Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészülök, folyton sír a...

Kikészülök, folyton sír a babám. Segítség kellene a gondolkodásban, mit nem veszek észre?

Figyelt kérdés

6 hetes. Eddig anyatejes volt, de most már javarészt tápszeres. Hosszú történet..... Amióta pótlást kap (5 napja), elkezdett jobban aludni, de 2 napja borzasztóak a napjaink, egyfolytában sír, alig alszik napközben... Sorra vettem a dolgokat és nem jövök rá mi a baj...


- tápszer lenne a gond? De nem tekereg, nem látszik hogy húzná össze magát a fájdalom miatt..

- akkor esetleg az álmosság? Ringatjuk, levegőn is van, de sehol nem tud rendesen pihenni.

- túl enné magát? Körülbelül 70 ml anyatejet és utána 100-120 ml tápszert eszik meg és még sír utána. A tápszer dobozon eleve csak 120 ml az ajánlás ilyen korban..

- sokat bukik, lehet az irritálja? De most ki se tudjuk ezt vizsgáltatni......


Eddig olyan jól elvolt, mi okozhat egész napos sírást, nyűgösséget egyik pillanatról a másikra? Megőrülök.... 😭


2021. márc. 30. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Növekedés ugrás.


Valószínűleg a pótlást is emiatt tartottad szükségesnek.


6 hetes kor körül előjön, pár napig eltart.


Fajhat pluszban a pótlástól is a hasa, hiszen sokszor az első tápi nem jó nekik, vagy meg kell szoknia.


De a hirtelen felmelegedés is zavarhatja...az 1 évesem és a 2,5 is tiszta “normálatlan” pàr napja..



Bukás pedig megint lehet a nem megfelelő tápszertől.

2021. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert kap?
2021. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Frontérzékeny?
2021. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Milumil HA startot kap. Orvosi utasításra, mert még nem nyerte vissza a születési súlyát, szinte alig vett fel magára súlyt a kórház óta, pedig van/volt elég tejem... Épp elég lelki probléma ez a helyzet, erre most a sírás is..

A növekedési ugrása 4 hetes kora körül kezdődött, onnantól volt hogy másfél óránként szopott, annak már be kellett állnia nem? Vagy ez a tápszerre váltás ezt a folyamatot zavarhatta be?

2021. márc. 30. 22:34
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet melege? Vegyél le 1 réteg ruhát a babáról.

A pótlásból meg ne csinálj problémát. Ettől nem leszel rossz anya.

Fejletlen még a pici bélrendszere, idegrendszere, szoknia kell a kinti világot. Hordozd sokat, etesd igény szerint, és tarts ki. El fog múlni ez az időszak.

2021. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha bukik, az nem véletlen van. Szerintem nagyon sok a pocakjának ennyi anyatej + tápszer. A tápszer amúgy is nehezen emészthetőbb.
2021. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem nyerte vissza mèg a súlyàt, pedig van eleg tejet, akkor valami màs problèma àll a hàttèrben. Covid ide vagy oda, az ilyet ki kell vizsgalni, súlyos betegsèg is lehet. Erre a tapszer nem megoldàs.
2021. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Probald ki hogy befekszel vele az agyba es nyomsz egy maratoni szopit. Marha sok novekedesi ugras van ilyenkor. Ha szopizik/alszik akkor ez volt a baj es csak te hianyzol neki. (Az alvas szopi idoben is szamit mikor csukva van a szeme azt is szamold)


Azert adsz tapszert mert ugy erzed keves a tejed? Nincs olyan hogy keves es olyan se hogy tuleszi magat foleg ha nincsenek hasfajos tunetei. Egy szoptatasi tanacsadot hivnek a helyedben, ugyanezen atmentem en is. Tudom soknak tunik 20e ft de minden centet meger hogy lelkileg helyre tegyen es ertsd mi miatt tortenik.


Az en babam a legalacsonyabb suly korul mozog mindig de o ilyen tipus latni rajta az orvos vedono is ezt mondja. Latszik hogy

Jol van semmi baja. En latatlanban azt mondanam te kellesz neki nem a tapszer. 4. Trimeszter errol szol, majd kesobb ugy 5 hos kora korul jobban levalik rolad, de addig kuckozz be vele.


6: 6 hetes babat bukas miatt nem fognak kivizsgalni bukas miatt meg ha nincs covid akkor se. Az enyem hasfajos volt a 3. Honapban kb kirohogott a magan gasztros hogy eretlen meg a szervezet ha nem novi ki 6 hos koraig menjunk vissza. Persze 1 probat meger mert tapszerbe kevert ismeros valami cuccot amitol kevesbe bukott a refluxos babaja de ezt a gyerekorvos is felirja.


De egy 6 hetes baba nagyon egyszeruen mukodik. Szopira vagyik es/vagy testkozelegre.

2021. márc. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel született? Mekkora súllyal vitted haza? Mekkora most?

Minden étkezés után bukik? Büfizik?

2021. márc. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tehetem meg hogy nem adok neki tápszert, mert hetente kell mennünk súlyt mérni és hetente alig érte el a 100 gramm növekedést..

4,4 kilóval született, 4,1 körül volt a kórház után, 2 hetesen fogyott belőle és 4 lett, 3 hetesen 4,1 sikerült, 1 hónaposan 4,2. Az orvos adott beutalókat a kórházba teljes kivizsgálásra, de csak akkor kezdhetjük meg, ha a tápszeres pótlással pici súlyt vesz magára, mert szerinte hiába néz ki erősnek, a bőre és a tónusa nagyon nem néz ki jól...

Ja és amúgy épp covid pozitív vagyok, úgyhogy nem is mehetünk sehova, csak remélni tudom, hogy ez a két hét ilyen ügyben most magától javulni fog..


Próbáltam tegnap evésen kívül is szoptatni, ágyba is feküdtünk egymás mellé, de el se fogadta.. Ráadásul csak függőlegesen nyugszik meg, amint a karomra fektetem vagy csak leülünk a kanapéra, sírni kezd. Ma megpróbálom minél többet hordozni, hátha nyugodtabb lesz. Ez talán a harmadik nap, hogy úgy kelek fel: ez a nap jobb lesz! De eddig még nem változott..

2021. márc. 31. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!