Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha én már...

Mit csináljak, ha én már nagyon vágyom babára, de még egyetemista vagyok és nem is dolgoztam? Ezt a vágyat el lehet valahogyan nyomni magamban?

Figyelt kérdés

A barátommal már beszélgettünk a jövőnkről, eljegyzésről, kisbabáról, de csak ilyen "álmodozás" szintjén. Szóval nem lett fixen megbeszélve, hogy akkor pl. jövő nyáron elkezdünk próbálkozni, vagy bármi.

A covid, karantén előtt nem is éreztem erre a vágyat, úgy voltam vele, hogy majd 28-29 éves koromban ráérek erre, úgyis csak egy babát szeretnék. De most, hogy az időnk nagyobb részét itthon töltjük és utazni sem tudunk annyit, mint régen, egyre inkább azt érzem, hogy legszívesebben azonnal anyuka lennék.


Közben tudom, hogy jó lenne még 1-2 évet várni vele. Viszont mintha a környezetemben is most vállalna "mindenki" gyereket és tudom, hogy ez azért ennyire szembetűnő, mert ez a vágyam, csak akkor is rossz...



2021. márc. 20. 20:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
83%
Te ilyen tipikus jó dolgodban nem tudod mit csinálj típus vagy. Tenykeg egy kutyát vegyél inkább.
2021. márc. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem miért támadjátok? Anyagilag megengedhetik, a párja benne van már a korban, ő se 16 éves már. Nem a semmire szülne, van saját ingatlana, megtakarítása, ha baj adódna, lenne hova mennie. Szerintem ülj le és beszéld mwg a pároddal, ha ok, akkor vágjatok bele.
2021. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Szeeintem is csak unod magad. Ha ujra lehetnr jonni-menni, utazgatni, akkor lehet meg is bannad ezt a hirtelen gyerek-dolgot. Kutyat meg ne vegyetek mar amiatt, mert valojaban te most ugy erzed gyereket akarsz es kell egy potlek, amig nincs jobb.
2021. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak nagyobb cégeknél dolgoztam eddig, ahol már a pályakezdők is komolyabb béreket kaptak. Tudni kell, hogy ezek a helyek hatalmas ugródeszkák és a fiatalok kedvelik is. Kapnak egy korrekt fizut, releváns tapasztalatot és később jó referenciát a váltáshoz. Cserébe rohadt sokat kell dolgozni, hektikus időrenddel, stresszesen. Pár évig egy pályakezdő bevállalja, aztán még több pénzért tovább szokott állni egy nyugisabb szenior pozira. (én is ezt csináltam)


Ez gyerek mellett lehetetlen, érthetően. Viszont ami pályakezdő anyukáként alkalmaz majd, az valószínűleg egy alacsonyabb béres, később egy robottal is helyettesíthető munka lesz. Ezt figyelembe venném, mert a robotizáció nagyon a küszöbön van. Lehet, hogy most pár évig tök mindegy neked, hogy a párod tart e el, de ha neadjisten később történik valami, és nem kell csak válásra gondolni, lehet az is, hogy balesetet szenved, te egyedül maradsz, és el kell tartanod úgy egy gyereket, hogy nincs tapasztalatod, de ahova felvesznek alig fizet, akkor nagyon gyorsan arcba vág a valóság. A kisbaba első éve általában olyan kis cuki, sokan vágynak rá, egy idealizált képre. De amikor a gyerek cseperedni kezd és már nem dobja mindenki hanyatt magát tőle, se tőled, akkor okozhat kellemetlen meglepetéseket, hogy életed értelme minden téren elkezd hátráltatni. Persze ez természetes, meg is lehet oldani, de ehhez kell, hogy egy kicsit láss a való világból is.


Viszont mivel egyébként jó körülmények között éltek, 2-3 év múlva akár szóba is jöhet, akkor sem leszel még öreg, de már lesz diplomád és némi munkatapasztalatod.

2021. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg olyan rossz olvasni, hogy fújnak azokra, akiknek huszonkevés évesen megvan az anyagi biztonság. Én olyan boldog lettem volna, ha ilyen korban ingatlanom van... 28 éves koromban lett, de az a férjem örökségéből plusz hitelből lett, nekem nagyon kicsi megtakarításom volt benne csak. Aztán elváltunk, nyilván nem kaptam belőle kb semmit. 35 voltam, mikor újra ingatlanom lett a mostani párommal. Gyereket is akkor tudtam vállalni. A gyakori népe mindenképp elítél, ha fiatalon van anyagi biztonság, akkor azért, ha meg későn vállalsz gyereket, mert nincs, akkor azért...
2021. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
70%
25 az ha valaki egy napot nem dolgozott, nincs releváns szakmai tapasztala amiből később egyedül is fel tud nevelni egy gyereket, az NEM anyagi biztonság. Anyagi biztonság az, ha leég az ingatlanod és meghal a férjed akkor sem kerülsz az utcára. Ez pedig csakis két esetben lehetséges. A:Miller volt az urad és pár 10/100 Misit megörököltél, ugyanez igaz a szuleidre, vaaaaagy van egy szakmad és benne tapasztalatod, amivel bármikor el tudsz helyezkedni korrekt fizetéssel és fenn tudsz tartani belőle egy albérletet és a gyerekedet egyedül. Ez az anyagi biztonság. Nem az, hogy a “pasim jól keres”. Szuper. Hova kell kakilni?
2021. márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%

0 forint bevételre szeretnél gyereket? És ha szétmentek, utána mit csinálsz? A pasid fog eltartani a gyerekkel együtt, vagy a szüleid?

Mert az oké, hogy kaptál egy lakást, de kell mellé bevétel is, mert nemcsak lakni kell valahol, hanem valamiből megélni is.

2021. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
80%

Ha a pasid nem lenne, és te úgy is el tudsz tartani egy gyereket: na az az anyagi biztonság.

Ha ez nincs meg, én biztos nem vállalnám be most, ha egyszer úgy alakul, dolgoznod kell, senki nem fog alkalmazni egy gyerekkel és 0 munkatapasztalattal, voltaképp pályakezdőként.

Pár év múlva, ahogy olvastam belefér, de én ezt most egy meggondolatlan döntésnek érzem. Aztán a te életed, te döntésed, én véleményem ez.

2021. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, dolgozz, aztán legyen babád.
2021. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
18%
Na, lett baba?
2021. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!