Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem furcsa ez? Baj van...

Csak nekem furcsa ez? Baj van a gondolkodásmódommal?

Figyelt kérdés
Babakocsivásárlás előtt szétnéztem mindenféle fórumon, ahol ez volt a téma és ledöbbentem. Minden anyuka drágábbnál drágább babakocsikat ajánl, vagy azt ecseteli, hogy számos kocsija volt, mire rátalált a tökéletesre. Miből? Ennyi pénze van manapság az embereknek, hogy havi szinten cserélgetik? Nemrég találkoztam egyik ismerősömmel, neki párhónapos babája van és ő már a második babakocsit fogyasztja, mert az első "mégsem tetszett neki". Aztán mondtam, hogy hát mi vettünk (újan) 33ezerért egy babakocsit és végig ezt az egyet kívánjuk használni, csodálkozott. Kérdezgette, hogy hű, milyen márka, és közöltem, hogy lengyel, elkezdte sz*rozni, hogy hát meg fogom bánni, stb. (jelzem sose volt ilyen nekik). Nem mintha nem lett volna pénzünk egy drágább kocsira, de feleslegesnek tartottuk, mert ebben is ugyanoda lehet majd tolni, mint a kétszázezresben és inkább másra költjük a pénzt. Persze nincs bajom azzal, ha valaki megvesz egy drágábbat és az kiszolgál több gyerkőcöt is, de azt furcsállom, ha valaki szinte havonta újat vesz.
2012. aug. 22. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is kb havonta cserélgettem. Mindig épp a megfelelő volt.

Mind használt, de szép állapotú volt. Ha meguntam, vagy nem tetszett, eladtam. Amennyiért vettem, mindig visszajött az ára, de általában több is. Tehát eddig volt 8-10 kocsink, és kb 0 ft ráfordítással.

2012. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

én is használtan vettem és eladtam, a végére olyan jól sikerült, hogy az utolsó kocsink már vadi új volt és bőven megmaradt kamatostul az az összeg amit az elsőre költöttem :D

ezt el is tesszük a kistesónak, hisz vadiúj és ingyé volt ;D

egyik hordozót is eltettük, nagyon szuper, azt mondjuk használtan vettem babakocsival, majd csak a kocsit többért adtam el :)

2012. aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nekünk is lengyel kocsink van,és az az árkategória amit te említettél.Szeretem is meg nem is.Ha tehetném lecserélném egy olyanra amire külön tehető az összes változat.Nagy nehéz.De ezt én akartam,nekem ez a típus a babakocsi.Max egy triciklit szerválunk be mellé,de bőven kiszolgál,és mivel ritkán tömeg közlekedek,nem gond a kocsiba meg befér. (6 személyes kis teher)A személyautó csomagtartóját kitölti rendesen.Plussz én a rugózásával sem vagyok megelégedve igazán.De a funkcióját betölti,és nem használhatatlan darab.És szerintem is felesleges havonta cserélgetni,de akinek erre van igénye és pénze tegye.
2012. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, a legkisebb még babakocsis.

Az első babánál én is lengyel kocsit vettem, mondván jó lesz az, ugyan azt tudja mint a többi...gurul.

Hát nem, annyira nem szerettem, hogy végül eladtuk és vettünk használtan egy ismertebb márkát. Ugyan annyiért, tehát nem többért.


Aztán amikor már más igény volt a babakocsival szemben újra lecseréltem.

Volt, hogy csak azért cseréltem, mert már "meguntam" mást akartam kipróbálni.

Imádom ezt csinálni, kicsit hobbi is nekem :)

Soha nem fizettem rá, szinte a lengyel kocsi árával gazdálkodtam végik, de volt már Condord Neo, Quinnyi Buzz, Maxi Cosi, Peg Perego, Bébé Confort stb...


Sz.tem ez olyan az anyukáknál,mint az apukáknál az autó vásárlás :)


A lengyel kocsi nálunk 2 hónap után szét akart esni, sehová nem fértem el vele, a kocsiban elfoglalta az összes csomagtartót (pedig nem kicsi autónk van)

Nem hiába van tele velük az összes hirdetési és aukciós oldal.

2012. aug. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is lengyel babakocsim van bár magasabb árkategóriás mint amit írtál. Én teljesen meg vagyok vele elégedve, nincs szándékomban eladni, sőt a következő babámat is ebben szeretném tologatni. :) Felénk (Gyula) egyébként nem divat a cserélgetés, max ha az első nagyon nem vált be akkor vesznek egy igénynek megfelelőt...
2012. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez nálam tökéletesen "az ő dolga" kategória. Viszont baromira utálom, ha vki elkezdi fikázni a mi dolgainkat. Én sem teszem, ő se legyen tirpák.
2012. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyagilag megtehetném, hogy veszek egy vadi új babakocsit, de én a tesóm első-második gyerekének a babakocsiját használom (7 éves és 4 éves) a 3 hós lányomnál, ill. használtam a fiamnál. Amire költöttem az egy testvér babakocsi, mert így könnyebb a vásárlás elintézése a boltban, mert a fiam (24 hós), lepakolná máshogy a polcokat, és nem haladnák semerre. De azt is használtan vettem és nem bántam meg, bár nem használom minden nap, és hamarosan eladom.
2012. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi nem is használtuk sokat a babakocsit, mert sajnos csak autóval tudtunk menni egy csomó helyre, de nekünk is csak egy volt, egy pierre cardin. Én sem értem, hogy miért jó váltogatni, de látod, van olyan ügyes anyuka, akinek kedve is van hozzá és még pénzt is keres vele. :))))))
2012. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi használtan vettünk egy babakocsit 30 ezerért, ami boltban a 3-szorosába került. Eszembe se jutott akkor cserélgetni. Sikerült olyat találni, ami minden tekintetben megfelelő volt.
2012. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vettünk újat 50 000ért ... "mert a gyereknek új kell"

szerintem nem

nos teljesen felesleges volt

azóta vettünk még 3 kocsit... igen 3at

van egy nagyon kicsire összecsukható,utazáshoz

van egy ami esernyőkocsi és nyitva is nagyon kicsi bárhova bemehetek vele

és van egy sima esernyő kocsi ami fektethető ,strandra egész napos bandázásokhoz stb...

az utóbbi 3 kocsi összesen 15 000 Ft volt és mindet használjuk

a drága új kocsi 3 funkciós meg kihasználatlan...

a fektethető esernyő kocsink nagyon lestarpált , szeretnék helyette egy újat... :)))) de ezt már nem adom másnak mert vacak ,legfeljebb ha valaki nagyon rosz helyzetben van ,akkor kimosom felújítgatom és odaadom.

2012. aug. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!