Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha én már...

Mit csináljak, ha én már nagyon vágyom babára, de még egyetemista vagyok és nem is dolgoztam? Ezt a vágyat el lehet valahogyan nyomni magamban?

Figyelt kérdés

A barátommal már beszélgettünk a jövőnkről, eljegyzésről, kisbabáról, de csak ilyen "álmodozás" szintjén. Szóval nem lett fixen megbeszélve, hogy akkor pl. jövő nyáron elkezdünk próbálkozni, vagy bármi.

A covid, karantén előtt nem is éreztem erre a vágyat, úgy voltam vele, hogy majd 28-29 éves koromban ráérek erre, úgyis csak egy babát szeretnék. De most, hogy az időnk nagyobb részét itthon töltjük és utazni sem tudunk annyit, mint régen, egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal anyuka lennék.


Közben tudom, hogy jó lenne még 1-2 évet várni vele. Viszont mintha a környezetemben is most vállalna "mindenki" gyereket és tudom, hogy ez azért ennyire szembetűnő, mert ez a vágyam, csak akkor is rossz...



2021. márc. 20. 20:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom józan ésszel belátod, hogy esélyes, hogy azért érzel így, mert unatkozol. Várd ki a pandémia végét, aztán ha utána még mindig így gondolod, akkor beszélj a pároddal, hogy mivan.
2021. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%

Azta, ne haragudjatok az offért, de azért kiakadtam hogy huszon pár évesen kocsija meg háza van valakinek, te meg 22 évesen úgy akarsz szülni, hogy még nem is dolgoztál.

Gondolom a jó háttér, örököltetek vagy a másik fél tapasztalata/jó fizetés.

A vággyal semmi gond, ez jó dolog. De én a helyedben biztos tapasztalnék: munkában, kapcsolatokban, nem minden arany ami fénylik. De a párod korából kiindulva, szerintem pár éven belül simán vállalható.

2021. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
37%

Ha megvan az anyagi biztonság, akkor érdemes minél inkább fiatalon.

Most gondolj bele, a barátod 10 év mulva 45. Van a családban aki ekkor vállalt gyereket, és az ember teljesen taccson van, egyszerűen akkor már nincs annyi energia.

Nekünk 34(n)+36(f) született a baba, és már mi is kicsit öregnek érezzük magunkat.

2021. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A barátommal már beszélgettünk erről többször, ő sem zárkózik el a baba gondolatától. Viszont ő szeretné tartani az eljegyzés-esküvő-gyerek sorrendet, én viszont nem akarok korlátozott, kis létszámú esküvőt (a covid miatt ugye minden más kizárva)... De mondta, hogyha véletlenül sikerülne, nem akarná, hogy elvetessük.

Van már diplomám (BSc), most a mesterképzést csinálom éppen.

A kutyus is tervben van (jobban, mint a baba), de én mindenképpen ragaszkodtam egy bizonyos fajtához és a tenyésztőnél, akit ajánlottak, jelenleg nincsen kiskutya, ami eladó lenne. Jelenleg várólistások vagyunk, ha minden jól megy, nyár végére lehet kiskutyánk.


Nekem is van lakásom és autóm is. A lakás jelenleg ki van adva, azt a pénzt én minden hónapban félreteszem. Nincs semmilyen hitelem ezek mellett.

2021. márc. 20. 21:32
 15/30 anonim ***** válasza:
65%

Én vagyok a 22 éves.

Nem, nem örököltem és semmi extra támogatás nincs mögöttünk.

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt. Ő főállásban dolgozik. Én végig dolgoztam a gimnázium alatt is 6 órában, egyetem mellett 8-10 órában. Sok előadásom van, ami nem kötelező, így könnyen dolgoztam a baba előtt. Ennek ellenére nincs bukott tárgyam, jól állok. Mellette másodállásban is dolgoztam pár órát egy nyelviskolában.

Autót így könnyen vettünk. Nem csúcskategória, egy 7 személyes Mazda5. Erre félretettük.

A házat faluban vettük 17.650.000-ért. Jó környéken. Nem meglepetés, igénybe vettünk hitelt. Kevesebbet fizetünk, mint amikor albérletben laktunk.

2021. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
39%
Persze, nyilván mindenki unatkozik aki gyereket vállal. Csakis ezért vállal mindenki. Mert unatkozik. Mi másért..
2021. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%

Csak kutyát gyerekpótléknak ne!!

Mindig a szekunder szégyenérzet kap el amikor ilyet látok. Ha babát akartok akkor babát kell csinálni bakker. Nem kell "elterelni" a gondolataidat arról ami teljesen természetes

2021. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
32%
Én is 21 éves vagyok, 22 leszek, mire szülök. CSOK-kal vettünk házat, júniusban lesz az esküvő. Levelező egyetemen tanulok 18 éves korom óta, közben végig szakmában dolgoztam. Megoldható a gyerekvállalás a ti helyzetetekben is, de úgy érzem, hogy nem ez a kérdés. Próbáld meg eldönteni magadban, hogy tényleg szeretnél - e gyereket vagy most csak hirtelen rádtört a babázhatnék. Ha tényleg baba kell és csak baba, akkor a kutya semmit sem fog segíteni a problémádon. Ettől persze lehet kutyusod, nincs azzal baj, csak gyorsan meg fogod szokni, hogy ott van és megint a baba fog kelleni. Tapasztalatból mondom, 8 nyulam van. :D De imádom őket.
2021. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a párod még nem akarja, ezért felesleges is ezen gondolkodnod. Jelenleg nulla egzisztenciád van egyedül. Az ismeretségi körömben az anyukák 40 %-a egyedül maradt a gyerekkel, tehát akkor vállalj gyereket, ha egyedül is el tudod tartani.
2021. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
75%

19 +1. Neked nincs pénzed gyerekre, a pasidnak van pénze gyerekre. Mégcsak nem is a férjed, és nem is akar most gyereket.

Dolgoztál már egyébként valaha? Szerintem érdemes pár évet elmenni dolgozni, egzisztenciát építeni, pénzt gyűjteni, munkatapasztalatot gyűjteni stb.

Nemcsak a materiális része miatt a dolognak, de hihetetlenül sokat tesz a jellemhez, és kicsit idősebb vagyok nálad, szóval tapasztalatból mondom, 23 évesen még nagyon sok mindent nem tapasztál meg, szóval nem árt kicsit még "felnőni".

2021. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!