Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megérthető?

Nem megérthető?

Figyelt kérdés

17 voltam, amikor az első babánk született. Nem akartuk elvetetni. Páromnak akkor volt munkája, anyukámék meg az egyik házukat nekünk adták, így végülis nem volt gond.


Megbeszéltük, hogy nagy korkülönbséget nem akarunk a gyerekek között. Ezért úgy döntöttünk, hogy jöjjön a második is. Így érettségi után szinte rögtön meglett a második. Egyetemre szerettem volna menni, de ahhoz meg kellett várni hogy a kisebb is bölcsis legyen. Így beszéltük meg. Halasztok éveket a gyerekvállalás miatt, a párom meg biztosítja, hogy tanulhassak azután.


3 éve van meg a diplomám. Van egy 11 éves és egy 9 éves gyerekem. Annyira jó, hogy azt dolgozok amit szeretnék, és hogy vannak gyerekeim, de már nem kicsik.


A baj az, hogy a párom mondogatja, hogy szeretne még gyereket, legalább még egyet. Elbírnánk anyagilag szerencsére, akár még kettőt is. Életkorba is beleférne. De én nem szeretném. Nem akarok megint kicsi gyereket. Még csak 28 vagyok, igaz. Másnak még ekkor nincs is, nekem meg ekkorák. Már nem is bánom, hogy így alakult pedig nálunk nem divat korán szülni. Fiatal vagyok, újra "szabad", mégis van 2 gyerekem.


Önző vagyok? Nekem elég volt a babázásból.


2021. ápr. 3. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző és ez még változhat. Basszus, 28 vagy! Lehet, hogy 5 év múlva azt mondod, hogy jöhet a harmadik és még időben is leszel hozzá.
2021. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy vagy. Szépen neveltétek fiatal korotok ellenére a gyerekeket. Nyugodtan mondd meg neki, hogy nem szeretnéd,nem akarod újra kezdeni. A fiatal korotok csak a gyereknevelésből állt, inkább foglalkozzatok magatokkal. 23 évesen szültem a kislányomat és teljesen úgy érzem, hogy rá értem volna még (nem,nem bántam meg),de így rengeteg minden kimaradt az életemből (nyilván kaptam rengeteg szép pillanatot is.) Nálunk nem lesz kistesója. Nem kezdeném újra,úgy érzem, hogy egyet is elég lesz felnevelni.
2021. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Férjed hogy képzeli a dolgot? Esetleg felvetheted neki, hogy rendben van a gyerek, de csak ha ő marad vele otthon. (Már persze ha tényleg csak az a gondod, hogy megint te leszel a munkában a hátrányban levő friss anyuka.)
2021. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértelek. Én nem szültem ennyire fiatalon, de még 20-on évesen. Most már kamasz a gyerekem, és bár szerettem minden korszakát, de most már annyira jó, hogy részben önálló, én újra visszamentem tanulni (volt már egy diplomám), új karrierbe kezdek, tudunk utazgatni, stb.
2021. ápr. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető, még az is lehet később gondolod meg magad.


Nekem van egy kollégám, akinek 20 éves korára született meg a második gyereke, és 36-38 évesen lett neki még kettő, mert akkor tört rá újra a babázhatnék, így kvázi négy gyerekük van, csak a két nagyobb már szinte felnőtt.

2021. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző. Te fiatalon “nem éltél” a gyerekek miatt. És most meg mindig fiatal vagy és szeretnél kicsit szabad lenni. Szerintem ez ok. Ráadásul meg mindig van 10 éved, ha újra babát szeretnél meg esetleg valamikor.
2021. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Mi lenne, ha kompromisszumot kötnétek? Te nem akarsz babát, ő igen. Mondjuk 2-3 év múlva térjetek vissza a témára. Ha már te is akarod akkor hajrá, ha viszont még mindig nem, akkor mondd meg neki érthetően. Van két szép, egészséges gyereketek, akikkel bőven van teendő és foglalkozni való, talán ha születne még egy, akkor nem tudnátok olyan minőségi időt tölteni mindenkivel.
2021. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még simán meggondolhatod később magad.

25évesen szültem a 3.gyerkőcöm. Úgy voltam vele, elég volt a babázásból. Örültem hogy "nagyok", egy csomó dolgot lehetett már közösen. Pont mint most te. Aztán 31 évesen történt valami. Úgy éreztem, babát szeretnék. Most épp itt szuszog mellettem a 6 hetes kisfiam. És úgy érzem mégegyet szeretnék. De ebbe már a férjem nem megy bele 😀

2021. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De, megérthető, viszont pl simán lehet, hogy majd 33-34 évesen szeretnél.
2021. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyre inkább napirenden van a téma. A párom mostanában szeretné, hogy legyen.


Köszönöm a megértést! Nagyon sok vita van emiatt közöttünk.

2021. ápr. 10. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!