Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért az üzenőfalatok...

Anyukák, miért az üzenőfalatokon kívántok boldog szülinapot/névnapot a gyereketeknek, miért ott írjátok ki, hogy "szeretlek téged, egyetlenem" és miért posztoltok hetente képet/történetet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a anyuka ismerősöm csinálja ezt - koromból adódóan egyre több van -, és nekem olyan fura ez az egész jelenség. Mármint, mi értelme annak, hogy valaki pl. az üzenőfalán kíván boldog szülinapot az egyéves gyerekének - értem én, hogy ez másoknak szól, de milyen okból?


Vagy ugyanez, mikor látom, hogy valaki minden nap, második nap képet tesz ki a gyerekről, ennek a hátterében mi áll? Sima magamutogatás, önbizalomhiány vagy valaki tényleg elhiszi, hogy másokat napi szinten érdekel a gyereke?


Milyen okból élitek meg a gyereketek iránti szereteteteket a Facebookon, miért nem élőben mondjátok nekik, hogy szeretitek vagy miért nem élőben köszöntitek fel őket?


Mi áll ennek a hátterében? Bizonygatni akarjátok másoknak, hogy csodás életetek és gyerekeitek vannak, jól esne, ha mások irigyelnének vagy mi a cél?



2021. márc. 31. 09:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Muszály mutatni a külvilágnak, hogy milyen k.rva boldog az élete.....Mindenért csak a visszajelzést várják. Van sok ismerősöm, aki szinte nem is posztol, mégis boldogan él, a visszajelzések nélkül is.
2021. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem muszáj ám megnézni. Lehet tiltani vagy törölni az ismerőst. Ennyi🤷

Az hogy te ezen háborogsz, többet elmond rólad mint róluk az hogy kitesznek pár képet.

2021. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
És vajon annak mi az oka, mikor valaki nem a feltett kérdésre válaszol? :D Nem érti a kérdést vagy magára ismer és megsértődik?
2021. márc. 31. 12:22
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Magára ismert szerintem :D
2021. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
35%

Mi van, agresszív kismalac, neked mi nem jutott, gyerek, pasi, torta, és zavar, hogy más megosztja ezeket az ismerősökkel?


Az én lányom 24, nem a fb-n szoktam köszönteni, de semmi rosszat nem látok egy szülinapi fotóban.

2021. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is marhaság, sokkal jobb lenne egyszerűen annyit kiírni, ha már csak az osztás a cél, hogy Kevinke ma 1 éves!:)


Általában az alsóbb társadalmi réteg csinálja ezt.


Szerintem párokkal tök rendben van, ők el tudják olvasni és képesek reagálni, egy baba nem.


Nekem is van több ilyen ismerősöm, azok szokták leginkább, akiknek valójában nem boldog az élete.

2021. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanolyan típusú feltűnési viszketegségből eredő magamutogatás ez is, mint bármi más amit a közösségi médiában megosztanak. Valaki a seggére büszke, azt mutogatja boldog-boldogtalannak, valaki meg a gyerekére. Ennyi a különbség.
2021. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%
Én se értem, meg amikor férj a feleségnek vagy fordítva üzenőfalon köszönti fel... Nem találkoznak vagy mi?
2021. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez csak arról szól, hogy azok is felköszöntsék a gyereket a kép alatt, akik amúgy megfeledkeztek róla stb.

Kevésbé zavaró ha csak egy sima szülinapi képet feltesz, azzal szerintem nincs baj, de a boldog születésnapot kisfiam címmel már nekem is fura 😃


Ez amúgy kB ugyanaz, mint amikor valaki meghal és a hozzátartozó kirak egy képet ilyen isten nyugtasson rip hiányzol szöveggel. Mintha olvasná az akiről szó van..


Figyelemfelhívás, önigazolás, szeretethiány, unatkozás, bármi állhat a háttérben.


Nekem is sok ilyen ismerősöm van egyébként, elkönyvelem magamban hogy ez se normális és görgetek tovább 😃

2021. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

A 8.válaszolóval teljesen egyetértek

Kiegészíteném egy dologgal,amiért én is kiraktam a szülinapi képeit a gyermekemnek

Amugy igen,magamra ismertem,abszolút nem sértődtem meg,valakinek ez a véleménye,amit irtál te is kérdező

De ha téged ez zavar, le kell tiltani őket,vagy törölni

Mondjuk én szívesebben nézegetem az ismerőseim babás,gyermekes képeit,esetleg egy kirándulás képeit,mint a csöcsös,bögyös,csücsürítős kacsaszájúak,pucsítós kelvin klájnos képeit...mert kinjukban,azt sem tudják,hogy mivel hivják fel magukra mások figyelmét

Vagy azt,hogy mikor mit esznek...no meg csak egy kép kedvéért kimázolt leányzók képeit,akik várják a likeot,versenyeznek hogy kinek hány like van...az eszem megáll

Én ezeket tiltottam le,nem vagyok ezekre kiváncsi,nem is voltam,soha,és nem is leszek


Visszatérve,hogy miért rakom ki,mert talán a gyermekemnek is talán egyszer,majd olyan jó 15 év múlva lesz facebookja,és majd ő is láthatja,

Persze van több kép,külső adathordozón,de azzal,hogy tegyük fel,pár képet kirak a szülinapjáról valaki,azzal nincs gond

Ezeknek a bejegyzéseknek van láthatósága,és jelen esetben én csak az ismerőseimmel osztom meg a képeket,nem nyilvánosan

Kiváncsiságból rámentem,megszámoltam,kislányom 16 hónapos lesz,összesen 9 db fénykép van fent róla

Az,hogy valaki napi szinten felrakja,az legyen az ő dolga,nekem nincs bajom ezzel

2021. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!