Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kötelező" hurciklubba,...

"Kötelező" hurciklubba, baba-mama klubbokba és mondókázós szeánszokra járni, ha van gyereked?

Figyelt kérdés
Csak én érzem, hogy szinte ma már kötelezően részt kell venni ilyesmikben, különben nem vagy elég jó, vagy trendi anya? Ti jártok ilyen klubbokba? Ha nem, nem tesznek megjegyzést az ismerősök, hogy kéne?
2021. máj. 3. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mi csak Ringatókra és babaúszásra jártunk amíg lehetett, de nem azért mert kell, hanem mert mindketten élveztük. Nincs azzal se baj, ha valaki nem akar ilyenekre járni, lényeg hogy jól érezze magát a gyerek és azért szocializálódjon valahol, de ez bárhol lehet.
2021. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, hogy milyen anya vagyok.Nem hordtam, ilyen helyekre(amikor még lehetett volna).Tény, hogy az utóbbi másfél évben ezek se nagyon működtek.Ezektől a helyektől függetlenül is épp olyan a gyerekem mint a korosztályában bármelyik másik gyerek.
2021. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Ja és igen, egy ismerősöm megjegyezte, hogy hordanom illene.Bólintottam, hogy igen kellene, aztán utána se jártunk:D
2021. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Mi jártunk ilyesmi klubbokba a fiammal,de nem azért mert elvárta volna ezt bárki is. Azért vittem hogy legyen gyerekek között,tesója nincs,sokat voltunk kettesben. Nekem is jó volt heti egy-két órára más hasonló kicsi korú gyerekek anyukáival beszélgetni. Volt olyan is hogy tippet,tanácsot adtak ha valamiben elbizonytalanodtam. Mindig volt valami program is amit kitaláltak a gyerekeknek. Felléptek nekik gyerek zenekarok,bábszínház,kézműves foglalkozás stb. Én szerettem. Aztán bezártak a covid miatt,most hallottam hogy megint lehet menni de csak védettségi igazolvánnyal. Mi most inkább játszóterekre járunk.
2021. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Haha engem egyszer az utcán támadott le a helyi baba-mama klub szervezôje, mert látta, hogy gyerekkel vagyok. Nem ismertük egymást (én csak látásból, tudtam, hogy ô kicsoda), de ismered azt, amikor lépsz hátra egyet, mert túl közel áll hozzád, ô meg lép utánad, úgy magyaráz. Még meg is simogatta a kezemet, és menjünk, mert mennyire jó.

Messzirôl elkerültem, a hideg futkos a hátamon az ilyenektôl.


Helyette sokat jártunk játszótérre, azt a fiam is imádta, és engem sem zaklatott egy ôrült sem.

2021. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem kötelező. Mi járunk a gyerekekkel, de sosem nézném le azokat akiknek nincs kedve ilyesmihez.
2021. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Engem baromira irritálnak az ilyenek.

1x voltam ringatón soha többet. 😂

Többre tartok egy anyukás sétát mint egy ilyen bohóckodást.

2021. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Covid miatt nem járunk. Én a társaság miatt járnék. Nekem nagyon hiányoznak a sorstársak, a vírus miatt nem tudok senkivel találkozni normális keretek között, nincs akivel meg lehetne beszélni a babás dolgokat séta közben stb..
2021. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Én sem járok ilyen helyekre, kisvárosban lakunk így nagyon pletykás a közösség. Jobb is, pletykásak mind
2021. máj. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Én pont az anyukák miatt nem akartam menni. :D

Babakoncertre jártunk, azt szerette a lányom, de ennyi. Engem piszkosul idegesít, amikor méregetik a gyerekek tudásszintjét + nem vagyok egy tökéletes anya, imádom a gyerekem, de nem anyaságra születtem. Megrögzötten kerestem a felnőtt társaságot, ahol nem csak a gyerekről lehet beszélni, de ezeken a helyeken nyilván senkit sem érdekel, hogy előző este milyen művészfilmet néztél meg, vagy melyik kiállítás érdekelne, csak arról van szó hogy Pirikét mivel fürdetik, Gézuka milyen pelust visel.

2021. máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!