Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos gyerekem nem mutat...

18 hónapos gyerekem nem mutat rá a könyvekben dolgokra amik érdekelnék. Normális?

Figyelt kérdés
Egyébként sem az a mutogatós fajta. Nem nagyon mutogat csak ha kérdezem pl hol a kutya azt a képen megmutatja ,de kint nem csak oda megy akkor
2021. ápr. 29. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Igen az. Nem kell annyira aggódni. Nézz a szemébe ha visszanéz és belenéz akkor nagyon nem kell aggódni bár egyébként se.
2021. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Te mutogatsz neki? :) Ha nem, akkor szerintem nem meglepő, hogy ő sem "az a mutogatós fajta".
2021. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én mutogatok neki szinte mindent .

Igen a szemembe néz :) igaz néha nem sokáig :)

2021. ápr. 29. 19:59
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak úgy tudtam vagy gondoltam, hogy a mutogatás ösztönösen jön.
2021. ápr. 29. 20:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagyon sokat mutogat. Mindent amit szeretne,hogy adjam oda és meg akarja fogni vagy nézni. Az utcán is mutatja a madarakat az égen,a kutyákat,mindenkinek integet. De a képes könyvekben még soha semmire nem mutatott rá csak lapozgatja. Nem gondolnám,hogy ez baj lenne. 18 hónapos
2021. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem értem. Azt irod hogy nem mutatja, de mutatja. Kint mutatja ? Mi?
2021. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem mutatja se kint se bent az olyan dolgokat amiket.szeretne le venni vagy kíváncsi rá.
2021. ápr. 30. 07:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Igy értem. Es máshogy a eltudja mondani?
2021. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én minden rezzenését értem persze így nyilván beszélni se akar mert hat "minek" (védőnönk fejezte igy ki magát) :) de a bölcsibe nem igen fogják tudni megérteni .
2021. ápr. 30. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos, az enyém 29, néhány szót mond csak, de mutogatott már fél évesen is. Ismerősöm gyereke 28 hós és 10-ig számol, összetett mondatokban beszél, énekel. Szüleit ismerem, nem egy bőbeszédű valakik, az anyja sokszor kifejezni sem tudja rendesen magát. Erre nem tudom mi lenne a védőnőd magyarázata 😄 genetika talán.

Ez hülyeség, amit a védőnőtök állított, hogy nyilván nem akar majd beszélni sem. Nekem ezt mondta a gyerekorvos: általában azok a gyerekek kezdenek el később beszélni, akiknek a szülei minden rezzenésükre tudják a választ, ha mutatja, ha nem, mivel nem érik olyan ingerek, amikkel noszogatni lehet. Szóval ösztönözd játékokkal, énekelj, mondókázz neki, gyurmázzatok, rajzoljatok, fessetek stb. aztán elkezdi, lehet csak 1-2 hónap múlva.

2021. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!