Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kötelező" hurciklubba,...

"Kötelező" hurciklubba, baba-mama klubbokba és mondókázós szeánszokra járni, ha van gyereked?

Figyelt kérdés
Csak én érzem, hogy szinte ma már kötelezően részt kell venni ilyesmikben, különben nem vagy elég jó, vagy trendi anya? Ti jártok ilyen klubbokba? Ha nem, nem tesznek megjegyzést az ismerősök, hogy kéne?
2021. máj. 3. 14:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Én 20 éve gyerekekkel dolgozom, messziről elkerülöm legalább ebben a 3 évben őket,a munkahelyemen elég lesz megint.
2021. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelező. Sőt, vannak olyan települések, ahol nincs is lehetőleg ilyenre. Eleinte akartam járni ilyen klubba, de vhogy nem volt kedvem buszozgatni a város másik felében a gyerekkel. Ha a közelben lett volna, lehet mentem volna. Inkább babaúszásra jártunk, az közelebb is volt, jobban is érdekelte apukát is. És szereztünk itt a közelben barátokat ugyanannyi idős gyerekkel, átjárunk egymáshoz.
2021. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Én szerettem volna menni, de a vírus közepén született a lányom, és nem volt hova. Pedig terhesen még tervezgettük is az apjával, hogy milyen jó lesz majd babaúszásra vinnie heti egyszer, legalább nekem is lesz egy kis szabadidőm és nekik is meglehet a kis közös programjuk. Hát így jártunk.


Viszont senki még csak rá se kérdezett a környezetemben. Nem érzem, hogy amiatt, mert nem jártunk ilyen helyekre, bármelyikünk is hátrányos megkülönböztetésben részesülne.


Szerintem engem azért fognak megkövezni, mert szeptemberben visszamegyek dolgozni, és még csak 14 hónapos lesz amikor bölcsibe megy. Nem tud érdekelni, hogy őszinte legyek.

2021. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

10# szívemből szóltál!


7#

2021. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Baba-mama tornára szerettem volna, de covid miatt még oda sem... nem kötelező semmi.
2021. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Kkötelező.Ha nem jelentkezel elveszik a gyereked annyira rossz szülő vagy..


Ha valaki úgy érzi,hogy neki részt kell vennie ilyesmiben vegyen részt.Másnak nem kötelező.Ajánlani lehet,de az nem egyenlő azzal,hogy a másiknak kézzel-lábbal csatlakoznia is kell és csinálnia.Van bőven más dolgai is az embernek.Akinek meg nincs és van is kedve megy ilyenekre. :D

Nekem 15 hónapos gyerekem van és még játszótérre sem vittem be.

Sehová nem kötelező.Éés ami késik nem múlik,játszótérre szerintem fogok menni (mert muszáj neki is szokni a különböző közegeket),de előre utálom az egészet.Nem igazán bírom sem a többi gyereket sem a többi szülőt.


Részben pont az ilyen "amit én csinálok az tökéletes aki másképp vagy egyáltalán nem csinálja azt le kell nézni" stílus miatt.

Na meg ez itt a 7.kerület tele van gettószökevényekkel.Még a hinta láncot is lecsórná valaki,ha nem lenne leláncolva 9 után a játszótér bejárata.Kiabálnak,káromkodnak,egyszerre vagy 3-5 gyerekkel érkezik minden szülő azok is tipikus tróger-növendékek..bleh.

Nem vagyok rasszista,egyszerűen taszítanak az idióták.

2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%
És tényleg van hurci klub és hurcibaba klub is.Anyám borogass.
2021. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy jártam. A hideg ráz ezektől a műmosolyos bánatoktól, akik ott méregetik a képzeletbeli pikulát, hogy ki jobb anya, meg kinek okosabb-ügyesebb a gyereke. Attól még lehet hordozni, meg ringatózni otthon, meg barátnővel, meg énekelgetni, meg mondókázni, meg együtt tornázni. Inkább valami normális barátnő, ha már szocializálódni kell. De ezek a vándorcirkuszok neeem.
2021. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%

Vándorcirkuszok 😂

De mi ez egyébként? Sose voltam..

Értem,hogy hurci tehát viszik valahová a gyereket,de hová? Túráznak,várost néznek vagy csak egy helyben topognak valami játszótéren/zárt helyen?

Van értelme,gyerek szempontjából hasznos vagy ez inkább csak anya program amire cipelik a kicsit?

Tényleg nem tudom,nekem sose mondta senki hogy lenne bármi ilyen.

2021. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!