Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét múlva négy hónapos lesz...

2 hét múlva négy hónapos lesz a kisbabám, és nem nagyon forog mit kell csinálnia, ennyi idősen egy kisbabának? 16 hetes kisfiú anyukája

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia ne aggódj, semmi baja, nekem 4 hósan már forgott, de a barátnőmnek csak másfél évesen volt hajlandó megfordulni, nem ment, stb. Ahova letette, az ott feküdt.Lusta volt.

Minden gyerek más, és más.Ti még nagyon is ráértek az ilyesmivel, pláne mert fiú. A fiúk később érnek, lassabban fejlődnek. Persze ittt is van kivétel.

2008. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

azért nem árt odafigyelni,ha 1-1,5 hónapon belül sem csinálja vidd el a gekkóba vagy vidd el a dévény-hez,ott kiderül lusta vagy más probléma van-e. Azért lehet gond,ha nem mozog időben,.mert a mozgás kihat a beszédfejlődésre is pl.

itt meg tudod nézni mi az irányadó a baba fejlődésében:


[link]

2008. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, minden baba más ütemben fejlődik. Az én kicsim csak 5,5 hónaposan fordult hasáról hátára, és 7,5 hónaposan vissza. Onnantól kezdve viszont mindennap valami újat csinál, most 8 hós lett és elkezdett mászni, feláll, oldalt lépeget. Kisfiúk általában egy kicsit később csinálnak mindent. Nyugi, minden rendben van :-) de ha aggódsz, beszélj a gyermekorvosotokkal és a védőnővel.
2008. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem pont ma 16 hetes a kislányom. Kb. 2 napja oldalára fordul néha-néha, de hasra meg vissza még nem. Én egy csomó könyvet olvastam a baba fejlődéséről és ennyi idősen még egyik sem írja, hogy forognia kéne. Én nem aggódok. Nekünk nagyon hosszú volt a szülés, ezért vissza kell járnunk kontrollra a kórházba, ahol egy nagyon tapasztalt, öreg doki bácsi nagyon alaposan meg szokta vizsgálni, és nincs vele semmi gond :) Úgyhogy ne izgulj!!!!


Minden jót!

2008. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3hósan fordult hasról hátra csinálta egy párszor aztán nem csinálta jó sokáig. 7,5hósan kezdett rájönni hogy meg tud fordulni mikor már stabilan ült. És gondolom innen jött az ötlete hogy most már forognom kellene. Ez volt egy hete. Mostmár jol magy neki, és próbálgatja a mászást.

Szoval ne izgulj. Majd forog ha ő is ugy gondolja.

2008. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2008. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!