Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek melyik volt a legnehezeb...

Kinek melyik volt a legnehezebb időszak a babájával?

Figyelt kérdés

Az én babám 5 hetes, a szokásos hasfájással küzdünk, de mindenki azt hajtogatja, jaj lesz ez még rosszabb is mert amikor majd jön a foga, meg amikor mászik és pakol, meg amikor már nagyobb és akaratos, hisztis...

Szóval szeretném megkérdezni kinek melyik időszak volt a legnehezebb így visszatekintve?


2010. aug. 23. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Eddig egyik sem, csendes lány babám van, nem fáj a hasa, most a fogfájásra Baby panadolt kap.
2010. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első 1 hónap, amikor folyamatosan aludtam volna, de a babám háromóránként kérte a tejcsit. Csakhogy: nem szopott, így fejnem kellett neki. Háromóránként fél óra fejés, fél óra etetés, fél óra mosogatás, sterilizálás éjjel-nappal... Az első egy hónapot éberkómában töltöttem, alig emlékszem belőle valamire.


Több hétbe tellett, mire ki tudtam pihenni magamat, optimalizálni tudtam az erőforrásaimat, a lehető legjobban ki tudtam használni az időt, és a babám is elkezdett ritkábban ébredni éjjelente.


Most 5 hónapos, eddig egyre könnyebb vele. Vagy az is lehet, hogy csak én jöttem bele és szoktam meg a terhelést, nem tudom.

2010. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első gyerekkel az első pár hét (kb. 2-3 hónapos koráig) volt rossz. Nem annyira a gyerek miatt, mert vele csak az esti hasfájós időszak volt a rossz, az éjszakákat hamar végigaludta. De én eleinte sokat idegeskedtem, féltem, nem mertem még wc-re sem menni a gyerek mellől, stb.

A másodiknál már lazább voltam és rutinos,sokkal jobban viseltem az első időket, bár ő is hasfájós volt.

De őszintén, már nem bánom, hogy a kicsi is lassan 1 éves, nem kell 3 óránként etetni, és reggel 7-ig alszik...

2010. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első három hónap. 3 gyerekem van, ebből 2 téli gyerek. Lassan telt az idő, Ők hasfájósak is voltak. Rengeteget sírtak, úgy éreztem, megbolondulok;)


A középsőm nyári, vele sokkal kellemesebbek az élmények.

2010. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babum 8és fél hós.És úgy érzem most a legnehezebb vele!Sorra jönnek a fogacskák semmi nem használ igazán és ráadásúl a szeparációs szorongás is virág-korát éli nála!Úgyhogy bátran kijelentem amióta megszületett MOST a legnehezebb vele!DE IMÁDOM ÉS KITARTÓAN VÁROM HOGY ELMÚLJON!!!
2010. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem talán az első hetek, mert tiszta frászban voltam mindentől, meg a szopi sem ment úgy ahogy szerettem volna. De minden baba más, pl az enyém 14 hónapos lesz, és már 14 foga van, szemfogak is, és soha semmi baja nem volt a fogakkal. Az hogy pakol, az engem nem zavar, had pakoljon, majd rendbe teszem. Amikor elindult kapaszkodva az volt még kicsit nehezebb, mert nagyon féltem hogy esik kel, és vigyáztam egyfolytában, mindig körülötte volt a karom, ez kicsit fizikailag fárasztó volt, de nem vészes. Most már hisztis is, ezzel még nem tudom mit kell kezdeni, de majd belejövök :)

Van egy mondás, "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" tapasztaltabb barátnőim szerint ez igaz :)

2010. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másfél évesen jöttek a hátsó rágófogai, pár napon belül egyszerre 3 fog, akkor 2 napig lázas volt, és nagyon szenvedett. Nekem ez volt a legrosszabb.

Előtte és azóta sem volt ilyen. Se az elején, se a mászáskor, a hisztik rólam leperegnek... De szerencsém van, nyugodt kiegyensúlyozott lányom van, nincs vele gond soha :)

2010. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hasfájós időszak valóban nehéz volt. Aztán most meg a fogak.. Ez is nehéz eléggé, csak másképpen. Most már pontosan tudjuk, hogy a foga miatt sír (14. jön), íígy nem vagyunk olyan aggódósak sem. Az első pár hónap szerintem eleve nehezebb, amíg nem lesz meg a "rutin". Pár hónapos korában fél óráig tartott egy etetés, egy fürdetés, mostmár azért belerázóstunk, 14 hónaposan :)

Az meg hogy mászik és pakol, nagyon édes, egyáltalán nem nehéz a fél szemünket mindig rajta tartani. Pedig engem is próbáltak ezzel "ijesztgetni" :)

2010. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a hasfájós időszak (első 3 hónap) volt a legnehezebb, utána egyre könnyebb, persze mindig vannak problémák, de ahogy kezd nőni, egyre okosabb, valahogy könnyebb megoldani őket.

21 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!