Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HAJVONAL : mikortól látszódhat...

HAJVONAL : mikortól látszódhat a végleges határ?

Figyelt kérdés

Születés közben nem tudtam egy fájással kinyomni, de a feje félig már kint volt. Ez hatalmas trauma volt a fejére nézve, puklija is lett , és haja azon a részen körben nem volt.

8 hós, világos haja van, és azon a részen már nem kopasz, pihés, de elől a halánték feletti részen még nagyon kopasz a terület.

Hülye kérdés lehet, de érhette olyan nyomás azt a részt, hogy ott nem fog úgy nőni a haja később sem?

Volt olyan akinek hasonló történt szülés közben?


2021. máj. 6. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyan emberről nem hallottam aki 1 nyomásból szüli meg a gyereket. Állítólag én baromi gyorsan szültem mindet, de nekem is kellett minimum 4 nyomás.

Kizártnak tartom hogy ettől ne nőjön haja. Pici még! Türelem!

2021. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól van


A lànyom beszorult, nemhogy 1 nyomással nem jött ki, hanem 2h alatt sem

Úgy szedték le vákuummal, és csúcsfeje lett.

A hajànak nem lett semmi baja.

Fiam gyorsan jött

10-p tolófájással, amiből 2 fájást el kellett lélegezni..

Neki van perem a haján, pedig 14 hónapos és havonta kell nyírni, 4 hónapos kora óta


Vannak babák, akik úgy növesztik a gajukat, mint a kopaszodó öregek..

2021. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem császármetszéssel született a babám mégis van ugyan ott kopasz foltja.

Kicsit úgy nő a haja mint egy öregembernek.felül alig,alul már göndörödik a füle köré,de az is csak a feje tetején lévő forgóig :D

(amúgy halál cuki vele <3 de egy kicsit jó lenne több hajat növesztenie.)


15hó,kisfiú

2021. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es igen,az enyém pont az.Kopaszodó öreg frizurás :D
2021. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Öcsém egy nehéz szülés volt, amikor kijött, hosszúkás, ütött-kopott feje volt, szemei úgy össze voltak ragadva, hogy anya azt hitte nincsenek neki/vak lesz, mindemellett paradicsompiros bőre volt és egyáltalán nem mosolygott meg semmi.Az első gondolata, mikor meglátta az volt, hogy "de jó, hogy fiú lett és nem lányként ilyen ronda".

Aztán a 2.-3. napra kigömbölyödött a feje, kinyíllott a szeme, ja, meg nem említettem, de ő is hajjal született, azóta dús, szénfekete haja van, tök sűrű és nagyon fényes, nem nagy a homloka egyáltalán és nincs kopasz foltja sem.

Szóval ne aggódj emiatt, nem ezen fog múlni, ha esetleg később ritkásabb haja lenne is.

2021. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kopaszodó öreg hahhaaa

Tudom,hogy ilyenkor össze vissza nő (vagy éppen nem) nekik


Azt pedig hogy nem jött ki egy fájásra , akkor mindenkinek úgy van hogy kilóg a fél feje az újabb tolóig? :O

Csúcsos fejű is lett , meg azon felül hematomája , és az utóbbinak a körvonala a kopasz rész , azért gondolom hogy attól lehet

2021. máj. 6. 21:23
 7/10 A kérdező kommentje:

Még mindig fennáll a dolog, holott már lassan két és fél éves , ott még mindig csak pihék vannak, máshol meg a háta felső részéig ér.😅

Valakinek valami tipp?

2022. dec. 20. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:

2éves a lányom, kb 4-5hónapja kezdett ugrás szerűen nőni a haja

A feje teteje szinte kopasz volt, alul pedig volt egy kicsi haja

Ez volt nyáron

4-5hónap alatt úgy megnőtt a haja, hogy már egybe is feltudom neki kötni, sőt kell is, mert a halántékánál lévő haj a szájában van, elöl meg a szemébe lóg

Nopara, én is azt hittem hogy ez a gyerek kopasz marad

Aztán mégse😁

2022. dec. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azóta lett haja?



Amúgy igen, mindenkinek kilóg a fele majd nyomni kell és jön a többi, majd a vállát is nyomni kell.

2022. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra hogy genetikailag sem túl erős hajú gyerek,de még mindig csak várunk hogy egybenőjjön végre.

Nyilván nem az élet nagy problémája, pláne neki,de nem tudok kitől kérdezni erről,a bőrgyógyászunk akkor is bunkó volt, ha problémával álltunk elé,nemhogy még ilyennel véletlenül zavarjam 😅


9: még mindig gyenge, rövid pihék csupán,az idő múlása csak a haja többi részén látszik.

De nem tudok másra gondolni,csak hogy az okozhatta, az a "gabonakör" a hajában az érintett "beszorult" terület.


Masszírozom neki, ricinussal szoktam, (mást nem merek még) de látszólag semmi eredmény

2022. dec. 21. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!