Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legnehezebb időszak...

Melyik a legnehezebb időszak a babáknál? Egy4,5 hónapos bab anyukája kérdezi? Tényleg egyre nehezebb lesz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó, de szerintem az egyre nehezebb lesz kijelentés azért nem teljesen igaz. Kislányom 14 hónapos és nekem azóta sokkal könnyebb vele, amióta mászik, sőt jár. Igaz, hogy sokat kell vele foglalkozni, viszont bizonyos szinten önállóbb lett, jön-megy a házban, megkeresi magának a játékokat, megcsinál ezt-azt, amit kérek tőle stb. Oké, akaratosabb is lett, viszont már könnyebb megmagyarázni neki a dolgokat, nem az van, hogy csak sír az ölemben és azt sem tudom, hogy mit csináljak vele, egyszóval kezelhetőbb :-).
2009. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az első 2 hónap a legnehezebb. Legalábbis nálunk azóta minden olyan egyszerűnek tűnik. Már elvan egyedül is amíg lezuhanyzom vagy eszem, házimunkát érdeklődéssel szemléli, ki lehet találni mikor álmos vagy éhes, szóval ez már olyan jó..... Állítólag akkor lesz kicsit újra nehezebb, ha elkezd járni, mert menni kell utána egy darabig mindenhová, de aztán azon is túl leszünk. :-)

5 hónapos kisfiú anyukája

2009. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
az újszülöttkor elég nehéz szerintem meg amikor már hisztis.
2009. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez csak részben igaz. Nekem 8 hónapos a lányom és most sokkal könnyebb ha azt nézzük hogy leteszem kúszni, mászni és a kompba teszem. Ilyen szempontból tényleg sokkal könnyebb, illetve hogy eljátszik egyedül is mert lefoglalja magát. Azonban sokkal több eszük is van ahogy nőnek, ennyiből meg nehéz. Tudja ha már a kiságyba akarom rakni, ezt marhára nem szereti, ilyenkor van a hiszti, visítás stb. Szóval ennyiből meg nehezebb. Nálunk most nagy divat hogy a virágföldet akarja enni a cserépből, míg kicsi volt ugye ilyet nem csinált, mindig rohangálni kell utána hogy ezt ne vagy azt ne, mégis jobb hogy nem kell cipelni a popóját.
2009. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam 11,5 hónapos. Nekem az eleje volt nehezebb,mert csak kézben volt jó neki,nem tudtam semmit csinálni tőle. Igaz hogy most nagyon kell rá figyelni mert pakol,jön-megy,mászik mindenre,de pld.ha főzök nagyon jól elvan velem a konyhában,kap műanyag színes kanalakat meg dobozokat és ő is 'főz' velem.
2009. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem tom, nekem egyre nehezebb. most 11 hós, már mászik, párat lépeget is, de nem nagyon van el egyedül. de a dolgomat meg kell csinálni. ennélfogva szinte egész nap az ő rinyálásást hallgatom....
2009. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első naptól egyedül vagyok, segítség nélkül. Nagyon hasfájósak voltunk, azt hittem belepusztulok az első 3 hónapba.

Most meg fogzunk ezerrel :D Szóval én reménykedem, hogy majd csak jobb lesz. Vagy felmondok :D

5 hós baba és alig várom, hogy sikerüljön felülnie (már próbálkozik) mert akkor jobban ellenne talán. Kúszni már kúszik ügyesen, meg forog is.

2009. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!