Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Bánt a 14 hónapos...

Segítség! Bánt a 14 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Amikor frusztrált, mert nem csinálhatja azt, amit akar, vagy már fáradt, akkor jó nagyot belém harap (szerencsés esetben csak a ruhámat harapja meg), vagy elkezdi az arcomat ütni azzal, ami a kezében van.

Etetésnél, ha már nem éhes, direkt ledobálja a kezéből a maradékot, ha rászólok, hogy ne dobd le, rám néz és úgy dobja le, szinte várja, hogy mit fogok reagálni.

Ha nem arra megyünk, amerre akar, akkor sírás, hiszti van.

Ez már a dackorszak?

Mit tudok tenni, hogyan viselkedjek, amikor belém harap? Ha erősen rászólok, elkezd sírni.


2021. márc. 19. 08:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Eltolod magadtól, és határozottan azt mondod: NEM!
2021. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt csinálom kb 2-3 hete. Néha megérti, néha néz rám és húzza a szájához a kezem, hogy megharapja.
2021. márc. 19. 09:02
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Én mindent is kipróbáltam, eltoltam, vissza vittem a szobájába az ágyába, leültettem. Sajnos semmi nem ért semmit most kezdte abba hagyni, 2 éves, a héten még nem harapott meg, de nála az a szeretet. A marás és a hozzánk dobás a méreg.
2021. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanegt csinálják. 15 hónaposak. Dobálják a tányért ételt. Várják mikor szólok rájuk. Engem is dobálnak. En sem tudok jobbat mit mondani es mutatni hogy nem szabad. Értik is de akkoris csinalják, Várják hogy reagálok. Nekem azt mondták q dobálás normális. En is várom az ötleteket.
2021. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez teljesen normális dolog. A legtöbb ilyen. Az enyém is. Ha valamivel elkezd ütlegelni en pl elveszem tőle és egy elegáns mozdulattal elk.rom a szoba másik sarkába. Ebből általában szokott érteni. Harapni egyszer harapott de azon annyira meglepődtem hirtelen, hogy visszakézből lecsaptam szegényt. Azóta nem próbálta. A kaját hajigalja, de nem érdekel. Ha dobál, már nem éhes. Olyankor elveszem a kaját és kiveszem a székből.
2021. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg azt szoktam csinálni en is, hogy ha már az idegeimre megy hogy beteszem az ágyába. Akkor általában lenyugszik. Vagy legalábbis elfelejti a hülyeséget amiről nem lehetett lebeszélni.
2021. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezek szerint ez normál babaviselkedés. Én a hintába (adamo) tettem ma, ott a ringatástól lecsillapodott.

Kiabálni nem szeretnék vele, olyan már volt, hogy én is elvettem és eldobtam, amivel megütött.

2021. márc. 19. 11:46
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Jézusom. Velem ilyet csinálna a gyerekem, szétverném rajta a tányért. Nem érdekel, hogy semmi értelmi szintje, azért tudja már hol a helye. Minek hagyjátok, hogy ezt csinálja veletek? Nehogy már egy kis dedós terrorizáljon titeket.
2021. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónak nincs gyereke
2021. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

8as, és mit ütsz egy egy éves gyereken?


Amikor dobálja az élet, akkor felveszem a földről és visszaadom neki, néha megeszi. Ha nem, akkor már nem éhes, olyankor befejezzük az evést. A húgom is ezt csinálta amikor baba volt, emlékszem, jókat röhögtem rajta.


Néha engem is üt, ilyenkor mondom hogy nem szabad, vagy rácsapok a kezére, vagy én is eldobom azt, amivel üt. De ha látom hogy nem az agresszió jele volt, hanem csak egy koordinalatlan mozdulat, akkor nem csinálok semmit.


Nálunk az öltöztetésnél van irdatlan hiszti, ahogy öltöztetem, ő úgy veszi is le magáról a ruhát, na olyankor van, hogy kiabálva megkérdezem tőle h most mi fáj neki ennyire ebben, de ha jobb pillanatom van, próbálok higgadt maradni.

2021. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!