Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem nő a fej körfogata a...

Nem nő a fej körfogata a babámnak. Volt másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapos babámnak nem nőtt a fejkörfogat. Előző hónapban is fél centit nőtt csak.Két hét múlva megyünk mérésekre,addig nem tudom fog-e nőni neki,de aggaszt.Kutacsára mondtuk így is figyeljünk oda,mert már csak kicsi van neki.:(


2021. ápr. 30. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk is elég hamar kezdett(csontosodni) beforrni!Azt mondta a doki,méregessük...eleinte nagyon megijedtem de aztán egy picit mindig nőtt a babóca feje:)Semmi gond nem lesz,ne aggódj!
2021. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen fejlődik?

Tesóm kislányának is hamar benőtt a kutacsa és nem nő a feje illetve alig alig. Enyhe mikrokefáliát állapítottak meg neki. Most 3 éves es emiatt nagyon lassan fejlődik. Nem beszél,nem áll,nem kúszik, folyton fejleszteni kell. De isten mentsen attól,hogy megijesszelek de vidd el neurológushoz azért

2021. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunk microcephal, de ő nála ezer probléma közül ez csak egy, és rengeteg más tünete volt.

Hány cm most es mennyivel született? Ha valóban nem vagy alig nő, akkor érdemes lenne neurológussal konzultálni, ellenőrizni, hogy nem kezdődött-e el a varratok elcsontosodasa.

2021. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Fiamnak is gyorsan zárult a kutacsa. Alapból nem is volt neki nagy. 4 hónaposan voltunk fejlődés neurológusnál, mindent rendben talált. Volt olyan hónap hogy nem nőt neki. Következőben igen. Nekünk azt mondta az orvos attól hogy zárul a belső varratok még nem csontosodnak. Azóta is makk egészséges a fiam most lesz 3 éves.
2021. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben fejlődik,nincs vele gond egyébként. Gagyorászik,kacag,mosolyog, hason kiemeli magát,oldalára fordul, visszagagyog nekem,tartja a szemkontaktust stb...

A feje 34cmvel született.Most 40cm. fél centit nőt előző hónapba,most itthon mértem neki,még nem voltunk méréseken,de most is fél centi,ha jól mértem.

A kutacsa még kicsit nyitva van egyébként. Remélem nem lesz gond

2021. máj. 5. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy alakult azóta? Mekkora most a fejecskéje és mikorra záródott be a kutacsa? Fejlődése rendben van?
2022. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!