Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jó neki ez a név?

Miért nem jó neki ez a név?

Figyelt kérdés

Mondtam a páromnak, hogyha fiunk lesz, nekem mindegy a neve. Nem fogok beleszólni. De ha lány, akkor már megvan a név. Története van a számomra, szuperül illik a vezetéknévhez is.


A párom szerint "kisebbségi" név. Nem egy Dzsesszikára kell gondolni, egyszerűen nem ismerünk senkit ezzel a névvel.

Most kiderült hogy lányunk lesz. Eddig rám hagyta a párom, de most hogy komoly nem akarja. De csak ezért?


2021. ápr. 17. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi a név?
2021. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem mindegy mi a nèv



De baromira nem fair, hogy ha fiú lenne akkor simán a megegyezés szerint ő ad nevet és elégedett magával.


Most pedig amit feléd élesedrtt a helyzet, visszakozik.



Amúgy az én férjem a Klaudiát kisebbségizi.. pedig szerintem szép is és semmi ci..nyos nincs benne bàr nem tetszik annyira, hogy adjam gyerekemnek..de nem látom a problémájàt.


Egy másik viszont kedvenc nevemre szimplan indoklás nélkül mondott nemet.

Nem is lesz


Csak olyat adunk, ami mind2-nknek tetszik

2021. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Tehát ha a párod kitalálja, hogy a fiatok Orbó Polikárp lesz -anyakönyvezheto nevek- akkor neked ez tökéletes, egy szó nélkül elfogadod?
2021. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

degáááz...

Nálunk addig keresgéltünk, mig MIND A KETTŐNKNEK tetsző nevet nem találtunk...

Nem az, hogy ha fiú ő mondja meg, ha tetszik nekem ha nem, ha lány akkor.meg fordítva....

Nem az én, vagy nem az ő gyereke, hanem a MIENK....

2021. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Legyen 2 név. Egy amit te adsz, egy amit a párod.
2021. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

4-essel tökéletesen egyet értek. Mi is közösen választottunk nevet. A sógoroméknál pl a felesége kijelentette, hogy ő már kislányként kitalálta a leendő gyerekeinek a nevét és ha tetszik, ha nem az lesz és kész. Persze sógor jó papucshoz híven csak bólogatott.

Nekem nem lenne jó érzés olyan nevet adni a gyerekünknek ami a férjem nem tetszik.

Válasszatok egy olyan nevet ami mindkettőnek tetszik második névnek meg megkapja amit te szeretnél.

2021. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Akkor egyezetek meg,hogy kerestek valami hasonló nevet ami neki is tetszik.megegyezés ide vagy oda az ő gyereke is.És ha fiú lenne akkor a te gyereked is lenne ugyan úgy lenne beleszólásod abba is.És nem hiszem,hogy szó nélkül hagynád,hogy olyan nevet adjon neki ami nem tetszik.Hiszen amúgy is jórészt csak te fogod szólongatni :D
2021. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is volt olyan név, ami nekem tetszett, régóta kiszemeltem azt a nevet, de a páromnak nem tetszett, ezért lemondtam róla. Fordítva is volt, arról meg ő mondott le. Addig kerestünk, amíg olyant nem találtunk, ami mindkettőnknek tetszett. A másik opció a két név.
2021. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Honnan tudjuk miért nem szeretné azt a nevet, ha se a nevet nem mondod el, se tőle nem kérdezed meg hogy hirtelen mi a baja vele?
2021. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, valószínűleg azért amit írtál, plusz amúgy sem tetszik neki. Mit nem értesz ezen? Ha meg vannak további kérdéseid azt neki kellene feltenned, tőlünk mit vársz?
2021. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!