Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez mar lehet fogzas?

Ez mar lehet fogzas?

Figyelt kérdés
Pont ma 4 honapos. Egy hete kezdodott a nyugosseg, de a hetvegen, ma meg rosszabb a helyzet. Azzal kezdodott, hogy ejjel nem 1x 2x ebredt, hanem vagy 4x 5x is. De hiaba kinaltam enni max par szivast evett. Sokszor almaban is felsir. Kevesebbet alszik napkozben, nyugtalan. Mindent rag(nem csak a szajaba rak, rag), folyik a nyala,allandoan az oklet tomi a szajaba vagy barmit, amit tud megrag. Hetvege ota 160-180 ml adagja helyett 120-130 ml eszik meg. Semmi sem jo szegenykemnek, talan kezben a legnyugodtabb, ha jarkalok vele. Reggel ha felkel nem jokedvu, mint eddig, hanem mar oltozesnel sir, tiltakozik,csapkod,nyugos felkeles ota. Akarhova rakom nem tetszik neki, pihenoszek, adamo, jaroka, jatszo polifom...amint lerakom, nyuglodik. Jatek se nagyon erdekli, ha enekelek neki sem nevet ram, mint eddig, olyan semmilyen, ingerult, piszkalja a fulet, szemet, tepi a body jat es nyefeg. Ejszaka hol ilyen, hol olyan, de atlag 3x ebredunk. Neha van jobb kedve, de sajnos tegnap, ma is a nyugosseg a jellemzo. Az inyen nem latok egyelore semmi extrat, fent feheres neki, de duzzadtnak nem latom. Uvolteni nem uvolt egyelore, de ez a folymaatos nyuglodes mar nekem is rossz. Nem igazan tudok tole semmit csinalni es sajnalom ot. Sokszor eljatszott mar magaban is, mosolygott, elvezte a mondokakat stb most kb semmi sem erdekli, csak hogy a keze a szajaban legyen. Dologelt kentem az inyere, de semmi sem valtozott. Mivel probalkozzak meg?
2021. márc. 29. 10:00
 1/5 kicsibarany ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is, nekem is azt mondták, hogy a fogzástól. Az első fog ennek ellenére a 6. hónap után bújt ki. De attól az még dolgozhat.

Igazán jó módszerem nem volt sajnos, akkor volt nyugodtabb, amikor kimentünk levegőzni. Néztük a virágokat, kutyusokat, az érdekes volt neki annyira hogy elvonja a figyelmét.

2021. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4 hónaposan kezdődött és 9 hónapos volt, mikor kijött az első foga. Azon kívül, hogy kézben kellett cipelni folyamatosan, megállás nélkül, ha 1 másodpercre is megálltál már sírt, semmi nem jött be. Nem lehetett elvonni a figyelmét, még ha sétálni mentünk a friss levegőre, azzal sem.
2021. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos alvásborulás.


4 hónap környékén érik egyet az idegrendszer és mikroébredések lesznek minden alvási ciklus után. Egy alvási ciklus általában 45 perces, plusz minusz néhány perc.


Van olyan baba, akit ez nem zavar meg. Amelyik kicsit érzékenyebb, az könnyebben ébred fel teljesen, ahelyett, hogy visszaaludna rögtön (mint ahogy te is felébredsz, csak nem emlékszel, olyenkor csekkolja az agyad, hogy van-e bármi veszély, vagy van-e valami igénye a testednek, pl mindjárt bepisilsz).


Ilyenkor néhány baba veszélyt érzékel, hiszen nem ott van, ahol elaludt (karodban alszik el, máshol ébred) ezért ösztönösen felsír az anyai segítségért.


Ilyenkor segít az, ha félálomban teszed le, hogy még felfogja kiságyba került, vagy megpróbálod azt, hogy elalszik-e hacsak simogatod a hátát, vagy türelemmel kivárod, míg hozzá szokik ahhoz, hogy ilyenkor nincs semmilyen veszély.


Elég tipikus jelenség, persze lehet a foga is, de én inkább erre gyanakodnék.

2021. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásborulás miatt nem nyűgös egész nap, nem eszi az öklét és nem kezd kevesebbet enni. Szerintem fogzás. De lehet akár mindkettő egyszerre.
2021. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Az én fiam 2 hónapos kora óta tömi a kezét a szájába és nyáladzik, mégis 5 hónapos volt mire kibújt a foga. Nappal azért is lehet nyűgös, mert éjjel sokat ébred, álmos.


Nem lehet mindent a fogzásra fogni, főleg ha ezek az éjjeli ébredések tipikusak ennyi idősen. Lehet mocorognak a fogcsírák, de hónapok múlva bújnak ki az első fogak, addig meg gondoljuk végig mi más oka lehet az éjjeli ébredésnek, nem?

2021. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!