Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött testhőjét hagyományo...

Újszülött testhőjét hagyományos mérővel végbélbe mérik,ha veszek Infravörös homloklázmérőt akkor megkímélhetem őt a kellemetlenségtől ezzel a mérővel?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó


[link]


2021. ápr. 22. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalataim szerint ezek szårt sem érnek. :/
2021. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem túl pontosak szerintem se. A helyedben nem aggódnék, lehet olyan hőmérőt kapni, ami 5-6 mp alatt mutatja is az eredményt. A kisfiamat piciként egyáltalán nem zavarta, ha gyorsan meg kellett mérni a hőjét. Most már problémásabb, de szerencsére azért nagyon ritkán kell, annyit kibírnak (és mi is)
2021. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Az én lányom hajlamos a gyorsan felszökő magas testhőre betegség kezdetén (39.5-40. 5 Cfok)

Ezért én 3 éves koráig végbélben mértem neki. Mert nem volt mindegy 2-3 tized sem, pontosan kellett mérnem. Soha nem mondta, hogy kellemetlen, kényelmetlen lenne neki! Vékony kis digitális mérő pont jó erre.

3 éves korában vettem egy másik ugyanolyan mérőt. Azóta a szájában mérem neki. Mit ne mondjak... sokkal nehezebb ott megmérni! (rágcsálja, érzékeny a nyelve alatti rész, ahova a mérőt dugni kell).


Hónaljban, homlokon, fülben nem mérem. Hónaljban csak higanyossal lehet pontosan mérni.

Homlokon meg fülben pedig teljesen pontatlan,megbízhatatlan.

2021. ápr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom

Nincs tapasztalatom,ezert is kerdeztem

Akkor maradunk a hagyomanyos modszernel

Azt a rovid idot csak ki birja 😊

2021. ápr. 22. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi is érintésmenteset vettünk, hasonló okokból, de nem ér sokat. Általában két egymásutáni mérés ugyanazon a helyen teljesen más eredményt adott. Az első oltás után végigizgultam az éjszakát, hogy most vajon lázas-e vagy sem, mert folyton mást mértem, és nem tudtam eldönteni, hogy beadjam-e neki a lázcsillapítót (ami amúgy kúp). Szerencsére pár óra után éreztem, hogy csökken a testhője és reggelre rendbe is jött, de utólag én azt gondolom, hogy valószínűleg lázas volt. Mindenesetre azóta vettem rendes lázmérőt, mert ez az érintésmentes nem túl hasznos láz mérésére.
2021. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

5! 3as vagyok. Mi is kaptunk fül-és homloklázmérőt. Tudod, mennyit ér... Semmit sem.


A patikában vettem digitálisat, amit a gyógyszerész ajánlott.

2021. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Én elégedett vok vele. Az 5 évesemnek is ezt használtam újszülött korától.

A koraszülött ikreimnek is ezzel mérem.

Hogy téved esetleg 0,2 fokot pont letojom. Úgy is csak akkor kapnak lázcsillapítót ha sz@rul vannak, vagy ha 38,5 felett van a láz. H most 38,2 esetleg v 38,7 nem nagyon izgat

2021. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van, de ennél komolyabb és persze ezért drágább is. Teljesen jó, a fiamnak 2 éves kora óta mérem vele a hőmérsékletét (most lesz 9 éves), mindig megmutatja, van-e hőemelkedése, láza vagy nincs, pici eltérés lehet persze, de sosem csapott még be. A kicsi 7,5 hónapos, neki van digitális még, mert ilyen piciknél még azért számíthat egy kis eltérés is, de egy 2-3 éves gyereknek biztosan nem dugdosnék már hőmérőt a fenekébe.
2021. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem olyan digitális van, ami hónaljban is jól mér. Annyi a trükkje, hogy nem szabad még kivenni, mikor csipog, hanem ki kell várni a 3-5 percet, akkor már ugyanolyan pontos, mint a higanyos. Kicsi babánál is lehet elvileg hónaljban mérni, ha úgy akarod, óvatosan oda kell szorítani a karját a testéhez közben (itt van leírva: [link] )
2021. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Semmit nem dugdosnèk a gyerekem vègbelèbe. Szerencsère sose kellett mèrni a làzàt, ha kellett volna, mèrtem volna a hòna alatt. Infràs hőmèrővel csak felnőtt betegnèl van tapasztalatom, nem volt pontos.
2021. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!