Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feladom! Valami nagy betegségr...

Feladom! Valami nagy betegségre utalhat? 100%fordulat! Miért csinálja ezt? Rossz anyukája lennék?

Figyelt kérdés
5.napja nem alszunk éjjel,azt hittem fogzás,kap homeos golyót,kúpot,de semmivel nem lett jobb!elvittem orvoshoz,észre vett vmi horzsolást a kukaca mellett(pelenkátol),sudocrémet ajánlott és hogy két napig reggel este adjak panadol bébit!de mást nem talált!ettől sem lett nyugodtabb!Éjjel 6*7*szor felkel!de ugy hogy se a kiságyba se mellettem se ölbe nem jó!vmikor sirdogál vmikor meg csak ugy elvan!mintha kialudta volna magát!már a családunk is kivan!én csinálok vmit rosszul?6honapos lesz 3.-án
2010. aug. 19. 08:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
meg még az is furcsa hogy soha nem volt széklete éjjel!most van hogy 2szer is????lehet a kuptol?vagy az orvos nem vett észre vmit?
2010. aug. 19. 08:17
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Tipikus mozgásfejlődési probléma. Nálunk is ilyentájt jelentkezett, fél óránként mentem be hozzá, nem aludtunk mi sem, és ő sem. Egy hét után kész zombi lettem.

Én Sedatif pc-t adtam neki erre (homeopátiás ez is), és három nap alatt helyrehozta a dolgokat. Eredendően ez alvászavarra való, de nagyon jól orvosolja a mozgásfejlődés által előforduló alvási problémákat.

(Közvetlenül lefekvés előtt és közvetlenül felkelés után 1-1 szemet összetörni, pici vízzel elkeverni, és azt megitatni a babával.) Próbáld ki, hátha.

2010. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

azért van remény...


én a fogára - mert lehet az is - nem gyógyszert hanem rágókát adnék ilyenkor az jobb.


a kukaca melletti seb nem lehet nem alvási ok.


lehet hogy mivel fejlődési ugrás van a közeljövöben sokat mozog ez is beleszól


kicsit hogy úgy mondjam ki kellene jobban fárasztani délután mert lehet hogy azért nem alszik annyit.


kényelmes az ágya? nem szúrja benne semmi? nem hepehupás?


ezeket nézd meg...

2010. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A széklet gyakoriságát pedig okozhatja mellette fogzás is, de akár a kúp is lehet a ludas. Majd elmúlik. (Nálunk egyébként az van, ha adok neki kúpot, tutira kakil 10 percen belül. Így a lázkúp például kilőve.)
2010. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a foga, nálunk 5 hónaposan kezdődött ugyanez, a legdurvább akkor volt, mikor félóránként ébredt és üvöltött. Amikor 1-2 hétig nem jött a foga, akkor csak 1x ébredt. Mikor felállt, akkor csinálta ugyanezt, egyik napról a másikra. Azt mondták a nagy mozgásfejlődéseknél lehet alvás zavar. 1-2 hét alatt elmúlt ez. A kúptól simán lehet a kaki, hiszen szorulásra is adnak kúpoz. Ja és én hiába adtam neki bármiféle homeos dolgot, nem segített... kentem az ínyét, meg nálunk a cici volt a nyugtató. Kitartás! El fog múlni.
2010. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk fél évesen nem lehetett elaltatni csak mikor már összeesett a fáradtságtól,szó szerint!Kúszott köztünk az ágyban ficergett,majd egyszer csak nem mozdult,akkor vihettem át a szobájába!Lehet a foga is,attól hogy nem látszik a szájában semmi!Nálunk az is úgy van hogy kb 2 héttel előtte már nyafogós,sír ha ráharap!pár napra rá hasmenés...majd elmúlnak és egyszer csak kint van 1-2 fog!Utána megint szenvedünk pár napot!

Hozzátápival hogy álltok?Elkezdted már?

Nálunk az is bezavart, fél évesen kezdtük és szerintem megijedt hogy nem kap többet cici (pedig maradtunk az igény szerinti szopinál a kaja melett)de tuti félt ettől is!És a szeparációs szorongás is 6-8 hósan kezdődik!

Ja az még lemaradt hogy nálunk az alváshiszti 1,5 hónapig tartott!Addig amíg 7,5 hósan egyedül meg nem tanult felállni,majd két napra rá felülni is! azóta megint rendes a napirendünk!

Kitartás!

2010. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi még csak 5 hósak vagyunk, de 5 napja ugyanez van. Eddig végigaludta az éjszakát, most óránként kel, de nem hiszem, hogy a foga, mert amint megkapja a cumit, visszaalszik. Én mozgásfejlődésre gondolok, mert hallom éjszaka, hogy koppan (ide-oda forgolódik), és gondolom erre megébred, de közben biztos elhagyja a cumit, anélkül pedig nem tud visszaaludni. Én már kipróbáltam, hogy nappal nem hagytam annyit aludni, többször kivittem a levegőre stb. de nemhogy jobb lett volna, talán még rosszabbul aludt. Nem tudom, meddig tarthat ez, de már én is nagyon kivagyok. Nekem van mellette egy másik kisfiam is, így még nappal sem tudok pihenni, mert ő is játszani akar, amikor a kicsi alszik. Én csak azért viselem ezt nehezen, mert a nagyobbiknál anno soha nem volt ilyen, hogy azért ne aludt volna, mert megtanult valami új mozgást. Csak jobb lesz, vagy mégsem???
2010. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy óriási kultusza van mostanában, de én nem hiszek a homeopátiában. Most nem írok ide egy nagy levezetést, mert nem ez a lényeg, de gyógyszerészként, megannyi kémia és biológia tanulás után úgy gondolom, hogy az az elv, amelyen a homeopátia alapszik, egyszerűen hülyeség. Fizikailag lehetetlen. A placebo hatás persze más, ilyen van, és szerintem aki homeos cuccokat szed, annál a placebo hatás jelentkezik. Szóval oda akartam kilyukadni, hogy ha a babádnak homeos dolgokat adtál, azzal nem értél el semmit, olyan, mintha nem is kapott volna semmit. Menj el egy másik orvoshoz is, és ha már gyógyszert adsz neki, akkor olyat adj, aminek klinikailag igazoltan van hatása.
2010. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont 6 hósan nőtt ki a babám foga, előtte katasztrófa 2 nap volt. Éjjel-nappal semmi sem volt jó. Éjjel nagyon sokszor ébredt. Ha ébredt, vizet adtam neki, aztán cumi a szájába. Általában visszaaludt, de volt hogy ki kellett venni és sétálni vele akár fél órát is, mire visszaaludt. Lehet, hogy a foga nem hagyja aludni, de az is lehet, hogy csak hetek múlva bújik ki.

Eszik még éjjel? Eddig átaludta az éjszakákat? Forog, kúszik már? Mit csinál már?

2010. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést az offért, de végre valaki (09:51) tudományos okokat is ír, ami miatt a homeopátiának nem sok értelme van. Ott, ahol a Sedatif pc működött, valószínűleg 3 nap alatt egyébként is rendeződött volna a helyzet.


A babák többségénél vannak ilyen időszakok, már írták többen is az okokat, én esetleg visszavinném azért a dokihoz, hogy ha ez egy héten belül nem javul.

2010. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!