Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Bánt a 14 hónapos...

Segítség! Bánt a 14 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Amikor frusztrált, mert nem csinálhatja azt, amit akar, vagy már fáradt, akkor jó nagyot belém harap (szerencsés esetben csak a ruhámat harapja meg), vagy elkezdi az arcomat ütni azzal, ami a kezében van.

Etetésnél, ha már nem éhes, direkt ledobálja a kezéből a maradékot, ha rászólok, hogy ne dobd le, rám néz és úgy dobja le, szinte várja, hogy mit fogok reagálni.

Ha nem arra megyünk, amerre akar, akkor sírás, hiszti van.

Ez már a dackorszak?

Mit tudok tenni, hogyan viselkedjek, amikor belém harap? Ha erősen rászólok, elkezd sírni.


2021. márc. 19. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
8: pont ez az, hogy nincs még olyan értelmi szintje a gyereknek, mint amiket te belelátsz. A gyerek ezzel nem "terrorizál", mert nem ennyire összetett értelme még nincs, hanem egyszerűen érzelmeket próbál kifejezni. Pont ezért elmagyarázni sem lehet neki, hogy miért rossz másnak az, amit csinál, csak kitartóan ismételgetni lehet, hogy ezt nem szabad, vagy eltávolítani az ilyen tárgyak közeléből, vagy másra terelni a figyelmét. A lényeg, hogy a gyerek nem tudja még kontrollálni a saját érzelmeit és az abból fakadó tetteket, a szülőnek kell megtennie helyette. Erre éppenséggel nem jó módszer a tányér szétverése a fején.
2021. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
8-as, szerintem neked nem való gyerek.
2021. márc. 19. 18:51
 13/17 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Szia , az én kisfiam is ugyanennyi idős ,és nem jobb a helyzet , sőt ....


Kitartást !

2021. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13-as, hallod, a te kisfiad sem gyenge 😂

Időnként visszaolvasok itt a témában, de nem láttam a kérdésed, pedig sok hasonlóságot fedeztek fel velünk, pl a lovacskázást, imád a hasamon lovagolni, meg ő se igazán játszik egyedül. Múltkor kiléptem teregetni, végigüvöltötte szegényem, de fájós derékkal nem akartam magamra kötni, még az öltözködés is totál káosz...

Nekem baromi szerencsém van, hogy van segitsegem.

Esetleg nem K-E megyében laksz?

2021. márc. 19. 21:04
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Engem pl apa visszaharapott. Nem erősen, de mégis, és kb. azonnal leszoktam róla (ezerszer rám szólt előtte).


De amikor a bébiszitteltem

- dobál > elveszek tőle minden tárgyat, amivel árthat nekem

- megüt > megy a kiságyba 4-5 percre, mindig!

- ruha-hiszti > akkor nem megyünk sétálni, pont (mivel nem az én gyerekem, így nem opció a "jó, jössz szoknyában, ha fázol, így jártál")

- kiabálni sosem szoktam, ha olyat csinál, leteszem, magára hagyom 4-5 percre, és ha sír utánam, így járt (megtanulja)


Ezeket mondjuk a szülőkkel megbeszélem, hogy ők mit csinálnak, én mit tehetek, de hogyha a szülő, aki otthon sincs 6-8 órában minden "fegyelmezést" tilt,az keressen más balekot magának.

2021. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező , 13 - as vagyok . Sajnos nem , teljesen máshol élek ,ha gondolod írhatsz privátban. Hát nem gyenge az tuti ! Ma is teljesen kikészített, az előbb hagytam abba a sírást. Hála Istennek ő már alszik,a kérdés csak hogy meddig . 🙄😅

Most rakaptam a szulejmanra , úgyhogy megfurdok , közben csinálok valami kaját ( ezért nem tudok lefogyni . Túl sokat idegeskedek) és talán utána még 10 percet tudok tévézni . ( Telefon + fejhallgató)


Nagyon nehéz, de neked is azt tudom javasolni hogy szánj minden nap egy kis időt magadra . Tedd azt ami jól esik ! Nagyon fontos ,mert ez egy rettentő nehéz időszak. Ha nagyon nem bírom ,azt mondogatom magamnak hogy elmúlik. Mert igenis ez az időszak is elmúlik. Azóta nem bantottam, de sajnos volt hogy rakiabaltam miközben nem tehet róla. Ma például az összesöpört szemétben ugrált, a kikopdosott kajaval dobált , megkarmolta a mellemet és a legjobb , eltörte a kedvenc cseszemet és épp ki akartam venni a nyelet a kezéből, ő meg vegughuzta a combomon. 20 percig alig állt el a vérem. Egyfolytában a wc kefeert sírt meg a femosobotert, hiába van 264850 db játék. Sehova nem tudok menni vele , teljesen egyedül vagyok . És esküszöm hogy teljesen ! Soha senki nem jön, nem segít ... Úgyhogy én már valamin gondolkodom , lehet hogy hétfőn felhívom a bölcsődét.


Nem tudom hogy másnak is ennyire nehéz-e , de ha igen akkor le a kalappal az összes anyuka előtt és szívemből kívánok nagyon sok türelmet és kitartást !

2021. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
16: nem vagyunk egyformák mint a gyerekink se. Van akinek több türelme van, alapból nyugodtabb kipihentebb stb. Napestig lehetne sorolni. Tanácsokat lehet mondani kinek mi vált be, de te ismered magad. Hogy tudsz feltöltődni kikapcsolni hogy tudod nem felvenni ezeket a dolgokat. En is ugy vagyok egyik nap felse veszem h a kaját dobálják hozzám, következő nap tiszta ideg vagyok miatta. Aki meg nem bírja nyugodtan adja bölcsibe. Azért van. Mindenkinek jobb kesz.
2021. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!