Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért az üzenőfalatok...

Anyukák, miért az üzenőfalatokon kívántok boldog szülinapot/névnapot a gyereketeknek, miért ott írjátok ki, hogy "szeretlek téged, egyetlenem" és miért posztoltok hetente képet/történetet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok a anyuka ismerősöm csinálja ezt - koromból adódóan egyre több van -, és nekem olyan fura ez az egész jelenség. Mármint, mi értelme annak, hogy valaki pl. az üzenőfalán kíván boldog szülinapot az egyéves gyerekének - értem én, hogy ez másoknak szól, de milyen okból?


Vagy ugyanez, mikor látom, hogy valaki minden nap, második nap képet tesz ki a gyerekről, ennek a hátterében mi áll? Sima magamutogatás, önbizalomhiány vagy valaki tényleg elhiszi, hogy másokat napi szinten érdekel a gyereke?


Milyen okból élitek meg a gyereketek iránti szereteteteket a Facebookon, miért nem élőben mondjátok nekik, hogy szeretitek vagy miért nem élőben köszöntitek fel őket?


Mi áll ennek a hátterében? Bizonygatni akarjátok másoknak, hogy csodás életetek és gyerekeitek vannak, jól esne, ha mások irigyelnének vagy mi a cél?



2021. márc. 31. 09:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Azért rakják ki, mert kell az önigazolás, az 1 perces figyelem, legalábbis vélt figyelem. Mennyivel őszintébb lenne kiírni, hogy kedves ismerőseim, elvárom, hogy köszöntsétek fel a gyerekemet, de nem, valami burkoltabb formában kell ezt megtenni, mégiscsak úgy illedelmes...


A gyerek jogai sem számítanak, hogy mire Ő fb felhasználó lesz, addigra komoly múltja van már a közösségi médián. Lehet, hogy van olyan kép, ahol félig meztelen vagy ahogy krumplipüré lóg a füléről, de Ő erről nem dönthetett.

2021. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
65%

44 éves vagyok, én viszonylag korán szültem, 24 éves a lányom. VAnnak osztálytársaim (és ráadásul általánosból, velük kivétel nélkül tartjuk a kapcsolatot, rendszeresen össze is jövünk), a világ minden táján. Vagy volt, nagyon kedves kollégák, akik bár nem közeli barátok, kíváncsi vagyok rá, mi lett velük. Örülök, ha néha feldob a fb egy-két fotót, hogy te jó ég, most született és már 10 éves x fia vagy lánya, de jó látni, mi van velük.

És nem értem, akit ez irritál, mi a retkes lófüttyért héderel a fb-n.

2021. ápr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
65%
Azért aki szerint a fb csak arra való, hogy ott gyerekeket nézzünk, az igen beszűkült módon használja azt. Nekem pl. azon fut a vállalkozásom nagy részben, így van bőven mit nézegetnem, szakmai csoportokban vagyok bent, illetve egyéb csoportokban. Szinte egy ismerősömet sem dobja fel már, van élet a gyerekes posztokon kívül is.
2021. ápr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!