Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemista lányom gyereket...

Egyetemista lányom gyereket akar, mit csináljak?

Figyelt kérdés

22 éves, még 2 év hátra van neki az egyetemről. A barátjával lakik, már 1 éve összeköltöztek, anyagilag is önállóak, mert a 25 éves barátja már dolgozik és egész jó munkája van.


Viszont én úgy gondolom, túl fiatalok még, ráadásul ott az egyetem is. A lányom állítja, hogy befejezné a baba mellett is, de szerintem ez túl bonyolult lehet.


Ráadásul azzal érvel, hogy én 19 évesen szültem őt, az is ugyanúgy fiatalnak számít. Ő nem tudja, de nem tervezett baba volt, miatta nem tudtam továbbtanulni, de ezt mégsem mondhatom az arcába. Mit csináljak, nehogy elrontsa az életét?


2016. jún. 2. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Miert rontana el az eletet? Felnott no azt csinal amit akar. Vagy talan te is ugy fogsz viselkedni,mint az en anyam? Hogy le se sz*rja konkretan az unokajat,pont ez miatt. Pedig en is 21 eves voltam,mikor jott a gyerek. Es mellette elmentem szakmat tenni. Mert az egyetem kb semmit nem er. Azota is dolgozok,en is meg a parom is. Sot mitobb azota kikoltoztunk Skociaba is es itt 4x annyit keresunk,mint otthon. Tan ettol felted a lanyodat? (Megjegyzem az enyem mar 12 eves,es mint elobb is emlitettem anyam latni sem akarja.
2016. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%

Én biztos az arcába mondtam volna...ertelmes nő. Miert nem mered eztmegmondani neki?

Milyen szakra jár? Ha orvosira, akkor semmiképp ne tegye, hogy most szül. Ha valami bufe szakra akkor az esetleg mehet bsba mellett. Szerintem, ha o ezt fejebe vette akkor fejedre is allhatsz. Igen fiatal. Fiatal lenne meg akkor is, ha a suli utan dolgozik ket evet, hogy ne csak gyes legyen.

2016. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

én idén leszek 24 és elsős vagyok egyetemen(levelező szak és 3 éve dolgozom is, mert ezelőtt okj-ztem és a szakmában helyezkedtem el). nekem volt olyan csoporttársam, aki 30 körüli és pici gyereke van. 1x jött le, de egy nap után abba is hagyta, mert nem tud havonta egyszer egy hétig távol lenni. sajnos nem az a szak ahol lehet lógni. még olyan is volt, aki munka miatt nem tudott 2 órán részt venni és meg lett tagadva az aláírása, pedig tölteléktárgyról van szó. szóval gyerek mellett esélytelen.

azt nem írtad, hogy a lányod milyen szakra jár, de ha az se egyszerű, akkor vedd rá valahogy hogy bírjon ki 2 évet. ez igazán nem sok idő. ha nem tudsz rá hatni, akkor megmondhatod neki, hogy ő is kotonszökevény volt(azt már inkább ne, hogy miatta nem tudtál tovább tanulni, mert őt nem kell hibáztatni, hogy a te életedet így alakítottad)

2016. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Öreg, ne ugass bele a felnőttek életébe, mert nyakadon landol a kisbalta, és elrontja a te életed. Mióta rontja el egy fiatal pár azzal az életét, hogy 3 gyerekről álmodozik?
2016. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%
21 évesen szültem. 1 félévet halasztottam és lediplomáztam. A férjemnek kötetlen munkaideje volt, egyéni tanrendet kértem, vittem magammal a gyereket az órákra kendőben. Később segített anyukám és anyósom is. Nem volt egyszerű, de megérte.
2016. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Ő élete, ő dolga.
2016. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: 41 vagyok, kérlek ne nevezz öregnek. :)


Egyébként köszönöm a válaszokat. A lányom tanárin van, német-történelem szakon, jól megy neki még könnyen tanul, de szerintem egy baba mellett ez akkor is sok lenne.

2016. jún. 2. 17:59
 8/20 A kérdező kommentje:
Annak örülök, hogy a barátja informatikusként jól keres, mert a tanári fizetésből nem nagyon futná gyereknevelésre.
2016. jún. 2. 18:01
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Én is tanár vagyok. A főállásom mellett korrepetálok, vállalok gyerekfelvigyázást. Emellett szünetekben nem kérdés, hol vannak a gyerekek - ez azért manapság nagyon nem elhanyagolható.
2016. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Hát...egyik rokonomnak becsúszott egyetem alatt a baba, ráadásul a barátja elhagyta, így egyedül maradt a picivel. Igaz a szülei segítettek és kihagyott egy félévet, de utána folytatta és most diplomázik.

Mezőgazdasági mérnök lesz és köszöni, jól van, nem bánta meg, hogy kalandos úton, fiatalon lett anyuka. :)

2016. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!