Minden. Ez két tök különböző betegség.
2011. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Leírnád mi a különbség köztük?
2011. márc. 15. 14:26
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Minden. Mert két külön betegség...
2011. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Szia.Én nem tudom hogy milyen az alkati lazaság,de a lányom elég súlyos hypotoniával született.A fejét egyáltalán nem tartotta csak 3 hónapos korában.Az egész gyereknek olyan rongybaba tartása volt.ha hason volt üvöltött és nem emelte a fejét.Nem hiszem hogy egy alkati lazaság ilyen tüneteket produkálna.Ugyhogy ahogy már előttem is írták teljesen 2 különböző dolog lehet.Senki nem fog tudni Neked értelmes választ adni.Miért érdekel?Mert orvos biztos megtudja mondani!
2011. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A gyógytornász alkati lazaságot állapított meg a babámnál, és furcsállom, hogy ezt nem vette észre a gyermekorvos. nem írtak elő tornát, csak félek, hogy ha nincs kezelve, nehogy később gond legyen.
2011. márc. 17. 11:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Neurologus nem is látta?Csak a gyógytornász?A házi orvosok amúgy nem nagyon értenek ehez szerintem úgyhogy ez miatt ne aggódj:)Mennyi idős a babád?Magadtól vitted gyógytornászhoz?

Bocs a sok kérdésért csak érdekel,mi nagyon jártasak vagyunk ebben sajnos:S

2011. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, mert amikor megtanult ülni, kicsit görbe volt a háta. A gyógytornász azt mondta, veleszületett alkati lazasága van. Akkor ez hypotónia? Amúgy a mozgásfejlődése teljesen normális ütemben zajlott.
2011. márc. 17. 12:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez hypotonia:)Normális ütemben fejlődött,valószínűleg "csak" alkati lazaság!Nem aggódnák a helyedben ez szerintem nagyon messze van a hypotoniától.De ez csak az én véleményem!
2011. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, remélem nem lesz a későbbiekben probléma. Nálatok volt valami probléma a mozgásfejlődéssel?
2011. márc. 17. 12:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 2 éves a babám, csak nem akar még beszélni, és erre is gondoltam, hogy talán köze lehet a lazasághoz.
2011. márc. 17. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!